Akvizice Cobionu společností ISS byla výhodná pro obě strany

Praha, 28.11. 2005 – Společnost Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes oznámila, že považuje převzetí německé firmy Cobion AG, které se uskutečnilo před 20 měsíci, za mimořádně úspěšné.
Akvizice Cobionu společností ISS byla výhodná pro obě strany

Převzetí této společnosti, která je považována za špičkového výrobce řešení pro filtrování obsahu a spamu, umožnilo společnosti ISS dále upevnit svoji vedoucí pozici poskytovatele preventivních zabezpečovacích řešení na světových trzích. Americká společnost, zaměřující se na oblast zabezpečení, byla ochotna za technologie, které Cobion vyvíjí v Kasselu, zaplatit částku 26 milionů eur. Důležitou roli při rozhodování o nákupu společnosti, financovaným z rizikových investic, hrála také klientela a vybudovaná síť partnerů.

Využití součinnosti

            „V případě společností ISS a Cobion se spojili dva čelní představitelé oboru, kteří si vzájemně dokonale doplnili chybějící technologie. Již ve fázi vyjednávání o převzetí bylo však záhy jasné, že nejde jen o nákup nových technologií. Lokální průzkum trhu, stávající klientela a obchodní situace slibovaly součinnost, které bylo možno využít pouze v případě vzájemné spolupráce,“ tvrdí Jörg Lamprecht, viceprezident pro střední Evropu. Skutečnost, že tento krok byl správným rozhodnutím, dokládá společnost ISS prosperitou obchodu v Německu.

 

Německé technologické centrum

            Společnost ISS touto akvizicí také stanovila Německo za svou obchodní lokalitu. Vidí Kassel jako opěrný bod a neustále tamní pracoviště rozšiřuje. Kromě „globálního datového centra“, střediska pro zpracování dat s více než tisícem počítačů, které nepřetržitě sleduje nové a modifikované webové stránky, zůstává Kassel nadále základnou pro vývoj a podporu produktů zaměřených na zabezpečení obsahu. Kasselská skupina techniků se plně integrovala do rozsáhlého oddělení společnosti ISS pro výzkum a vývoj, které řídí Heath Thompson.

 

Bleskurychlé spojení technologií

            Již pět týdnů po akvizici integrovala společnost ISS produkt Cobion OrangeBox (a tím
i technologie pocházející z Kasselu) do své vyspělé produktové řady Proventia. Doplnění integrovaných řešení zabezpečení společnosti ISS, která sestávají z firewallu, virtuální privátní sítě, detekce a prevence vniknutí a antivirových funkcí s filtrováním webu a spamu, umožnilo společnosti ISS vstoupit na trh zabezpečení obsahu. To je přesně ten segment, pro který analytici ze společnosti IDC předpovídají obzvláště rychlý růst. V roce 2006 se předpokládá růst trhu s produkty filtrujícími adresy URL o 23,1 %. Pro antispamové filtry se očekává růst až o 32,5 %.

 

70 % veškeré pošty je spam

            Na tomto trhu může společnost ISS využít technologie vyvinuté v Kasselu. Díky neustálým aktualizacím obsahuje nyní největší databáze adres URL na světě více než 60 milionů internetových adres a více než miliardu obrázků – sedmkrát více než nejbližší konkurent. Zcela automatickou analýzou, klasifikací a kategorizací 100 000 stránek denně lze vytvořit spolehlivý seznam pro filtrování potenciálně nežádoucího obsahu. 

            K přidání antispamových funkcí do produktů Proventia společnosti ISS došlo v době, kdy při akvizici vznikala společná expertíza informačních technologií. Sedmdesát procent z veškeré elektronické pošty je v současnosti spam, což společnostem celosvětově způsobí ztrátu odhadem 10 až 20 miliard eur. Důvodem pro boj proti spamu v podnicích není jen nežádoucí provoz v síti a práce zaměstnanců, ale také skutečnost, že nevyžádaná pošta s sebou často přináší jiné bezpečnostní hrozby jako je trojský kůň, spyware a další nebezpečný software (malware). Holistický, preventivní přístup produktů společnosti ISS chrání firmy před těmito hrozbami.

 

Schopnosti řízení

            V německém vrcholovém managementu se společnost ISS spoléhá na zkušenosti těch, kteří založili společnost Cobion a zasloužili se o její úspěch. Jörg Lamprecht, dříve výkonný ředitel společnosti poskytující řešení pro zabezpečení obsahu, je nyní viceprezidentem pro střední Evropu a řídí činnost společnosti ISS v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Polsku. René Seeber, dřívější hlavní technologický ředitel firmy Cobion, nyní ve společnosti ISS zodpovídá za služby pro zabezpečení obsahu.

###

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

 

Váš názor | Ředitel a jeden ze zakladatelů firmy Cray míří do Microsoftu

Témata článku: Internet, Thompson

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší