Akcionáři Aceru schválili celkovou dividendu 2,9 NT$ na akcii a zvolili nové představenstvo

PRAHA, 19. července 2005. Po 14. schůzi akcionářů oznámila společnost Acer schválení celkové dividendy 2,9 NT$ na akcii neboli 2,3 NT$ v hotovosti a akciovou dividendu 0,6 NT$. Akcionáři dále zvolili nové představenstvo. Výroční schůze akcionářů schválila hospodářské výsledky za rok 2004: konsolidované tržby 225,01 miliard NT$ (7,05 miliard US$) a zisk po zdanění 7,01 miliard NT$ (220 miliónů US$). Z toho provozní zisk dosáhl 3,81 miliard NT$ (119 miliónů US$), což představuje nárůst 107 % ve srovnání s rokem 2003 a výnos na akcii 3,38 NT$. Po zvýšení kapitálu vzroste splacený kapitál z 20,93 miliard NT$ (656 miliónů US$) na 22,55 miliard NT$.
Akcionáři Aceru schválili celkovou dividendu 2,9 NT$ na akcii a zvolili nové představenstvo

Akcionáři zvolili nové představenstvo společnost Acer, které tvoří sedm ředitelů a dva kontroloři, na tříleté období.  Nově zvolenými řediteli jsou J.T. Wang, Gianfranco Lanci, Jim Wong, Stan Shih, Samuel Yih ze společnosti Hung Rouan Investment Corp., Philip Peng ze společnosti Star SoftCapital Inc. a Ital Pier Carlo Falotti.  Kontrolory jsou Carolyn Yeh a George Huang.

P.C. Falotti je nezávislý zahraniční odborník s rozsáhlými zkušenostmi z nadnárodních společností v USA a v Evropě.  Svými cennými znalostmi a pohledem z více perspektiv představuje velký přínos pro vedení společnosti Acer.  Úkolem nového představenstva je urychlit globalizaci společnosti Acer a v příštích několika letech ji dostat mezi tři nejdůležitější světové dodavatele.

Schůze akcionářů se dnes ráno zúčastnili také J.T. Wang, poprvé jako předseda a generální ředitel, a Gianfranco Lanci, jako president Acer Inc. Bezprostředně po schůzi akcionářů následovalo zasedání nově zvoleného představenstva, které jednohlasně zvolilo J.T. Wanga předsedou představenstva.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: Vydány Mozilla Firefox a Mozilla Thunderbird 1.0.6 včetně lokalizací

Témata článku: Samuel, Carlo, Osobní profil, Carla, George


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize