Alcatel a Motive spolupracují na řešení řízení služeb Triple Play pro digitální domácnost

Paříž, Francie, a Austin, Texas, 2. května 2005 – Společnosti Alcatel a Motive, Inc. oznámily marketingovou a vývojovou dohodu, která umožní poskytovatelům služeb po celém světě vyřešit rozhodující článek systémů širokopásmových služeb další generace v prostředí se zařízeními různých výrobců: vzdálenou správu domácích síťových zařízení, která zprostředkovávají služby tzv. Triple Play, přenosu hlasu přes IP, videa a dat.

V rámci tohoto partnerství společnosti zdokonalí své existující produkty a budou společně vyvíjet, marketingově podporovat a prodávat softwarové řešení pro automatizaci zavádění, konfigurace a podpory vyspělých domácích síťových zařízení (rezidenčních bran) bez ohledu na jejich výrobce, platformu nebo operační systém.

Služby Triple Play spoléhají na sofistikovanější infrastrukturu, jež zahrnuje rezidenční brány pro připojení sítě provozovatele k mnoha zařízením v miliónech domácností. Všechna tato zařízení podléhají neustálým změnám, takže se ve výsledku jedná o dynamickou, vysoce distribuovanou a novou architekturu, v níž provoz a správa velkého množství služeb představuje náročnou výzvu. Aby byli poskytovatelé schopni se ziskem dodávat, podporovat a spravovat tyto služby, potřebují získat lepší přehled o svých sítích
a kontrolu nad rezidenčními bránami a všemi přípojnými body. Dále musí zajistit jednodušší používání pro spotřebitele, kteří dnes mají vyšší nároky na kvalitu služby než kdy v minulosti.

„Poskytování Triple Play služeb pro domácnosti vyžaduje zcela nové pojetí správy, které zohlední různé nároky na podporu jednotlivých služeb a zároveň zajistí maximální jednoduchost pro zákazníky,“ řekl Michael Greeson, prezident a hlavní analytik The Diffusion Group. „Společnosti Alcatel a Motive se spojením svých sil dostávají do jedinečné pozice, a budou schopné provozovatelům pomáhat s automatickým poskytováním služeb rezidenčních bran, s jednodušší správou těchto bran a podporou přijímání služeb další generace koncovými uživateli.“

„Efektivní správa domácích sítí je pro poskytovatele služeb nutností, mají-li provozovat služby Triple Play se ziskem. Naše dohoda se společností Motive je dalším krokem směrem k tomu, aby tyto služby byly realitou pro naše zákazníky a jejich koncové uživatele,“ řekl Michel Rahier, který má na starosti aktivity společnosti Alcatel v oblasti pevných linek.

„Pokrok širokopásmové technologie poskytuje nové ohromné příležitosti poskytovatelům služeb, kteří hledají možnosti růstu a rozšiřování svého byznysu ve vysoce konkurenčním prostředí,“ řekl Scott Harmon, generální ředitel společnosti Motive, Inc. „Naše partnerství s Alcatelem pomůže operátorům po celém světě realizovat jejich obchodní strategie trojího přenosu, které přinesou zákazníkům nové informační, komunikační a zábavní služby. Budou přitom mít k dispozici kombinaci vysoce kvalitních řešení širokopásmových sítí a technologií pro řízení zákaznických služeb.“

O společnosti Motive, Inc.
Společnost Motive, Inc. je průkopníkem jedinečného přístupu k návrhu řídících služeb pro sítě, systémy
a aplikace internetového věku. Software společnosti Motive umožňuje samočinně spravovat složité produkty a služby, snižovat režijní náklady a optimalizovat návratnost investic. Na software Motive se spoléhají společnosti po celém světě, jimž pomáhá s řešením nejrůznějších problémů a se správou konfigurací více než 40 miliónů koncových bodů. Společnost Motive, založená v roce 1997, má ústředí v texaském Austinu a pobočky v Evropě a Asii. Další informace najdete na www.motive.com.

O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb
a podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový
a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2004 objemu prodeje 12,3 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.
 
Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která podléhají různým rizikům a nejistotám v souvislosti s plánovanou integrací produktů obou společností a s očekávaným přínosem integrovaných produktů. Skutečné události nebo výsledky se mohou podstatně lišit od vyjádření v této tiskové zprávě kvůli řadě rizik a nejistot, mezi něž patří například (i) technické výzvy, časová náročnost a pracnost vývoje a integrace, (ii) pokračující spolupráce obou firem, (iii) schopnost softwaru přinést zákazníkům očekávané výsledky a (iv) schopnost společností dosáhnout širokého přijetí nových produktů. Další informace o těchto a dalších rizikových faktorech, které souvisí s naším podnikáním, najdete v našich zprávách předložených americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), jež jsou k dispozici na webu www.sec.gov. Prohlášení v této tiskové zprávě vycházejí z informací, které jsou nám známy k datu jejího vydání a nebereme na sebe žádný závazek aktualizovat informace ve zprávě obsažené.

Váš názor Další článek: Seznam nabízí ke stažení reklamní spot s Aloisem

Témata článku: , , , , , , , ,