Adobe Premiere 5.1

8. září 1999
Programujte s Autodeskem
Adobe Premiere 5.1 nabízí uživatelům počítačů Macintosh vylepšené funkce pro digitální video
Adobe Premiere 5.1
Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) ohlásila dostupnost pokročilé verze programu Adobe Premiere 5.1, která uživatelům počítačů Apple Power Macintosh G3 poskytuje ještě snadnější a cenově výhodnější způsob, jak zahrnout video a jeho vytváření do každodenní práce. Aktualizace programu Adobe Premiere 5.1 je pro registrované zákazníky používající Mac OS dostupná zdarma na serveru Adobe na adrese http://www.adobe.com/premiere.

Pokročilá verze programu Adobe Premiere 5.1 poskytuje uživatelům počítačů Mac G3 bezproblémové řešení pro úpravy digitálního videa (DV). Umožňuje jim připojit digitální videokameru k novým počítačům G3 dodávaným s rozhraním FireWire a začít s upravováním kvalitního videa bez požadavků na další hardware. Adobe Premiere podporuje digitální video NTSC i PAL a uživatelům umožňuje přímo řídit digitální kamery, zachycovat a exportovat DV a současně přehrávat video jak z Adobe Premiere, tak přes DV kameru.

Rozšíření výkonných stolních počítačů v kombinaci s dostupnými digitálními video kamerami a profesionálním softwarem pro úpravy digitálního videa pomáhá uživatelům oživit jejich práci pohybem, zvukem a interaktivními efekty ve videu a na Internetu. Adobe Premiere 5.1 umožňuje malým video studiím, profesionálům v oblasti video průmyslu, reportérům používajícím video a vývojářům multimédií a internetových stránek vytvářet video a snadno je produkovat na libovolném médiu od videokazety přes multimédia až po Internet.

Pokročilá verze softwaru Adobe Premiere 5.1 také využívá další zdokonalení DV a QuickTime 4, které více než kdykoliv předtím usnadňují distribuci digitálního videa. Díky QuickTime 4 mohou uživatelé okamžitě prohlížet video na Internetu, aniž by ho dříve uložili na pevný disk. Uživatelé Adobe Premiere 5.1 mohou pomocí QuickTime 4 snadno upravovat video

v podporovaném formátu jako např. MJPEG nebo DV a pak ho exportovat jako „okomentované“ streamově vysílané filmy ve formě QuickTime na Internetu. Kromě toho mohou uživatelé Adobe Premiere využít podporu souborů větších než 2 GB, která jim nabízí možnost zaznamenat video soubory, které byly dříve nedostupné kvůli omezení velikosti souboru.

„Adobe Premiere nyní uživatelům používajícím Apple G3 umožňuje vytvářet „streamované” QuickTime filmy pro Internet s nejlepší podporou DV, FireWire a QuickTime 4“, řekl Ron Okamoto, ředitel marketingu produktu, Adobe Systems. „Když se Premiere použije spolu s kompletní rodinou oceňovaných profesionálních grafických aplikací zahrnující Adobe After Effects, Adobe Photoshop a Adobe Illustrator, mohou uživatelé G3 využít výhody komplexně integrovaného řešení dynamických médií“.

Ceny a dostupnost
Nová aktualizace softwaru Adobe Premiere 5.1 je zdarma k dispozici registrovým uživatelům na platformě Macintosh na webových stránkách společnosti Adobe na adrese http://www.adobe.com/premiere.

O společnosti Adobe Systems
Společnost Adobe se sídlem v San Jose, USA vyvíjí a podporuje produkty, které pomáhají lidem vyjádřit a použít informace nápaditějším a smysluplnějším způsobem a to ve všech typech tištěných a elektronických médií. Společnost Adobe, která byla založena v roce 1982, stála u zrodu revoluce v desktopovém publikování. Dnes společnost nabízí špičkové řady aplikačního softwaru a tiskových produktů na vytváření a distribuci vizuálně bohatých komunikačních materiálů. Licence svých technologií, z nichž se mnohé staly průmyslovým standardem, udílí hlavním výrobcům hardwaru, softwarovým vývojářům a poskytovatelům služeb. Zároveň nabízí integrovaná softwarová řešení pro podniky všech velikostí. Adobe má své pobočky v Evropě a v oblasti Pacifiku, které slouží celosvětové síti dealerů a distributorů.Příjmy společnosti Adobe za rok 1998 dosáhly 1 miliardy USD.

Pro další informace navštivte webovou stránku společnosti Adobe na adrese http://www.adobe.com nebo http://www.adobeceea.com.

Váš názor Další článek: Programujte s Autodeskem

Témata článku: Video, Digitální kamery, Profesionální verze, Bezproblémové řešení, Streamovaný film, Adobe After Effects, After Effects, NTSC, Adobe Premiere, Ron software, QuickTime, Pokročilý uživatel, Macintosh, Digitální film, Adobe Illustrator


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky