Adobe Photoshop Lightroom 1.1 je již k dispozici

Adobe Photoshop Lightroom 1.1 je již k dispozici

San Jose, 3. července 2007 – Společnost Adobe Systems oznamuje, že program Adobe Photoshop Lightroom 1.1 s novými funkcemi a podporu pro Windows Vista je k dispozici jako bezplatná aktualizace pro stávající uživatele. Photoshop Lightroom 1.1 nyní obsahuje pružný systém správy fotografií podporující pracovní postupy zahrnující více počítačů, vylepšení redukce šumu a zostření a podporu souborů camera raw pro dalších 13 digitálních fotoaparátů od předních výrobců, včetně fotoaparátů Canon, Nikon, Olympus a Phase One.

„Přestože období beta testování již skončilo, můžeme s radostí konstatovat, že v této nejnovější aktualizaci pokračujeme v začleňování připomínek od uživatelů do programu Photoshop Lightroom,“ říká Tom Hogarty, manažer produktu pro Photoshop Lightroom. „Jsme odhodláni pokračovat v tomto partnerství s našimi zákazníky a budeme s nimi spolupracovat při vytváření programu, který co nejlépe splní jejich požadavky na pracovní postupy digitálního zpracování obrazů.“

Lightroom umožňuje profesionálním fotografům importovat, spravovat a prezentovat velká množství digitálních fotografií, a pomůže jim strávit více času za objektivem a méně času u počítače. Vylepšení ve verzi Lightroom 1.1 zahrnují nový systém správy fotografií, umožňující pružné pracovní postupy zahrnující více počítačů. Systém využívající katalogy umožňuje fotografům rychle přenášet fotografie a informace mezi počítači. Lightroom 1.1 dále zjednodušuje pracovní postupy digitální fotografie přidáním pohodlného způsobu, jak synchronizovat složky v programu novými nebo změněnými fotografiemi. Mezi další změny patří vylepšené funkce pro redukci šumu a zostření, reagující na požadavky od uživatelů a technologii z programu Photoshop, který je v této kategorii standardem.

Lightroom využívá technologii Camera Raw z Adobe Photoshopu a podporuje také formáty souborů JPEG a TIFF, což začleňuje převod z tohoto formátu do jednotného pracovního postupu. Ve verzi Lightroom 1.1 je přidaná podpora pro dalších 13 digitálních fotoaparátů, včetně Canon EOS-1D Mark III, Fuji FinePix S5 Pro; Nikon D40x; Olympus E-410 a Olympus SP-550 UZ; Ricoh Caplio GX 100; Sigma SD 14; Phase One H 20, Phase One H25, Phase One P 20, Phase One P21, Phase One P 25, Phase One P 30 a Phase One P45. Tato podpora znamená, že fotografové mohou používat Lightroom dokonce i s nejnovějšími fotoaparáty na trhu, a mohou si být jisti, že jejich obrazové soubory budou rozpoznány nejen dnes, ale i v budoucnosti.

V průběhu importu je možné převést fotografie do specifikace digitálního negativu (DNG) nebo je přejmenovat a rozdělit podle složek nebo data. DNG je celooborová iniciativa usilující o vytvoření univerzálního formátu souboru pro řešení problémů v pracovních postupech a při archivaci. Zaměřuje se na vyloučení překážek při zavádění nových fotoaparátů, a přitom poskytuje profesionálním fotografům jistotu, že jejich digitální práce budou bezpečně archivovány a zůstanou dostupné i při dalším vývoji technologií pro digitální zpracování obrazů.

Témata článku: Windows, Camera, Fuji, Nikon, One X, Phase, Photoshop, Ricoh, Sigma, TomTom One, Digitální fotoaparáty, Digitální fotoaparáty canon, Digitální fotoaparáty nikon, Digitální fotoaparáty olympus, Objektivy canon, Objektivy nikon, Nejnovější technologie, Profesionální fotograf, Nová fotografie

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí