Agropol Group zavádí systém od Geac/JBA

10. července 2000
VBA: Programujte v Office
Agropol Group, a.s. se rozhodl podpořit svoji expanzi zavedením komplexního informačního systému od společnosti Geac/JBA.
Agropol Group zavádí systém od Geac/JBA
Agropol Group, a.s. (dále AG) – jeden z největších producentů a obchodníků se zemědělskými komoditami a hnojivy se rozhodl v rámci celého holdingu s ročním obratem přes 9 mld. Kč implementovat komplexní informační systém na bázi System21 a Lotus Notes. V závěru náročného výběrového řízení, ve kterém byly zastoupeny tak renomované produkty jako MFG/PRO, R/3 od SAP či Navision, byla jako dodavatel řešení zvolena právě společnost Geac/JBA.

Geac/JBA v celém projektu vystupuje nejen jako dodavatel HW a SW, ale zároveň jako systémový integrátor. Dodávané řešení bude postaveno na centrálním serveru IBM AS/400, kam bude postupně napojeno všech stávajících 14 dceřinných společností AG. Není bez zajímavosti, že AG působí ve více než 40 lokalitách na celém území České republiky a do informačního systému bude přistupovat na 350 uživatelů.

Agropol Group, a.s. má v současné době okolo 1 150 zaměstnanců. Společnost se skládá z osmi regionálních podniků zemědělského zásobování a nákupu – Agrona Cheb, Cerea Hradec Králové, Obila Kutná Hora, Proagro Klatovy, ZZN Domažlice, ZZN Písek, ZZN Příbram a ZZN Tábor. Tyto podniky se zabývají především výrobou krmných směsí a obchodováním se zemědělskými komoditami. Pro stát plní funkci regulátora trhu a skladovatele státních hmotných rezerv.

Významnou součástí holdingu je Agropol a.s a jeho dceřinné společnosti Agropol Trading, Agropol Chem, Agropol Transport, Agropol Port a Agropol Servis. Přes tyto společnosti Agropol zajišťuje širokou škálu služeb počínaje zahraničním obchodem se zemědělskými komoditami, přes distribuci hnojiv a chemikálií, po pozemní a říční přepravu či dodávky investičních celků do podniků zemědělského zásobování a nákupu.

Ing. Pešta, vedoucí projektu IS za Agropol Group shrnuje důvody výběru řešení Geac/JBA takto:

"Při vyhotovování předimplementační studie prokázala společnost Geac/JBA schopnost vést projekt efektivně, což nám dávalo důvěru, že dodrží v harmonogramu stanovené termíny. Řešení, které společnost Geac/JBA předložila, bylo konkrétní, co se procesů týče, a nejvíc se blížilo našim představám o systémovém integrátorovi, který dokáže spojit produkty různých výrobců do jednoho funkčního celku. Velkou konkurenční výhodu představoval pro Geac/JBA server AS/400, který je velmi bezpečný, ale přitom relativně málo náročný na správu."

Geac Computer Corporation

Společnost Geac Computer Corporation Limited (v Torontě na burze zaznamenána symbolem: GAC) je dodavatelem klíčových aplikací a systémových řešení společnostem po celém světě. Řešení společnosti Geac obsahují podnikové aplikace pro správu financí a lidských zdrojů a také aplikace ERP pro výrobu, distribuci a řízení dodavatelských vztahů v různých průmyslových odvětvích. Geac je také dodavatelem specifických klíčových podnikových aplikací pro stravovací a ubytovací služby, pro oblast správy nemovitostí, bankovnictví a vydavatelství tiskovin a nabízí široké spektrum řešení pro veřejné knihovny a pro sektor zahrnující různé oblasti bezpečnosti obyvatelstva (např. policie, záchranná služba, apod.). Společnost Geac, jejíž sídlo je v kanadském Torontu, se globálně řadí mezi největší softwarové firmy.

Podrobnější informace najdete na http:// www. geac.com nebo dotazem na e-mailové adrese info@geac.com

Váš názor Další článek: VBA: Programujte v Office

Témata článku: Největší nákup, Celá škála, Trading, Největší producent, Největší symbol, Holding, Transport, Toronto, Celé řešení, Celá společnost, Dodávaná aplikaceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Program domácích oprav iPhonů v praxi. Výměna baterie vyjde dráž a přináší mnoho nečekaných komplikací

Program domácích oprav iPhonů v praxi. Výměna baterie vyjde dráž a přináší mnoho nečekaných komplikací

** Apple v USA zprovoznil domácí opravy iPhonů ** Na papíře vypadají skvěle, realita je dost krutá... ** Ve finále je servis schůdnějším a levnějším řešením

Martin Chroust
KomponentyServisiPhone
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě