Aiteq Ltd. poskytuje software escrow pod jménem DEPONEST

Aiteq Ltd. poskytuje software escrow pod jménem DEPONEST

Společnost Aiteq Ltd. rozšířila portfolio služeb o poskytování software escrow a je technologicky i procesně připravena vystupovat jako software escrow agent. Podstata služby spočívá v bezpečném uložení zdrojových kódů na základě podmíněné trojstranné dohody mezi uživatelem, výrobcem software a Aiteq Ltd. Při naplnění dohodnutých podmínek dochází k vydání zdrojových kódů uživateli za účelem pokračování v údržbě a vývoji software. Aiteq Ltd. poskytuje software escrow služby pod jménem DEPONEST.

Motivací spustit DEPONEST byla vlastní zkušenost s poptávkou po zajištění kontinuity údržby a zároveň absence podobné služby na českém trhu. Cílem je primárně oslovit potenciální zákazníky ze tří segmentů. Uživatelům software nabízíme efektivní ochranu jejich investic do informačních systémů. Výrobci software mohou aktivní nabídkou zajištění v podobě escrow získat významnou konkurenční výhodu. A v neposlední řadě advokátní kanceláře provozující advokátní úschovu mohou službami software escrow rozšířit svoji nabídku pro oblast IT.

Unikátnost našich služeb spočívá v plně elektronickém procesu úschovy, od uložení až po případné vydání. Znalost potřeb výrobců i uživatelů software nám umožnila navrhnout způsob uložení zdrojových kódů nevyžadující fyzickou manipulaci s médiem. Jako softwarová společnost si hluboce uvědomujeme význam ochrany zdrojových kódů před ztrátou nebo vyzrazením. Proto jsme při návrhu technologie kladli nejvyšší důraz právě na bezpečnost celého procesu. Naše varianta zabezpečeného software escrow těží z vlastností asymetrické kryptografie a garantuje nejvyšší ochranu ukládaného materiálu v porovnání s konkurenčními nabídkami.

Vedle základní úschovy nabízíme doplňkové technické prověření ukládaných dat. Díky dlouholetým zkušenostem s vývojem a základně IT specialistů jsme schopni provádět technickou verifikaci na několika úrovních – od ověření přítomnosti všech komponent systému až po sestavení (kompilaci) a otestování dle testovacích scénářů. Tyto služby plánujeme nadále rozšiřovat, např. o hodnocení zdrojových kódů na základě metrik nebo kompletní audit, tzv. code review. Za zmínku též stojí možnost poskytnutí konzultace smluvních vztahů při investicích do informačních systémů prostřednictvím našeho interního právníka.

Tomáš Klíma, ředitel společnosti Aiteq Ltd. o software escrow řekl: „Závislost na konkrétním software, potažmo dodavateli, je vždy rizikem rostoucím s mírou zapojení pořizovaného systému do obchodní činnosti. Dnes, kdy je koruna obrácena v ruce investora více než jen dvakrát, je software escrow efektivní způsob zajištění investice do informačního systému.“. „Nejen zdrojové kódy jsou životně důležitým know-how firem. Také původní fotografie, grafické koncepty, architektonické návrhy, strojní nebo stavební výkresy a jiná díla nesoucí duševní vlastnictví, jsou tvořena elektronickou cestou a proto vhodným objektem escrow. Koncepce našeho systému úschovy umožňuje ukládat jakýkoliv digitální materiál se stejnou úrovní zabezpečení jako v případě zdrojových kódů. V krátké době bychom rádi oslovili zákazníky z dalších segmentů.“, doplňuje Jan Dancinger, obchodní zástupce pro DEPONEST.

Více informací včetně podrobného popisu technologie a ceníku služeb naleznete na www.deponest.com.

Další článek: Zprávy Živě: Dnes naposledy s Šárkou

Témata článku: Původní objekt, Podobné hodnocení, Nejvyšší úroveň, Technický vývoj, Původní materiál, Obchodní význam, Uložení


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu