Akcionáři Aceru schválili celkovou dividendu 2,9 NT$ na akcii a zvolili nové představenstvo

PRAHA, 19. července 2005. Po 14. schůzi akcionářů oznámila společnost Acer schválení celkové dividendy 2,9 NT$ na akcii neboli 2,3 NT$ v hotovosti a akciovou dividendu 0,6 NT$. Akcionáři dále zvolili nové představenstvo. Výroční schůze akcionářů schválila hospodářské výsledky za rok 2004: konsolidované tržby 225,01 miliard NT$ (7,05 miliard US$) a zisk po zdanění 7,01 miliard NT$ (220 miliónů US$). Z toho provozní zisk dosáhl 3,81 miliard NT$ (119 miliónů US$), což představuje nárůst 107 % ve srovnání s rokem 2003 a výnos na akcii 3,38 NT$. Po zvýšení kapitálu vzroste splacený kapitál z 20,93 miliard NT$ (656 miliónů US$) na 22,55 miliard NT$.
Akcionáři Aceru schválili celkovou dividendu 2,9 NT$ na akcii a zvolili nové představenstvo

Akcionáři zvolili nové představenstvo společnost Acer, které tvoří sedm ředitelů a dva kontroloři, na tříleté období.  Nově zvolenými řediteli jsou J.T. Wang, Gianfranco Lanci, Jim Wong, Stan Shih, Samuel Yih ze společnosti Hung Rouan Investment Corp., Philip Peng ze společnosti Star SoftCapital Inc. a Ital Pier Carlo Falotti.  Kontrolory jsou Carolyn Yeh a George Huang.

P.C. Falotti je nezávislý zahraniční odborník s rozsáhlými zkušenostmi z nadnárodních společností v USA a v Evropě.  Svými cennými znalostmi a pohledem z více perspektiv představuje velký přínos pro vedení společnosti Acer.  Úkolem nového představenstva je urychlit globalizaci společnosti Acer a v příštích několika letech ji dostat mezi tři nejdůležitější světové dodavatele.

Schůze akcionářů se dnes ráno zúčastnili také J.T. Wang, poprvé jako předseda a generální ředitel, a Gianfranco Lanci, jako president Acer Inc. Bezprostředně po schůzi akcionářů následovalo zasedání nově zvoleného představenstva, které jednohlasně zvolilo J.T. Wanga předsedou představenstva.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: Vydány Mozilla Firefox a Mozilla Thunderbird 1.0.6 včetně lokalizací

Témata článku: Samuel, Carla, Osobní profil, Carlo, George


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky