Adobe uvádí veřejnou beta verzi Flex 3

Adobe uvádí veřejnou beta verzi Flex 3

San Jose, USA, 12. června 2007 – Společnost Adobe Systems ohlásila veřejnou beta verzi softwaru Adobe Flex 3, bezplatného open source frameworku pro vytváření bohatých internetových aplikací (RIA) pro více platforem. Toto vydání s řadou nových funkcí přidává nové bohaté možnosti uživatelského rozhraní, zvyšuje produktivitu vývojářů, umožňuje nasazení nezávislé na prohlížeči a obsahuje nové nástroje pro testování a zvýšení výkonu v podnikovém prostředí. Veřejná beta verze softwaru Flex 3 také představuje první významný příspěvek do open source projektu Flex, začínající dostupností každodenních zkompilovaných verzí a veřejné databáze chyb.

Flex 3 poskytne vývojářům možnost rozšíření dosahu jejich aplikací RIA i mimo webový prohlížeč s použitím nového softwaru Adobe Integrated Runtime (AIR), který měl dříve kódový název Apollo (viz samostatnou tiskovou zprávu). S použitím nového softwaru Flex Builder 3 a Adobe AIR mohou nyní vývojáři vytvářet zajímavější aplikace s vyšším výkonem, které mohou běžet jak ve webovém prohlížeči, tak i samostatně.

„Na webu je již v plném běhu revoluce způsobená aplikacemi RIA a Flex má vedoucí postavení se svým vývojářským frameworkem, který umožňuje nejlepší vyjádření a nejrychlejší vývoj,“ řekl Kevin Lynch, viceprezident a hlavní softwarový architekt u Adobe. „Schopnost přenést aplikace na plochu v kombinaci s bezplatným přístupem ke zdrojovému kódu Flex znamená, že nyní je ten nejlepší čas stát se vývojářem ve Flexu.“

Počínaje verzí Flex 3 si budou vývojáři moci bezplatně stáhnout zdrojový kód pro kompilátor, komponenty a aplikační framework Flex, rozšířit ho a poslat k němu svůj příspěvek. Skriptovací jazyk v softwaru Flex je nejpokročilejší implementace standardu JavaScript, ECMAScript 4, a běží v přehrávači Adobe Flash Player s použitím open source virtuálního počítače Tamarin, který byl nedávno darován nadaci Mozilla Foundation. Veřejná beta verze softwaru Flex 3 startuje projekt poskytnutím úplného plánu pro Flex 3, zahrnujícího podrobné specifikace funkcí, každonoční zkompilované verze a veřejnou databázi chyb, kde mohou vývojáři zaznamenávat a sledovat problémy a požadavky na další funkce.

Flex 3 zahrnuje podstatná vylepšení v oblasti pracovních postupů mezi návrháři a vývojáři, včetně výkonné integrace se softwarovými návrhářskými nástroji Creative Suite 3, která umožňuje přímý import zdrojů z CS3 do Flex. Mezi další vylepšení návrhu patří hlubší podpora pro vizuální nastavení vzhledu (skiny) a styly, plná podpora jazykové inteligence pro CSS a zobrazení návrhu Flex Builder 3 Design View, které umožní vývojářům upravovat návrh a rozvržení pro složité aplikace.

Pro vývojové prostředí nabízí Flex 3 početná vylepšení kódu, která zvyšují produktivitu. Například Flex Builder 3 nyní podporuje změny struktury kódu (refactoring), což umožní vývojářům rychle a jednotně provádět podstatné změny projektu. Flex 3 zahrnuje možnost profilování paměti a výkonu, což umožní vývojářům vyhodnotit vnitřní operace jejich aplikace běžící v prohlížeči nebo v runtime Adobe AIR. Navíc zobrazení přehledu tříd a možnosti prohledávání kódu umožní vývojářům snadno najít proměnné, metody a vlastnosti dokonce i v nejrozsáhlejších vývojových projektech.

Vývojáři budou mít příležitost předvést své aplikace používající Flex a Adobe AIR v soutěži Adobe AIR Developer Derby, která byla dnes oficiálně zahájena. Společnost Adobe udělí ceny v pěti kategoriích – včetně kategorií pro aplikace založené na Flex a na HTML – a hlavní cenu pro celkově nejlepší aplikaci. Vítězové budou oznámeni na konferenci Adobe MAX 2007, která se bude konat od 30. září do 2. října v Chicagu.

Veřejné beta verze softwaru Flex Builder 3 a vývojářské sady Flex 3 SDK jsou ihned dostupné k bezplatnému stažení ze stránek Adobe Labs. Veřejná beta verze je dostupná v angličtině a nabízí se pro operační systémy Windows i Macintosh.

Váš názor Další článek: Prohlížeč XnView v nové verzi 1.91.1

Témata článku: Open source, Derby, Plná verze, Vývojář, Chicago, Flex, Bezplatná verze, Rio, Air, Adobe Air, Nový projekt, Bezplatná možnost, Beta, Plná možnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší