Adobe uvádí nový balík programů Photoshop Elements a Premiere Elements

Adobe uvádí nový balík programů Photoshop Elements a Premiere Elements

San Jose, USA, 25. září 2007 – Společnost Adobe Systems oznámila Adobe Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4, dva významné upgrady na platformě Windows, určené domácím spotřebitelům pro zpracování digitálních fotografii a videa. Úzká integrace a sdílený Organizátor se společnou databází dostupnou z obou aplikací rozšiřuje možnosti uživatelů při jejich práci s fotografiemi a videozáznamy. Programy Photoshop Elements a Premiere Elements, které jsou dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíku, poskytují fotografickým a filmovým nadšencům více tvůrčích způsobů jak uspořádat, upravit, vytvořit a sdílet digitální fotografie a domácí videa.

„Protože videokamery a digitální fotoaparáty jsou již součástí našeho každodenního života a weby sociálních sítí jsou na vzestupu, lidé hledají nástroje, které jim umožní předvést jejich fotografie a videa,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Kombinací programů Photoshop Elements a Premiere Elements nabízí uživatelům nové možnosti, kterými je sdílení fotografických a video projektů snadné a zábavné. Očekáváme, že s takovými možnostmi, jako je export do YouTube, telefonu iPhone a interaktivních galerií založených na Adobe Flash, budou naše nové produkty mezi nejžádanějšími vánočními dárky.“

Software Photoshop Elements pomáhá fanouškům digitální fotografie rychle a jednoduše vytvořit požadované výstupy. Pomocí nové technologie spojování fotografií Photomerge lze zhotovit perfektní skupinové fotografie zkombinováním nejlepších výrazů tváří a postojů z řady snímků. Nový nástroj pro rychlý výběr redukuje dříve časově náročnou operaci vytvoření a nastavení výběru na jedno klepnutí myší. Fotografové na kterémkoliv stupni zkušeností – od začátečníka až po experta – si mohou vybrat jeden ze tří režimů úprav, zaměřených na uživatele s různou úrovní znalostí. Nový režim úprav s průvodcem pomáhá provést uživatele jednotlivými kroky při vylepšování fotografie.

Photoshop Elements 6 zjednodušuje úpravu fotografií pomocí jasných a přehledných obrazovek a s novými záložkami, které poskytují snadný přístup k mnoha možnostem programu. Mezi další novinky patří zlepšený nástroj pro převedení barevných obrazů na elegantní černobílé fotografie s jemnými detaily. Zjednodušený Organizátor urychluje práci a usnadňuje import, označování visačkami i vyhledávání.

Premiere Elements 4 umožňuje vytvářet zábavné filmy za několik málo minut. Nový Organizátor, stejný jako je v programu Photoshop Elements, pomáhá uspořádat videoklipy a statické fotografie pomocí vizuálních visaček pro označení lidí, míst nebo událostí. Fanoušci videa mohou několika klepnutími aplikovat ucelená témata filmů na sekvence scén a tím vytvořit kompletní filmy včetně přechodů, efektů a nabídky DVD. Hudba na pozadí a zvukové efekty pomohou podtrhnout emoce, přidat důraz nebo vytvořit náladu. Nové okno pro míchání zvuku Audio Mixer funguje jako mixážní pult v nahrávacím studiu, s nastavováním hlasitostí různých zvuků pomocí posuvníků. Nové centrum sdílení (Sharing Center) nabízí různé způsoby, jak předvést svá videa. Uživatelé mohou použít více způsobů odeslání a sdílení videa, včetně disku Blu-ray, webu a mobilních přístrojů, jako je telefon Apple iPhone. Videa lze také exportovat ve formátu kompatibilním s přehrávačem Adobe Flash Player na takové weby, jako je YouTube, bez jakéhokoliv speciálního kódování.

Váš názor Další článek: Seznam kupuje (významný) podíl ve službě Stream.cz

Témata článku: Adobe Premiere, Adobe Flash Player, Nový způsob, Přehledný průvodce, Adobe Flash, Nová fotografie, Mixážní pulty, Adobe Premiere Elements, Náročná operace, Mixer, Elements, Digitální film, Statická fotografie, Photoshop, Nový iPhone, Perfektní znalost, Sdílení videa, Úzké video, Snadný upgrade

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší