Adobe představuje Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8

Adobe představuje Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8

S výkonným organizátorem a inteligentními technologiemi se editace fotografií a videa dostává na novou úroveň

Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) ohlásila programy Adobe® Photoshop® Elements 8 a Adobe Premiere® Elements 8 pro Windows®, netrpělivě očekávané nové verze nejprodávanějších spotřebitelských programů pro úpravy fotografií a videa*. Tyto produkty, dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíčku, nabízejí kompletní řešení pro fotografie a video, bezproblémově spojující dva výkonné produkty se snadným používáním. Společnost Adobe v této verzi připravila pro uživatele kompletně vylepšený Organizátor, který funguje jako multimediální centrum pro fotografie i videa s množstvím funkcí. Přímo z Organizátoru mohou uživatelé spustit program Photoshop Elements 8 a vytvářet výjimečné fotografie nebo otevřít program Premiere Elements 8 a použít jeho nové automatizované funkce k snadnému vytváření neuvěřitelných filmů.

„Chceme, aby si naši zákazníci mohli být jisti, že se svými fotografiemi a filmy dosáhnou profesionálních výsledků bez jakékoliv námahy,“ řekl Doug Mack, viceprezident a generální ředitel pro spotřebitelská a hostovaná řešení u Adobe. „Do nových verzí programů Photoshop Elements a Premiere Elements jsme začlenili inteligentní nástroje, které dokáží automaticky analyzovat fotografie a rozeznat lidi, sledovat pohyb ve videu a snadno přidávat speciální efekty nebo několika málo kliknutími myší provádět editační kouzla. Posunuli jsme limity našeho softwaru, takže si každý může vytvářet působivé digitální vzpomínky a přitom si užít spoustu zábavy.“

Společný Organizátor sjednocuje dvě výkonná řešení pro úpravy fotografií a videa

V nové verzi uvádí Adobe vylepšený Organizátor, ve kterém uživatelé mohou nyní pohodlně spravovat všechny své digitální vzpomínky na jednom místě, a který zjednodušuje časově náročné úkony, jako je přiřazování visaček a vyhledávání. Nový automatický analyzátor automaticky analyzuje a označí visačkami většinu zajímavých a kvalitních fotografií a video záběrů a funkce rozeznávání lidí inteligentně identifikuje osoby na fotografiích. S novými náhledy na celou obrazovku mohou uživatelé zobrazovat své fotografie a videoklipy v režimu prezentace přímo v Organizátoru a provádět rychlé úpravy fotografií nebo přidávat visačky k video záběrům v průběhu jejich přehrávání. Navíc mohou nyní uživatelé automaticky synchronizovat všechna svá média na více počítačích.

Více zábavy díky inteligentním technologiím ve Photoshop Elements 8

Program Adobe Photoshop Elements 8 umožňuje uživatelům přístup k pokročilým technologiím s neobyčejně snadným používáním. S funkcí Adobe Photomerge® Exposure lze několika jednoduchými kliknutími myší vytvořit perfektně nasvícenou fotografii ukazující všechny detaily pomocí zkombinování více snímků stejné scény – s bleskem nebo bez blesku. Nová funkce Změnit kompozici využívá technologii z programu Adobe Photoshop CS4 a poskytuje možnost přetažením změnit velikost fotografie bez deformace klíčových objektů. Náhledy rychlých oprav zobrazují řadu automaticky upravených fotografií a umožňují uživateli, aby si sám vybral záběr s barvami, kontrastem a osvětlením, které se mu nejvíce líbí.

Adobe Photoshop Elements 8 pro Mac

Program Photoshop Elements 8 pro Mac je perfektním doplňkem k programu iPhoto® pro spotřebitele, kteří chtějí jít dále a vyprávět svými fotografiemi působivé příběhy. Tento software je nabitý novými možnostmi, jak snadno vytvářet výjimečné fotografie. Pro správu médií mají uživatelé na počítačích Mac přístup ke všem funkcím programu Adobe Bridge CS4, který nabízí rychlé uspořádání s přizpůsobitelnou zobrazovací plochou a náhledy na celou obrazovku s detaily na jedno kliknutí. Rychlé nalezení fotografií také usnadňují visačky s klíčovými slovy a řada voleb hledání.

