Adobe začíná dodávat Font Folio 11

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
Adobe začíná dodávat Font Folio 11

San Jose, USA, 6. září 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe Font Folio 11, nejobsáhlejší sadu písem pro tisk, web, digitální video a elektronické dokumenty. Font Folio 11 s více než 2 300 písmy z knihovny Adobe Type Library nabízí rozšířenou jazykovou podporu, pokročilé typografické prvky a skutečnou kompatibilitu mezi platformami. Poskytuje přístup k tisícům možností písem pro návrháře, tiskaře a inzerenty, kteří hledají originální i klasická písma.

Font Folio 11 nativně podporuje systémy Mac OS X, Microsoft Windows Vista a Windows XP. Je založené na nedávné revizi a aktualizaci knihovny Adobe Type Library a obsahuje 176 nových písem od světově uznávaných písmolijen a špičkových návrhářů. Balík písem obsahuje také oceňovaná písma Adobe Originals – jedinečné návrhy a nové verze klasických písem vytvořené v Adobe.
 
„V sadě Font Folio 11 jsme využili naši standardní knihovnu písem OpenType a přidali jsme k ní nová písma, mimo jiné Arno Pro a Garamond Premier Pro,“ řekl Don Walker, ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Také jsme vylepšili naši implementaci standardu OpenType.“

Písma Adobe nabízejí spolehlivou kvalitu, ať je výstup určen pro inkoustové tiskárny, laserové tiskárny, osvitové jednotky nebo pro přímou výrobu tiskových desek. Inzerenti mohou vylepšit marketingové materiály vytvořením animovaných obrazů GIF a dalších typograficky bohatých prvků pro webové stránky nebo přidáním účinných titulkových efektů k projektům pro digitální video a multimédia.

Font Folio 11 obsahuje speciální balíky Opticals, nabízející čtyři nebo více samostatných návrhů pro každé písmo. Písma jsou individuálně optimalizované pro různý rozsah velikosti, od malého textu poznámek pod čarou po velká písma pro nadpisy. Mnohá písma OpenType v sadě Adobe Font Folio 11 obsahují rozšířenou sadu glyfů a pokročilé typografické prvky, poskytující návrhářům možnost vylepšit jejich kompozice pomocí nadstandardních typografických doplňků, jako jsou ozdobná písmena, kapitálky a minuskové číslice.

S formátem OpenType se písma bezproblémově zobrazují i tisknou na počítačích Macintosh i PC a ve všech dokumentech je lze použít spolu se stávajícími formáty písem. Funkce OpenType v programu Adobe InDesign CS3 také využívají rozšířené prvky mnoha písem v sadě Font Folio 11. S podporou Unicode v sadě Font Folio 11 mohou navíc tiskaři publikovat vícejazyčné dokumenty, včetně středoevropských a východoevropských jazyků, a také japonštiny, řečtiny a azbuky.

Váš názor Další článek: BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB

Témata článku: Video, Animovaný GIF, Walker, Premier, Pokročilá možnost, Nadstandardní kvalita, Indesign


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky