Akční nabídka vysokorychlostního internetu od 495 Kč

Praha, 9. června 2005 – Také druhý největší fixní operátor GTS NOVERA zareagoval na nové ceny dominantního operátora a připravil akční nabídku ADSL služeb nazvanou Léto s Noverou. Nabídka je určena především firemním zákazníkům, ale také živnostníkům a domácnostem s vyšším objemem telekomunikačních služeb.
Akční nabídka vysokorychlostního internetu od 495 Kč

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera zlevnil ceny za širokopásmové připojení k internetu v průměru o 20 %. Základní varianta připojení, Novera DSL Basic, o rychlosti 256/64 kbit/s a agregací 1:50 stojí 495 Kč měsíčně. Cena za připojení o rychlosti 512/128 kbit/s začíná na 645 Kč měsíčně. Měsíční poplatek za připojení o rychlosti 1024/256 kbit/s činí 895 Kč. Za připojení rychlostí 2048/256 kbit/s zákazník zaplatí měsíčně 1 495 Kč.

Datové limity v ceně měsíčního poplatku za připojení se pohybují od 2 do 15 GB. Cena za každé další započaté 3 GB nad datový limit činí 125 Kč. Do 30. června je navíc každá verze připojení Novera DSL Basic s datovým limitem rozšířena o bonus 10 GB měsíčně zdarma.

Od rychlostí 512/256 a 1024/256 kbit/s lze také zvolit možnost nezpoplatňování nadlimitního objemu přenesených dat. U těchto variant je pak uplatňována Fair Usage Policy, v rámci které dochází ke zpomalování rychlosti připojení v závislosti na objemu přenesených dat.

"Téměř dvě třetiny našich zákazníků využívají rychlost 512/128 kbit/s, proto se orientujeme hlavně na tuto a vyšší rychlosti. Na rozdíl od Českého Telecomu u této rychlosti neuplatňujeme automaticky tzv. Fair Usage Policy (FUP), kdy je zákazníkovi při stáhnutí určitého objemu dat skokově snižována rychlost připojení až na hodnoty okolo 64/64 kbit/s, které nemají nic společného s definicí vysokorychlostního internetu. Nabízíme totiž možnost výběru mezi variantou s FUP (tzn. s omezením rychlosti po překročení stanoveného limitu, ovšem bez dalších poplatků) a variantou s datovým limitem (tj. bez omezení rychlosti a s platbou za nadlimitní odběr),“ říká Miloš Mastník, ředitel úseku rozvoje a správy produktu společnosti GTS Novera a dodává: „Do naší nabídky jsme naopak nezařadili připojení o rychlosti 128/64 kbit/s. Tato rychlost je již zastaralá a nesplňuje parametry kvalitního a rychlého internetu.“
 
Ke všem tarifům ADSL připojení nabízí GTS Novera také prodej či pronájem modemů. Nabídka koncových zařízení byla rozšířena o modemy dodavatelů Lucent a ASUS/WELL. Tato zařízení jsou vybavena rozhraním 1-4x ethernet, USB nebo je lze využít jako tzv. wireless-access-point pro bezdrátové připojení. Pravidelný měsíční poplatek za pronájem těchto koncových zařízení činí 150 Kč.

Vedle základní nabídky Novera DSL Basic je připravena také nabídka tarifů Novera DSL Profi pro náročnější zákazníky z firemní klientely. Tarify obsahují připojení se sníženou agregací 1:20 o rychlostech 256/64, 512/128, 1024/256 a nově 2048/384 kbit/s za 1295 Kč, 1 995 Kč, 3 495Kč a 7 595 Kč měsíčně. I zde ceny za připojení výrazně klesly, a to v průměru o 23 %.

V lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové a Liberec nabízí GTS Novera připojení k vysokorychlostnímu internetu přes síť společnosti Telenor. U této nabídky lze navýšit rychlost připojení až na 4096/256 kbit/s. Měsíční poplatek však zůstává na úrovni připojení o rychlosti 2048/256 kbit/s.

Akční nabídka „Léto s Noverou“ je platná při podpisu smlouvy s minimální dobou užívání 12 měsíců a běží od 6.6.2005 do 31.8.2005. Ceny jsou uvedeny bez DPH ve výši 19 %. Další informace o tarifech služeb ADSL a podmínkách akční nabídky naleznete na www.gtsnovera.cz.

Váš názor Další článek: Dvě slibné akvizice společnosti Sun

Témata článku: Limit, DSL, Koncová cena, Rychlost, Basic, Zastaralé zařízení, Fair, Měsíční poplatek


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11