Program Photoshop Elements 8 pro Mac nyní obsahuje všechny inteligentní možnosti úprav fotografií jako verze pro Windows. Kromě funkcí pro sloučení fotografií s různou expozicí, změny kompozice a náhledů rychlých oprav nabízí program Photoshop Elements 8 pro Mac také funkci Vyčištění scény, umožňující jednoduše štětcem odmazat z řady fotografií nežádoucí prvky, například turisty nebo auta, a vytvořit perfektní scénu. Inteligentní štětec pomůže uživatelům jedním tahem aplikovat neuvěřitelné efekty na specifickou oblast fotografie a retušovací štětec urychlí běžné úkony úprav, jako je vybělení zubů nebo projasnění modré oblohy. Když jsou výsledky hotové a uživatelé je chtějí sdílet se svou rodinou nebo přáteli, mohou je vystavit na webu pomocí předloh pro galerie nebo osobní webové stránky, poslat e-mailem nebo vypálit na CD nebo DVD.

Adobe Premiere Elements 8 - automatizace úprav a více tvůrčí kontroly

Program Adobe Premiere Elements 8 nabízí nové automatické možnosti, se kterými lze bez námahy převést videoklipy na profesionálně vypadající filmy. Uživatelé mohou nechat těžkou práci na softwaru s inteligentními volbami, které okamžitě opraví roztřesené záběry a problémy s barvami nebo osvětlením, identifikují a odstřihnou všechny nežádoucí záběry a inteligentně vyváží zvukové prvky. Vynikající nové schopnosti sledování pohybu také umožní uživatelům snadno přidat grafiky, text a efekty, které budou sledovat objekty na scéně.

Program Premiere Elements 8 navíc nabízí nové inteligentní funkce usnadňující střih videa, se kterými lze jednoduše vytvářet působivé filmy. Funkce SmartFix automaticky opraví roztřesené záběry a problémy s barvami nebo osvětlením, aby každý záběr vypadal co nejlépe. Funkce SmartTrim identifikuje nejméně zajímavé a nejméně kvalitní záběry a pomůže je odstranit. A funkce SmartMix plynule vyváží zvukové prvky, aby výsledné video mělo profesionální zvuk od začátku až do konce.

Uživatelé také mohou své video vylepšit aplikováním zábavných efektů v profesionální kvalitě. S novými schopnostmi sledování pohybu mohou uživatelé přidat grafiky, text nebo efekty (například bubliny s textem nebo rozmazání pohybem), které budou automaticky sledovat objekt na scéně. Funkce InstantMovie nabízí nová témata předloh filmů a více možností přizpůsobení. Vytvořená videa je pak možné sdílet s novými interaktivními předlohami pro online alba nebo přes YouTube, mobilní přístroje, DVD a disky Blu-ray.

Ceny a dostupnost

Software Adobe Photoshop Elements 8 a Adobe Premiere Elements 8 pro Windows je nyní dostupný na webu www.adobe.com a brzy bude k dispozici i v maloobchodní prodejní síti. Kompletní balík stojí 2 890 Kč. Oba programy Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 pro Windows jsou dostupné i samostatně za 1 910Kč. V říjnu 2009 bude dostupný také program Photoshop Elements 8 pro Mac® za 1 910 Kč. Ceny jsou bez DPH.

Informace o verzích v dalších jazycích, a také informace o cenách, upgradech a zásadách podpory v jiných zemích jsou dostupné na webu www.adobe.com/go/psepre_bundle. Výukové filmy k programům Photoshop Elements a Premiere Elements najdete zdarma na webu Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com.

* Zdroj: Skupina NPD/služba sledování maloobchodního prodeje (duben 2002 až březen 2009), na základě počtu prodaných licencí (pouze v severní Americe).

* Zdroj pro Premiere Elements: Skupina NPD/služba sledování maloobchodního prodeje (leden 2007 až březen 2009), na základě počtu prodaných licencí v kategoriích střihu videa a úprav fotografií. Na základě celkového počtu licencí Premiere Elements a balíčku Photoshop Elements a Premiere Elements (pouze v severní Americe).

Další článek: Jak projít pohovorem na technickou pozici?

Témata článku: Adobe, Klíčová funkce, Automatizovaný střih, Efekt, Klíčový prvek, Automatizovaná funkce, Nový uživatel, Zajímavý detail, Dostupné funkce, Profesionální verze, Kompletní editace, Střih, Profesionální střih, Adobe Premiere, Prodaný film, Editační funkce, Adobe Premiere Elements, Bridge online, Rychlý střih, Nová fotografie, Běžný střih, Prodejní výsledek, Editace a střih videa, Zajímavý efekt, Profesionální grafik

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší