Akční nabídka vysokorychlostního internetu od 495 Kč

Praha, 9. června 2005 – Také druhý největší fixní operátor GTS NOVERA zareagoval na nové ceny dominantního operátora a připravil akční nabídku ADSL služeb nazvanou Léto s Noverou. Nabídka je určena především firemním zákazníkům, ale také živnostníkům a domácnostem s vyšším objemem telekomunikačních služeb.
Akční nabídka vysokorychlostního internetu od 495 Kč

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera zlevnil ceny za širokopásmové připojení k internetu v průměru o 20 %. Základní varianta připojení, Novera DSL Basic, o rychlosti 256/64 kbit/s a agregací 1:50 stojí 495 Kč měsíčně. Cena za připojení o rychlosti 512/128 kbit/s začíná na 645 Kč měsíčně. Měsíční poplatek za připojení o rychlosti 1024/256 kbit/s činí 895 Kč. Za připojení rychlostí 2048/256 kbit/s zákazník zaplatí měsíčně 1 495 Kč.

Datové limity v ceně měsíčního poplatku za připojení se pohybují od 2 do 15 GB. Cena za každé další započaté 3 GB nad datový limit činí 125 Kč. Do 30. června je navíc každá verze připojení Novera DSL Basic s datovým limitem rozšířena o bonus 10 GB měsíčně zdarma.

Od rychlostí 512/256 a 1024/256 kbit/s lze také zvolit možnost nezpoplatňování nadlimitního objemu přenesených dat. U těchto variant je pak uplatňována Fair Usage Policy, v rámci které dochází ke zpomalování rychlosti připojení v závislosti na objemu přenesených dat.

"Téměř dvě třetiny našich zákazníků využívají rychlost 512/128 kbit/s, proto se orientujeme hlavně na tuto a vyšší rychlosti. Na rozdíl od Českého Telecomu u této rychlosti neuplatňujeme automaticky tzv. Fair Usage Policy (FUP), kdy je zákazníkovi při stáhnutí určitého objemu dat skokově snižována rychlost připojení až na hodnoty okolo 64/64 kbit/s, které nemají nic společného s definicí vysokorychlostního internetu. Nabízíme totiž možnost výběru mezi variantou s FUP (tzn. s omezením rychlosti po překročení stanoveného limitu, ovšem bez dalších poplatků) a variantou s datovým limitem (tj. bez omezení rychlosti a s platbou za nadlimitní odběr),“ říká Miloš Mastník, ředitel úseku rozvoje a správy produktu společnosti GTS Novera a dodává: „Do naší nabídky jsme naopak nezařadili připojení o rychlosti 128/64 kbit/s. Tato rychlost je již zastaralá a nesplňuje parametry kvalitního a rychlého internetu.“
 
Ke všem tarifům ADSL připojení nabízí GTS Novera také prodej či pronájem modemů. Nabídka koncových zařízení byla rozšířena o modemy dodavatelů Lucent a ASUS/WELL. Tato zařízení jsou vybavena rozhraním 1-4x ethernet, USB nebo je lze využít jako tzv. wireless-access-point pro bezdrátové připojení. Pravidelný měsíční poplatek za pronájem těchto koncových zařízení činí 150 Kč.

Vedle základní nabídky Novera DSL Basic je připravena také nabídka tarifů Novera DSL Profi pro náročnější zákazníky z firemní klientely. Tarify obsahují připojení se sníženou agregací 1:20 o rychlostech 256/64, 512/128, 1024/256 a nově 2048/384 kbit/s za 1295 Kč, 1 995 Kč, 3 495Kč a 7 595 Kč měsíčně. I zde ceny za připojení výrazně klesly, a to v průměru o 23 %.

V lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové a Liberec nabízí GTS Novera připojení k vysokorychlostnímu internetu přes síť společnosti Telenor. U této nabídky lze navýšit rychlost připojení až na 4096/256 kbit/s. Měsíční poplatek však zůstává na úrovni připojení o rychlosti 2048/256 kbit/s.

Akční nabídka „Léto s Noverou“ je platná při podpisu smlouvy s minimální dobou užívání 12 měsíců a běží od 6.6.2005 do 31.8.2005. Ceny jsou uvedeny bez DPH ve výši 19 %. Další informace o tarifech služeb ADSL a podmínkách akční nabídky naleznete na www.gtsnovera.cz.

Váš názor Další článek: Dvě slibné akvizice společnosti Sun

Témata článku: Zastaralé zařízení, Koncová cena, DSL, Rychlost, Fair, Basic, Měsíční poplatek, Limit


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch