Adobe uvádí Acrobat 9

Adobe uvádí Acrobat 9

Společnost Adobe Systems Incorporated dnes oznámila uvedení nástroje Adobe Acrobat 9, který významně mění procesy vytváření a sdílení elektronických dokumentů. Acrobat 9 přináší nativní podporu pro technologii Adobe Flash, možnost sjednotit široký výběr typů obsahu do bohatých PDF portfolií a přístup ke schopnostem navigace v dokumentu PDF společně s kolegy v reálném čase.

„Nároky organizací i jednotlivců na komunikaci a spolupráci v pracovním prostředí nadále výrazně rostou,“ říká Rob Tarkoff, viceprezident obchodní divize pro podnikovou produktivitu. „Schopnost prosadit se a předat informace poutavým způsobem je čím dál důležitější. Acrobat 9 představuje odpověď na toto prostředí a je připraven od základu změnit způsob, jakým profesionálové používají elektronické dokumenty pro komunikaci a spolupráci.“

Acrobat 9 poprvé poskytuje hlubokou podporu pro technologii Adobe Flash, která uživatelům umožní zahrnout do dokumentů PDF také video a soubory aplikací kompatibilní s přehrávačem Flash Player. Příjemci dokumentů stačí k používání tohoto obsahu pouze bezplatný software Adobe Reader 9. Statické dokumenty mohou nyní ožít a změnit se na dynamický nástroj komunikace.

Acrobat 9 také obsahuje schopnost sjednotit širokou řadu materiálů do jednoho dokumentu pomocí nového konceptu PDF portfolií. PDF portfolia umožní profesionálům v podnikové sféře sestavit různé typy médií, jako jsou dokumenty, video, audio a dokonce i 3D objekty do jednoho komprimovaného souboru PDF. Uživatelé pak mohou zvolit jeden z několika profesionálních návrhů rozvržení (nebo si vytvořit svůj vlastní) a tím obsah rychle spojit, definovat navigaci a dodat mu lesk a firemní označení. Pak mohou být taková sdělení, jako jsou obchodní nabídky, právnické dokumenty a informace o výrobcích, podstatně přizpůsobenější a zajímavější.

Acrobat 9 navíc poskytuje přístup k schopnostem živé spolupráce uvnitř dokumentu PDF. Tuto spolupráci umožňuje práce s webem Acrobat.com, který poskytuje novou sadu hostovaných služeb, a který společnost Adobe dnes uvedla ve veřejné beta verzi. Například obchodník by mohl použít Acrobat 9 k poslání dlouhého kontraktu klientům. Odborník z oddělení prodeje nebo kterýkoliv jiný příjemce používající Adobe Reader pak může pomocí služeb na Acrobat.com řídit navigaci celé pracovní skupiny v rámci dokumentu PDF v reálném čase. To pomůže zajistit, že všichni budou v každém okamžiku na stejné straně, a to doslova i v přeneseném významu.

Uživatelé programu Acrobat 9 mohou navíc využít přístup k webu Acrobat.com pro ukládání a sdílení souborů, použít ho jako centrální místo pro sběr dat a pro shromažďování komentářů v procesu posuzování sdíleného dokumentu. Acrobat.com obsahuje další služby, jako je Adobe ConnectNow, osobní webové konference, umožňující sdílení pracovní plochy, videokonference s přenosem videa i zvuku, a integrovanou diskusi (chat); a Adobe Buzzword, elegantní webový textový procesor, který lze snadno použít ke společnému vytváření a sdílení dokumentů pro komentování a recenzování, vytvářející vysoce kvalitní tištěné výstupy.

Rodina produktů Acrobat 9 obsahuje software Acrobat 9 Standard, Acrobat 9 Pro a nový Acrobat 9 Pro Extended. Nejkomplexnější člen rodiny, Acrobat 9 Pro Extended, zahrnuje software Adobe Presenter pro snadné převedení prezentací z Microsoft PowerPointu na multimediální záležitosti, které lze publikovat jako soubory PDF.

Ceny a dostupnost

Očekává se, že Acrobat 9 Pro Extended, Acrobat 9 Pro a Acrobat 9 Standard pro Microsoft Windows a Acrobat 9 Pro pro Mac OS X budou dostupné v anglické, francouzské, německé a japonské verzi od července 2008. Očekávaná cena za Acrobat 9 Pro Extended je 22 890 Kč bez DPH a registrovaní uživatelé příslušných dřívějších verzí Acrobatu budou moci upgradovat na Acrobat 9 Pro Extended za 7 530 Kč bez DPH. Očekávaná cena za Acrobat 9 Pro je 15 620 Kč bez DPH a registrovaní uživatelé příslušných dřívějších verzí Acrobatu budou moci upgradovat na Acrobat 9 Pro za 5 290 Kč bez DPH. Očekávaná cena za Acrobat 9 Standard je 9 770 Kč bez DPH a registrovaní uživatelé příslušných dřívějších verzí Acrobatu budou moci upgradovat na Acrobat 9 Standard za 3 220 Kč bez DPH.

Více informací o rodině produktů Acrobat 9 je k dispozici online na www.adobe.com/acrobat.. Beta verze hostovaných služeb Acrobat.com jsou nyní dostupné v angličtině a je možné se k nim bezplatně přihlásit na www.acrobat.com

Váš názor | Asus Eee PC 901 a 1000: nastává atomový věk

Témata článku: Acrobat, Sdílení, Adobe Reader, Registrovaný uživatel, Tištěný spoj, Poutavé video, Nativní přenos, Obchodní význam, Sdílený soubor, PDF, Adobe Acrobat, Adobe Flash, Video Chat, Sdílení videa, PDF Reader

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší