Adobe představuje programy Adobe Photoshop Elements 9 a Adobe Premiere Elements 9

Adobe představuje programy Adobe Photoshop Elements 9 a Adobe Premiere Elements 9

Adobe uvádí balík programů Adobe Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

Nová verze přináší kompletní řešení pro úpravy fotografií a videa uživatelům platformy Windows i Mac

Společnost Adobe Systems Incorporated představuje programy Adobe Photoshop Elements 9a Adobe Premiere Elements 9 pro Windows a Mac,nové verze nejprodávanějších spotřebitelských programů pro úpravy fotografií a videa. Tyto nástroje jsou dostupné jako samostatné produkty nebo jako jeden produkt - balík Photoshop Elements 9 a Adobe Premiere Elements 9 - obsahující dva výkonné programy se snadným používáním za výhodnou cenu. Nová verze také poprvé přináší program Premiere Elements v češtině a pro platformu Mac.

„Díky sjednocenému řešení pro fotografie a video mohou uživatelé platforem Windows i Mac poprvé dělat se svými fotografiemi i videem více,“ řekl Kevin Connor, vice president of product management for Digital Imaging. „Protože jsou ze stejné rodiny jako vedoucí programy v oboru Photoshop a Premiere Pro, staví Photoshop Elements a Premiere Elements na stejné technologie, jaké používají profesionálové. Naším cílem je nabídnout našim zákazníkům inteligentní a snadno přístupné funkce, které se postarají o všechnu těžkou práci, a umožní jim snadno sdílet působivé vzpomínky s přáteli a rodinou.“

Vytváření atraktivních fotografií a videí s převratnými funkcemi

Programy Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9 obsahují všechny nástroje, které uživatelé potřebují, aby co nejlépe zpracovali své fotografie a videa. Inteligentní analýza obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatá ze známé funkce výplně respektující obsah programu Photoshop CS5, analyzuje obsah obrazu a rychle opraví nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení atraktivních efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření mistrovských obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí perfektní funkce pro portréty.

S programem Premiere Elements 9 mohou uživatelé vytvářet filmy za několik minut s pomocí inteligentních nástrojů, které automaticky opraví problémy se zvukem, oříznou špatné záběry, stabilizují roztřesené záběry a korigují barvy nebo problémy s osvětlením. Libovolné video lze snadno převést na animovaný film pomocí efektu karikatury (Cartoon), a optimalizovaný výkon usnadňuje bezproblémový střih a přehrávání videa, dokonce i v HD.

Vylepšená organizace a sdílení

S modulem Organizátor lze jednoduše načítat a importovat fotky a videa z digitálních zrcadlovek nebo populárních videokamer Flip Video, označovat je visačkami a prohlížet je v jednom centrálním místě. Automatický analyzátor pomáhá uživatelům označit visačkami nejlepší fotografie a videa a také identifikuje ve fotografiích specifické tváře. Uživatelé mohou rychle umístit fotografie a videa přímo na Facebook, zkombinovat různá média do dynamických interaktivních online alb a vytvářet online videa na webu s podobným rozhraním jako z DVD pro sdílení s přáteli a rodinou. Uživatelé si mohou přizpůsobit pružné návrhy rozvržení knih výstřižků a fotografických alb jednoduchým přetahováním, s automatickým umístěním fotografií do předlohy a snadným přístupem k libovolné funkci úprav programu Photoshop Elements přímo z tohoto modulu. Vytvořené projekty pak lze vytisknout doma nebo přes poskytovatele online tiskových služeb

Výhodou pro všechny uživatele programu Photoshop Elements je přístup k fotografiím a videím online prakticky odkudkoliv nebo přes vybrané mobilní přístroje na webu Photoshop.com.

Výukové filmy k programům Photoshop Elements and Premiere Elements najdete zdarma na webu Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com.

Ceny a dostupnost

Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 2.698 Kč bez DPH.

 

Program Adobe Premiere Elements 9 je nyní dostupný pro Windows i Mac

 

Inteligentní možnosti střihu videa usnadňují vytváření a sdílení působivých filmů

Společnost Adobe Systems Incorporated ohlásila software Adobe® Premiere® Elements 9 pro platformy Windows® i Mac OS. Nejprodávanější spotřebitelský software pro střih videa* od Adobe, který je poprvé dostupný i na platformě Mac, umožňuje uživatelům za několik minut převést syrové záběry na profesionálně vypadající filmy a sdílet je prakticky kdekoliv s přáteli nebo rodinou.

„S prudkým rozvojem přístrojů nahrávajících video se lidé poohlížejí po kompletním nástroji pro uspořádání, střih a sdílení videa se snadným ovládáním, který se mohou snadno naučit,“ řekl Kevin Connor, vice president of product management for Digital Imaging. „Jsme nadšeni, že naše nejnovější verze oceňovaného softwaru Premiere Elements umožní snadno a rychle vytvářet působivé filmy uživatelům na obou platformách, Mac i Windows. S využitím inteligentních funkcí a zvýšeného výkonu tohoto softwaru mohou být jeho uživatelé kreativní a vytvářet zábavné filmy bez dlouhého učení.“

Inteligentní organizace všech video klipů

Uživatelé programu Premiere Elements mohou využít snadno ovladatelný modul Organizátor, který funguje jako centrum pro řízení všech médií, umožňující přístup k videoklipům i statickým snímkům na jednom praktickém místě. Software snadno importuje řadu typů souborů z různých zařízení, včetně populárních kamer Flip Video™ a videa z digitálních zrcadlovek. Nalezení nejlepších záběrů usnadňuje automatický analyzátor, který automaticky označí visačkami nejzajímavější a nejkvalitnější záběry a tím vyloučí nutnost proklikávání desítek klipů, aby se našly ty nejlepší.

Vytváření filmů bez námahy

S programem Premiere Elements 9 mohou uživatelé vytvářet atraktivní videa za několik minut, snadno opravit problémy se zvukem, automaticky oříznout špatné záběry, stabilizovat roztřesené záběry a korigovat barvy nebo osvětlení. Jakmile si uživatel vybere požadované záběry, může si z nich nechat okamžitě vytvořit film nebo je několika kliknutími vylepšit v profesionálním stylu, nebo může jednoduchým přetažením aplikovat efekty, jako je například efekt karikatury (Cartoon), který převede libovolné video na animovaný film. Optimalizovaný výkon také usnadňuje bezproblémový střih a přehrávání videa, dokonce i v HD.

Navíc mohou přátelé nebo rodinní příslušníci využít interaktivní prohlížení videa na webu s podobným rozhraním jako z DVD, nebo lze video přímo sdílet na Facebooku nebo YouTube přes interaktivní alba.

Výhodou pro všechny uživatele programu Photoshop Elements je přístup k fotografiím a videím online prakticky odkudkoliv nebo přes vybrané mobilní přístroje na webu Photoshop.com.

Ceny a dostupnost

Lokalizovaná verze Adobe Premiere Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 1870 Kč bez DPH.

* Zdroj: The NPD Group/Retail Tracking Service (duben 2002 až květen 2010) na základě prodaných kusů (pouze USA).

Adobe ohlašuje program Photoshop Elements 9

Nová verze pro Windows i Mac využívá inteligenci a technologii k vytváření skvělých fotografií

Praha, 24. září 2010 - Společnost Adobe Systems Incorporated ohlásila software Adobe® Photoshop® Elements 9 pro Windows® a Mac, nabízející kompletní fotografické řešení pro každého, kdo chce uspořádat, upravovat a sdílet výjimečné fotografie. V nové verzi nejprodávanějšího spotřebitelského softwaru pro úpravy fotografií* společnost Adobe přináší výkonné nové technologie, které umožní každému běžnému uživateli snadno a rychle dosáhnout profesionálních výsledků.

„Značka Photoshop již 20 let vytváří převratná kouzla s obrazy a v programu Photoshop Elements jsou tato kouzla již téměř deset let dostupná i pro běžné uživatele,” řekl Kevin Connor, vice president of product management for Digital Imaging. „Technologie výplně respektující obsah, uvedená ve verzi Photoshop CS5, je jednou z našich nejlepších inovací vůbec, takže jsme nadšeni, že v této nejnovější verzi Elements ji můžeme dát k dispozici i fotografickým a filmovým nadšencům.“

Obrazová inteligence umožňuje snadné úpravy

Program Photoshop Elements 9 využívá výkonné technologie, umožňující každému uživateli dosáhnout těch nejlepších výsledků. Inteligentní analýza obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatá ze známé funkce výplně respektující obsah (Content Aware Fill) programu Photoshop CS5, analyzuje obsah obrazu, rychle opraví nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény nebo rušivého prvku, jako je telefonní stožár) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím.Stejná inteligentní analýza obsahu vyrobí informace chybějících obrazových bodů a vytvoří nádherné panorama z více fotografií, bez mezer nebo prázdných míst.

Nová funkce sjednocení stylu modulu Sloučení fotografií udělá z fádní fotografie zajímavou pomocí analýzy takových charakteristik libovolné fotografie, jako je kontrast nebo barevný tón, a automaticky aplikuje tyto vlastnosti na další fotografii. To umožní uživatelům snadno zkopírovat styl libovolné fotografie. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení atraktivních efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření mistrovských obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí perfektní funkce pro portréty. Uživatelé mají nyní navíc přístup k maskám vrstev pro sestavení fotografií z mnoha vrstev.

Snadné uspořádání

Poprvé je populární modul Organizátor programu Photoshop Elements dostupný na platformě Windows i Mac. Tento modul pomáhá uživatelům rychle uspořádat, vyhledat a zobrazit fotografie a videoklipy z jednoho místa. Automatický analyzátor odstraňuje námahu spojenou s nalezením nejlepších snímků tím, že automaticky prohledává uživatelovu kolekci fotografií a přiřazuje visačky na základě kvality, jako je osvětlení, zaostření nebo kontrast. Funkce rozpoznávání lidí také automaticky vytváří visačky Lidé, takže můžete rychle najít své oblíbené osoby, a časem se stává ještě inteligentnější, protože se učí spojovat určité tváře s jejich jmény.

Sdílení fotografií prakticky kdekoliv

Když uživatelé upraví své fotografie tak, že vypadají lépe než kdy dříve, mají různé možností sdílení, včetně přímého umístění fotografií na Facebook nebo vytváření jedinečných interaktivních online alb s animovanými předlohami. Uživatelé mohou navíc sdílet své vzpomínky v personalizovaných fotografických projektech, jako jsou stránky knihy výstřižků, fotografické knihy, kalendáře a karty, které lze snadno vytisknout z domova nebo přes poskytovatele online tiskových služeb. Pružné pracovní prostředí pro vytváření fotografických projektů nabízí uživatelům kompletní kontrolu nad tím, jak navrhnou svá alba, pomocí automatického umístění fotografií do předlohy nebo přístupem ke všem funkcím úprav programu Photoshop Elements přímo z režimu návrhu rozvržení.

Výhodou pro všechny uživatele programu Photoshop Elements je přístup k fotografiím a videím online prakticky odkudkoliv nebo přes vybrané mobilní přístroje na webu Photoshop.com.

Ceny a dostupnost

Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 1.870 Kč bez DPH.

* Zdroj: The NPD Group/Retail Tracking Service (duben 2002 až květen 2010) na základě prodaných kusů (pouze USA).

Další článek: JPEG Resampler: Prostě hromadné úpravy obrázků

Témata článku: Adobe, Alba, Sdílení videa, Automatický nástroj, Nejlepší program, Efekt, Střih, Dostupné místo, Uživatelé, Cartoon, Adobe Premiere, Kompletní úprava, Flip, Libovolné místo, Album, Elements, Dostupné funkce, Přítel, Vice, Mega, Adobe Premiere Elements, Photoshop, Nejlepší místo, Nová fotografie, Digitální zrcadlovky levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky