Adobe uvádí Adobe LiveMotion

10. března 2000
Analýzy reálu spojenými silami
Adobe uvádí Adobe LiveMotion pro vytváření působivých webových stránek.
Adobe uvádí Adobe LiveMotion
(Nasdaq:ADBE) – Společnost Adobe Systems, vedoucí firma v oblasti digitálního publikování na Internetu, v tisku a dynamických médiích uvádí software Adobeâ LiveMotion™. LiveMotion rozšiřuje integrovanou sadu profesionálních produktů Adobe pro návrh internetových stránek a dává návrhářům pružný nástroj pro vytváření působivých interaktivních grafik a přitažlivých animací pro Internet. Software Adobe LiveMotion se dnes dostal do fáze veřejné beta verze, lze ji získat na stránkách Adobe.com.

Adobe LiveMotion dovoluje návrhářům vytvářet cokoliv, od jednotlivých dynamických webových grafik po kompletní stránky, které obsahují animace, zvuky a interaktivitu, vše v objektově orientovaném, vektorovém prostředí. Kromě toho Adobe LiveMotion exportuje do široké řady grafických formátů, včetně GIF, JPEG, PNG, Adobe Photoshopâ a populárního formátu Flashä (.swf). LiveMotion bude v příští verzi také podporovat formát SVG (Scalable Vector Graphics) konsorcia W3C. Tato neobyčejná pružnost výstupních možností umožní návrhářům pracovat maximálně efektivně a produktivně při zachování neomezené tvůrčí svobody.

„Adobe LiveMotion je velký pokrok v animačním softwaru pro Internet,“ řekl John Nack, interaktivní návrhář u AGENCY.COM, špičkové mezinárodní firmy poskytující profesionální internetové služby. „Když jsme pracovali s nástrojem Flash, museli jsme vkládat elementy jeden po druhém a rekonstruovat své návrhy, ale LiveMotion nám dovoluje importovat celé kompozice z Illustratoru a Photoshopu v původním formátu a přitom zachovat vrstvy. S LiveMotion se cítíme jako bychom vyměnili kladiva za skalpely. O tolik jsme se dostali blíže ke způsobu, kterým chceme animovat.“

LiveMotion je těsně integrovaný s kompletním řešení Adobe pro návrh internetových stránek – Adobe GoLiveä, Photoshop a Illustrator® – což zjednodušuje vytváření zábavných a přitažlivých webových prezentací. LiveMotion využívá známé intuitivní uživatelské rozhraní Adobe s nabídkami a volbami, na které jsou zvyklí návrháři pracující často s dalšími produkty Adobe jako Photoshop a Illustrator. Tím se zkrátí proces učení a hned od začátku se umožní návrhářům a vývojářům přechod na produktivní a efektivní pracovní postup.

„V dnešním Internetu zaměřeném na elektronické obchodování panuje intenzivní soupeření o pozornost. Návrháři považují za nezbytné používat animace, interaktivitu, kvalitní zvuky a video, a další technologické vymoženosti, aby se jejich webové stránky odlišily od ostatních,“ řekl Hank Skorny, vedoucí skupiny internetových produktů, Adobe Systems. „LiveMotion umožňuje webovým profesionálům zjednodušit pracovní postup při vytváření a distribuci vizuálně zajímavého obsahu, který zvýší počet zákazníků, které stránky zaujmou a kteří se k nim budou vracet. “

Adobe LiveMotion je více než jen kompoziční nástroj pro animování importovaného obsahu; má svou vlastní robustní sadu nástrojů pro tvorbu obsahu, která dovoluje návrhářům vytvářet fantastické efekty, aniž by museli použít další externí aplikaci. Tím se liší od dalších produktů, které vyžadují použití jiných aplikací pro vytváření jednotlivých elementů návrhů. LiveMotion poskytuje vektorové kreslicí nástroje a nástroje pro kreslení tvarů, vypůjčené z Photoshopu a Illustratoru. Pro vytvoření Bézierovy křivky v LiveMotion například mohou návrháři použít nástroj pero a tak mohou měnit nebo upravovat jednotlivé kotevní body. Libovolnou kombinaci efektů lze také uložit jako styl a později ji aplikovat na jiné objekty. To usnadňuje zachování jednotného vzhledu kompozice LiveMotion a zvyšuje produktivitu.

Dokonalá integrace a pružnost
Live Motion podporuje formáty souborů Photoshop a Illustrator s využitím základního grafického modulu Adobe. Importovaný obsah lze pozměnit a animovat s použitím širokého výběru funkcí. Návrháři mohou umístit soubory ve vlastním formátu Photoshopu nebo Illustratoru přímo do LiveMotion nebo mohou tyto soubory otevřít včetně vrstev jako sekvence klíčových snímků, složené objekty nebo jako řadu nezávislých objektů. Návrháři již nejsou nuceni obětovat pružnost vrstev jako v jiných prostředích vytvářejících Flash (.swf), která vyžadují sloučení vrstev souborů a jejich převedení do složeného souboru, aby s nimi bylo možné pracovat.

Časová osa (Timeline) programu LiveMotion, inspirovaná časovou osou v Adobe After Effects®, je založená na objektech, ne na vrstvách. Téměř libovolný atribut – poloha, krytí, tvar, natočení, měřítko, barva, atributy speciálních efektů, text atd. – každého objektu lze nezávisle animovat nedestruktivním způsobem. Návrháři mohou snadno upravit animované nebo statické atributy kdykoliv v průběhu úprav, takže nemusejí začínat znovu, když se rozhodnou provést změny. Tato výkonná metoda úprav umožňuje návrhářům pracovat stále s vlastní kompozicí a upravovat atributy animace přímo v časové ose, místo aby je nutila procházet řady spletitých dialogových oken.

Dostupnost
Software Adobe LiveMotion je nyní k dispozici jako veřejná beta verze pro Macintosh a Windows včetně Windows 2000 na webové stránce Adobe www.adobe.com/products/livemotion/main.html. Očekává se, že Adobe LiveMotion bude k dispozici ve druhém čtvrtletí 2000, odhadovaná prodejní cena je 18 790 Kč.

O Adobe Systems
Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982 vytváří softwarová řešení vyznamenaná řadou ocenění pro publikování na Internetu a tiskem. Její nástroje pro grafiku, zobrazování, dynamická média a tvorbu umožňují zákazníkům vytvářet, publikovat a distribuovat vizuálně bohatý obsah pro různé druhy médií. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. Adobe je čtvrtá největší softwarová společnost se sídlem v USA, s ročními příjmy přes jednu miliardu dolarů.
Váš názor Další článek: Analýzy reálu spojenými silami

Témata článku: Časová osa, Adobe Illustrator, Timeline, Kompletní úprava, Kompletní sídlo, Profesionální použití, Photoshop, Libovolný soubor, After Effects, Profesionální grafik, Animovaný GIF, Adobe After Effects, Libovolná kompozice, Vector, Pracovní fáze


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky