Adobe Photoshop 6.0

Adobe nově definuje zpracování obrazu s Adobe Photoshopem 6.0
Adobe Photoshop 6.0
Nová výkonná podpora vektorů, webové funkce a vylepšené ovládání přinášejí úpravy obrazů nové generace s výhodami pro každého uživatele

San Jose, Kalifornie, 28. srpna 2000 (Nasdaq: ADBE) – Společnost Adobe Systems Incorporated, vedoucí firma v digitálním publikování pro Internet, tisk a dynamická média, dnes oznámila Adobe® Photoshop® 6.0, významný upgrade celosvětově vedoucího profesionálního softwaru pro úpravy obrazů. Adobe Photoshop 6.0 přináší desítky výkonných nových funkcí včetně integrovaných vektorových funkcí, vylepšeného pracovního postupu pro Internet a efektivního uživatelského rozhraní, které pomůže uživateli na jakékoliv úrovni zvládnout jeho výkon a přizpůsobivost efektivněji než kdy dříve. Adobe Photoshop 6.0, který nyní obsahuje vyspělou součást pro Internet – ImageReady™ 3.0 – poskytuje bezkonkurenční kombinaci nástrojů, které maximalizují tvořivost uživatele, přesnost a ovladatelnost, a přitom uživatelům pomůže pracovat rychleji, bez nutnosti používat jiné produkty pro úpravy obrazů a internetových grafik.

„Jsem si jist, že s použitím Photoshopu 6.0 pracuji dvakrát rychleji než jsem mohl dříve – je mnohem více integrovaný a intuitivní,“ řekl Jeff Dorgay, majitel Wallwerks, grafické firmy z Phoenixu v Arizoně, USA. „Rozhodujícím faktorem u Photoshopu 6.0 je to, že mohu pracovat rychleji a mám po ruce více kreativních možností. Adobe Photoshop 6.0 je Mercedesem mezi softwarem na úpravy obrazů.“

Klíčové přínosy Photoshopu 6.0

Software Adobe Photoshop 6.0 maximalizuje kreativní možnosti množstvím nových průkopnických nástrojů. Designérům internetových stránek umožní kombinace nových nástrojů pro vektorové kreslení s výkonnými styly rolloverů rychle vytvářet tlačítka a další webové grafiky. A uživatelé nyní mohou snadno vytvářet důmyslné vícestavové JavaScriptové rollovery uložením vlastních tvarů tlačítek do knihoven a pak tlačítka automaticky rozřezat výběrem stylů rolloverů v ImageReady 3.0 a aplikovat velký výběr efektů nových vrstev. Těsnější integrace mezi Photoshopem 6.0 a ImageReady 3.0 proces dále urychluje. Při exportu souborů pro Internet umožní grafikům vážená optimalizace – první v oboru – použít kanály ve stupních šedi k plynulým proměnám nastavení komprese v rámci celého obrazu.

Nové vektorové funkce ve Photoshopu 6.0 mají stejně výkonné aplikace i pro grafiky pracující pro tisk. Aplikování vektorových ořezových cest na každou vrstvu ve fotografické kompozici umožní grafikům kombinovat ostré, na rozlišení nezávislé texty a grafiky s fotografiemi s měkkými okraji způsobem, který byl dříve možný pouze ve drahých, špičkových systémech. Uživatelé mohou navíc formátovat a ukládat tyto obrazy jako soubory Adobe PDF (Portable Document Format) nebo je posílat přímo na PostScriptové® tiskárny při zachování ostrého vektorového textu. Adobe Photoshop 6.0 také otevírá nové umělecké možnosti s novými vrstvami obsahu, styly vrstev, ovladači pokřivení a dalšími výkonnými tvůrčími funkcemi.

Adobe Photoshop 6.0 má navíc efektivnější uživatelské rozhraní se stovkami rafinovaných vylepšení včetně možností správy vrstev a intuitivní nový, kontextově závislý pruh voleb nástrojů, který podstatně usnadňuje grafickým profesionálům nebo novým uživatelům hlubší prozkoumání jeho komplexní sady nástrojů.

Mezi nové funkce Photoshopu 6.0 patří:

  • Kreslení vektorových tvarů s výstupem nezávislým na zařízení
  • Těsnější integrace s ImageReady 3.0
  • Zadávání textu přímo do obrazu a propracované formátování
  • Styly vrstev a nové efekty
  • Pokřivení a deformace obrazu
  • Vylepšení uživatelského rozhraní zahrnující nový, kontextově závislý pruh voleb nástrojů a správce předvoleb
  • Rozsáhlá podpora pracovních postupů s PDF včetně sdílených anotací v PDF
  • Shodná správa barev s Adobe Illustratorem®
  • Efektivnější webový pracovní postup s Adobe GoLive™

Informace o všech nových funkcích Photoshopu 6.0 naleznete na adrese: http://www.adobe.com/products/photoshop/

Bezproblémová integrace Adobe

Adobe Photoshop 6.0 těsně spolupracuje s rodinou profesionálních programů Adobe určených pro Internet, tisk a dynamická média zahrnující programy Adobe Illustrator®, Adobe InDesign™, Adobe GoLive™, Adobe LiveMotion™, Adobe Acrobat®, Adobe After Effects® a Adobe Premiere®. Tato řešení umožní uživatelům na jakékoliv úrovni produkovat vysoce kvalitní obrazy pro libovolné médium.

Ceny a dostupnost

Adobe Photoshop 6.0 pro Mac OS 8.5, 8.6 a 9.0, Windows 98, Windows NT 4.0, Win Me a Windows 2000 se začne dodávat ve třetím čtvrtletí 2000. Česká lokalizace bude podle očekávání dokončena do 90 dnů po uvedení. Doporučená koncová cena Adobe Photoshopu 6.0 je 32 880 Kč pro všechny platformy. Registrovaní uživatelé verzí 4.0 a 5.0 mohou upgradovat na verzi 6.0 za 10 140 Kč. Tyto ceny upgradů se nevztahují na verze Limited Edition.

O Adobe Systems

Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982 vytváří softwarová řešení vyznamenaná řadou ocenění pro publikování na Internetu a tiskem. Její nástroje pro grafiku, zobrazování, dynamická média a tvorbu umožňují zákazníkům vytvářet, publikovat a distribuovat vizuálně bohatý obsah pro různé druhy médií. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. Adobe je třetí největší softwarovou společností se sídlem v USA s ročními příjmy přes jednu miliardu dolarů.

Váš názor Další článek: Seznam a Atlas se hádají, kdo z nich je větší

Témata článku: Internet, After Effects, Adobe After Effects, Adobe Premiere, Nové médium, Třetí úroveň, Mercedes, Indesign, Nová funkce, Phoenix, Profesionální verze, Adobe Illustrator, Photoshop, Shodná barva, Libovolná kompozice, Profesionální grafik, Nový uživatel, Výkonná grafika, Anotace, Arizona


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky