Adobe uvádí veřejnou beta verzi Flex 3

Adobe uvádí veřejnou beta verzi Flex 3

San Jose, USA, 12. června 2007 – Společnost Adobe Systems ohlásila veřejnou beta verzi softwaru Adobe Flex 3, bezplatného open source frameworku pro vytváření bohatých internetových aplikací (RIA) pro více platforem. Toto vydání s řadou nových funkcí přidává nové bohaté možnosti uživatelského rozhraní, zvyšuje produktivitu vývojářů, umožňuje nasazení nezávislé na prohlížeči a obsahuje nové nástroje pro testování a zvýšení výkonu v podnikovém prostředí. Veřejná beta verze softwaru Flex 3 také představuje první významný příspěvek do open source projektu Flex, začínající dostupností každodenních zkompilovaných verzí a veřejné databáze chyb.

Flex 3 poskytne vývojářům možnost rozšíření dosahu jejich aplikací RIA i mimo webový prohlížeč s použitím nového softwaru Adobe Integrated Runtime (AIR), který měl dříve kódový název Apollo (viz samostatnou tiskovou zprávu). S použitím nového softwaru Flex Builder 3 a Adobe AIR mohou nyní vývojáři vytvářet zajímavější aplikace s vyšším výkonem, které mohou běžet jak ve webovém prohlížeči, tak i samostatně.

„Na webu je již v plném běhu revoluce způsobená aplikacemi RIA a Flex má vedoucí postavení se svým vývojářským frameworkem, který umožňuje nejlepší vyjádření a nejrychlejší vývoj,“ řekl Kevin Lynch, viceprezident a hlavní softwarový architekt u Adobe. „Schopnost přenést aplikace na plochu v kombinaci s bezplatným přístupem ke zdrojovému kódu Flex znamená, že nyní je ten nejlepší čas stát se vývojářem ve Flexu.“

Počínaje verzí Flex 3 si budou vývojáři moci bezplatně stáhnout zdrojový kód pro kompilátor, komponenty a aplikační framework Flex, rozšířit ho a poslat k němu svůj příspěvek. Skriptovací jazyk v softwaru Flex je nejpokročilejší implementace standardu JavaScript, ECMAScript 4, a běží v přehrávači Adobe Flash Player s použitím open source virtuálního počítače Tamarin, který byl nedávno darován nadaci Mozilla Foundation. Veřejná beta verze softwaru Flex 3 startuje projekt poskytnutím úplného plánu pro Flex 3, zahrnujícího podrobné specifikace funkcí, každonoční zkompilované verze a veřejnou databázi chyb, kde mohou vývojáři zaznamenávat a sledovat problémy a požadavky na další funkce.

Flex 3 zahrnuje podstatná vylepšení v oblasti pracovních postupů mezi návrháři a vývojáři, včetně výkonné integrace se softwarovými návrhářskými nástroji Creative Suite 3, která umožňuje přímý import zdrojů z CS3 do Flex. Mezi další vylepšení návrhu patří hlubší podpora pro vizuální nastavení vzhledu (skiny) a styly, plná podpora jazykové inteligence pro CSS a zobrazení návrhu Flex Builder 3 Design View, které umožní vývojářům upravovat návrh a rozvržení pro složité aplikace.

Pro vývojové prostředí nabízí Flex 3 početná vylepšení kódu, která zvyšují produktivitu. Například Flex Builder 3 nyní podporuje změny struktury kódu (refactoring), což umožní vývojářům rychle a jednotně provádět podstatné změny projektu. Flex 3 zahrnuje možnost profilování paměti a výkonu, což umožní vývojářům vyhodnotit vnitřní operace jejich aplikace běžící v prohlížeči nebo v runtime Adobe AIR. Navíc zobrazení přehledu tříd a možnosti prohledávání kódu umožní vývojářům snadno najít proměnné, metody a vlastnosti dokonce i v nejrozsáhlejších vývojových projektech.

Vývojáři budou mít příležitost předvést své aplikace používající Flex a Adobe AIR v soutěži Adobe AIR Developer Derby, která byla dnes oficiálně zahájena. Společnost Adobe udělí ceny v pěti kategoriích – včetně kategorií pro aplikace založené na Flex a na HTML – a hlavní cenu pro celkově nejlepší aplikaci. Vítězové budou oznámeni na konferenci Adobe MAX 2007, která se bude konat od 30. září do 2. října v Chicagu.

Veřejné beta verze softwaru Flex Builder 3 a vývojářské sady Flex 3 SDK jsou ihned dostupné k bezplatnému stažení ze stránek Adobe Labs. Veřejná beta verze je dostupná v angličtině a nabízí se pro operační systémy Windows i Macintosh.

Váš názor Další článek: Prohlížeč XnView v nové verzi 1.91.1

Témata článku: Open source, Beta, Vývojář, Plná možnost, Nový projekt, Rio, Flex, Adobe Air, Air, Chicago, Bezplatná možnost, Plná verze, Derby, Bezplatná verze


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu