Ainol Novo7 Mars a ELF II: vysoké rozlišení a dvě jádra

Ainol Novo7 Mars a ELF II: vysoké rozlišení a dvě jádra

Společnost Satomar, s.r.o. rozšířuje nabídku LCD tabletů Ainol o další dva modely – Novo 7 Mars a Elf II. Zatímco Mars nabízí na svém 7“ těle vysoké rozlišení 1 024 × 600 px za vynikající cenu, ELF II míří na uživatele toužící po vysokém výkonu.

Mars vás vtáhne do děje

Pokud bychom měli v kategorii levných 7“ LCD tabletů do 3 500 Kč vybrat jediný ukazatel, kterým Mars své konkurenty jednoznačně převyšuje, pak je to rozlišení obrazovky 1 024 × 600 px. Tento parametr se až do dneška týkal převážně LCD tabletů s řádově vyšších cenových kategorií. Díky displeji s vysokým rozlišením si tak vychutnáte prohlížení fotografií, sledování filmů nebo hraní her.

Ani po stránce ostatních parametrů na tom není Mars vůbec špatně. V jeho útlém těle najdete moderní procesor Cortex A9 taktovaný na 1 GHz, 1 GB operační paměti a 8GB datové úložiště. Jeho kapacitu je samozřejmě možné rozšířit pomocí microSD karty. O grafickou stránku věci se pak stará integrované grafické jádro Mali400.

Klepněte pro větší obrázek

ELF II překypuje výkonem

Následovník velmi oblíbeného tabletu Ainol Novo7 ELF si vzal ze svého předchůdce to nejlepší – displej s vysokým rozlišením 1 024 × 600 px, 1 GB operační paměti, 2 Mpx kameru či bytelné tělo a přidal rychlý dvoujádrový procesor Cortex A9 taktovaný až na 1,5 GHz a dvojnásobnou porci grafiky v podání dvou jader Mali400. To vše má za následek jediné – vysoký výkon za všech okolností.

Oproti modelu Mars pak ELF II ještě přidává praktický HDMI výstup, díky němuž si budete moci filmy ve Full HD rozlišení nebo hraní her vychutnat na své domácí televizi. Oba tablety jsou pak vybaveny operačním systémem Google Android 4.0.3, kterému není cizí kompletní česká lokalizace či přístup do Google Play.

Více informací o tabletech Ainol najdete na stránce www.ainol-novo.cz. LCD tablety Ainol a jejich příslušenství distribuuje v České republice a na Slovensku společnost Satomar, s. r. o. Doporučená MOC vč. DPH a všech zákonných poplatků je 3 390 Kč pro model Mars a 4 190 Kč pro model ELF II.

Témata článku: Oblíbená kategorie, Elf, Vysoké rozlišení, Oblíbený procesor

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji