Aimtec získal další zakázku v Německu.

Aimtec získal další zakázku v Německu.

25. 6. 2007, Plzeň – Společnost International Automotive Components (IAC) v německém Zwiesselu si vybrala řešení DCI MySequence od firmy Aimtec na podporu řízení sekvenčních dodávek do dvou evropských závodů předního světového výrobce užitkových vozidel firmy MAN Nutzfahrzeuge. Klíčovou úlohu při výběru partnera na dodávku nového systému sehrály jednak prokázané zkušenosti společnosti Aimtec s podobnými projekty pro automobilové zákazníky, ale i pozitivní reference ze spolupráce v jiných závodech skupiny IAC Group v Evropě.

IAC Group vznikla v roce 2005 převzetím evropských aktivit společnosti Collins & Aikman a o rok později ještě Lear Corporation, konsorciem vedeným společností WL Ross & Co. LLC. Na mapě dodavatelů automobilového průmyslu se tak zrodil nový silný hráč, který se zaměřuje na výrobu a dodávky interiérových a exteriérových auto komponent jako jsou kokpity, dveřní a stropní panely, podlahové a akustické systémy a nárazníky. IAC Group v Evropě tvoří celkem 21 závodů v devíti zemích. Jedním z nich je závod v německém Zwiesselu , kde se mimo jiné vyrábí dveřní panely pro výrobce užitkových vozidel – MAN Nutzfahrzeuge. Pro dodávky do montážních závodů v Mnichově a rakouském Steyeru přišel MAN s požadavkem expedovat dveřní výplně v režimu Just-in-Sequence. Zajištění stoprocentní kvality dodávek dílů v zákazníkem stanovené sortimentní specifikaci určené pořadím (sekvencí) vyráběných vozů na montážní lince v automobilce je zvládnutelné pouze spolehlivým informačním systémem.

IAC proto oslovila společnost Aimtec s poptávkou na dodávku takového řešení a na základě předložené nabídky a prokázaných zkušeností s nasazením svých produktů v dalších závodech IAC Group ve střední Evropě se nakonec rozhodlo pro implementaci systému DCI MySequence. Toto řešení bude v IAC Zwiessel řídit procesy počínaje příjmem odvolávek VDA 4916 od MAN, přes generování rozpadu materiálových potřeb (picklist) na výrobu jednotlivých dílů až po tisk sekvenčních etiket na konci výrobní linky obsahující všechny požadované informace pro každý jednotlivý díl. Po naplnění kamionu při expedici (naskenování posledního dílu a vytištění sekvenční etikety) systém automaticky vygeneruje dodací list, který v elektronické podobě odchází k zákazníkovi jako avízo o dodávce. Díky řešení DCI MySequence tak IAC v Zwiesselu dokáže zabezpečit absolutní přesnost a kvalitu dodávek do automobilky MAN.

Témata článku: Automotive, Avis, Just, Justo, Mana, Ross, Automobilka, Evropský zákazník, Výrobní linka, Evropský systém, Informační panel, Jednotlivý díl, Střední příjem, Jednotlivé řešení, Vozidlo, Výrobce automobilů

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí