Ainol Novo 9 SPARK: Retina displej se čtyřjádrem

Ainol Novo 9 SPARK: Retina displej se čtyřjádrem

Společnost Satomar, s.r.o. rozšířila nabídku LCD tabletů Ainol o model SPARK, který nabídne vysoký výkon čtyřjádrového procesoru a velmi jemný Retina displej.

LCD tablet Ainol Novo 9 SPARK je doposud nejvýkonnějším tabletem značky Ainol. Kromě čtyřjádrového procesoru může nabídnout především špičkový displej RETINA s úhlopříčkou 9,7“ a rozlišením 2 048 × 1 536 bodů. Uživatelé si tak mohou vychutnat skutečně mimořádně jemný obraz, u kterého už nelze lidským okem rozlišit jednotlivé pixely. Na rozdíl od konkurenčních produktů pracuje Ainol v tomto rozlišení nativně a není nutné jej do něj přepínat. Díky takto kvalitnímu displeji s pozorovacími úhly až 180° je prohlížení webových stránek, sledování filmů nebo hraní her skutečně skvělým zážitkem.

RETINA displej si žádá i odpovídající hardwarový výkon a Ainol Novo 9 SPARK je v tomto ohledu vybaven více než dobře. Základ představuje čtyřjádrový procesor a rychlá, osmijádrová grafická karta. Na tabletu tak bez problémů fungují i nejmodernější hry a v klidu si užijete i sledování HD videa. Optimální výkon zajišťují také 2 GB operační paměti RAM.

Klepněte pro větší obrázek

Vynikající hardwarové vlastnosti doplňuje i velice povedený design. Tablet má tloušťku 10,6 mm a hliníkový zadní kryt. Celková hmotnost tabletu Ainol SPARK je 643 g. Uživatelé mají na výběr mezi bílou a černou variantou přístroje.

Konektivitu u tabletu obstarává technologie Wi-Fi, nechybí ani HDMI výstup nebo microUSB konektor. Ainol Novo 9 SPARK nabízí celkovou kapacitu paměti 16 GB, která se dá dále rozšířit o paměťové karty microSDHC až do velikosti 32 GB. Tabletu nechybí ani dvojice kamer, zadní zvládá fotografie o rozlišení 5 Mpx, přední kamera má 2 Mpx.

Ainol Novo 9 SPARK funguje s operačním systémem Android ve verze 4.1 (Jelly Bean), naplánován je i upgrade na verzi 4.2. Dlouhou výdrž na jedno nabití zajišťuje baterie s kapacitou 10 000 mAh. Tablet je dodáván v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play.

Více informací o tabletech Ainol najdete na stránce www.ainol-novo.cz. LCD tablety Ainol a jejich příslušenství distribuuje v České republice společnost Satomar, s. r. o. Doporučená MOC vč. DPH a všech zákonných poplatků je pro model SPARK 7 490 Kč.

Gartner: Tablety zvítězí, Microsoftu jde o všechno

Témata článku: Retina, Jelly Bean, Spark, Bean, Jemné rozlišení, MicroSDHC, MicroUSB

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší