Akademie CITT pomáhá podnikům zapojených do projektu prosadit se na mezinárodních trzích

Praha, 12. prosince – Projekt Akademie CITT přináší po roce činnosti první hmatatelné výsledky. Kromě toho, že v jeho rámci prošlo kurzy, workshopy a stážemi přes 1400 účastníků, kteří okamžitě v praxi aplikovali nabyté znalosti, zároveň se díky projektu Akademie CITT zvyšuje konkurenceschopnost firem zapojených do projektu.
Akademie CITT pomáhá podnikům zapojených do projektu prosadit se na mezinárodních trzích

K tomu říká Doc. Jan Kolář, CSc., ředitel České kosmické kanceláře, která projekt realizuje: “Cílem Akademie CITT  bylo stát se jakýmsi prostředníkem mezi světem high technologií a malými a středními firmami v České republice, které mají velký potenciál a mohou technologie Galileo a monitoringu životního prostředí ve svém podnikání efektivně využít.“

Že se daří tento cíl úspěšně naplňovat potvrzuje Ing. Jan Tomčík, ředitel softwarové společnosti SPRINX Systems a.s., která se účastní projektu od samého počátku: „Naše účast na projektu Akademie CITT nám umožňuje zavádět v naší firmě do praxe high-tech technologie což nám pomáhá  prosadit se například na trzích v Anglii“. Firmy totiž v rámci projektu vyzkouší a realizují nejmodernější technologie, ke kterým by se normálně obtížně dostávaly a proškolí své pracovníky v perspektivních oblastech, které se dynamicky rozvíjejí. V rámci projektu jsou jeho účastníci školeni v oblastech jako jsou: Geografické informační systémy a dálkový průzkum Země; Navigace, poziční a naváděcí systémy; Satelitní systémy EGNOS a Galileo a jejich využití v praxi; Galileo v systémech dopravy, policie a IZS; Využití dálkového průzkumu Země a geografie v praxi a Družicová data a jejich zpracování.

V druhé rovině projekt umožňuje firmám zapojit se do mezinárodních projektů EVROPSKÉ KOSMICKÉ AGENTURY jako v případě firmy SPRINX Systems a.s., která se v rámci Plánu pro evropské spolupracující státy (PECS) podílela na vývoji čtvrté generace nejvýkonnějšího superpočítače Amálka. Tento superpočítač, který obsahuje plnohodnotných 360 výpočetních jader procesorů Intel® Xeon® , je nejvýkonnějších paralelním systémem v České republice a je schopen provádět podobné výpočty jako jiné světové superpočítače, ačkoliv jeho pořizovací hodnota byla několikanásobně nižší. Jeho čtvrtá generace byla v rámci projektu rozšířena o 84 nejnovějších dvoujádrových procesorů Intel® Xeon™.

Společnost SPRINX Systems a.s. v tomto projektu realizovala rozšíření a optimalizaci infrastruktury superpočítače. K tomu dodává Ing. Jan Tomčík: „Jsme středně velká česká společnost. Díky CITTu jsme schopni účastnit se takovýchto mezinárodních projektů, které jsou pro nás velmi zajímavé a pomáhají nám v našem rozvoji ať už možností podílet se na prestižních projektech se zajímavými partnery, ke kterým bychom se bez Akademie CITT jen velmi obtížně dostávali, tak zpětně aplikovat takto získané poznatky pro naše podnikání.“

Váš názor Další článek: AMD přichází s ATI Catalysty 6.12 pro Windows XP i Vista

Témata článku: Velký potenciál, Anglie, Čtvrtá generace, Projekt, Mezinárodní agentura

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší