Adobe Illustrator 9.0

Adobe Illustrator 9.0 představuje nové nástroje k vytváření grafiky pro Internet a tisk.
Adobe Illustrator 9.0
Adobe Systems, vedoucí firma v oblasti digitálního publikování na Internetu, v tisku a dynamických médiích, ohlašuje Adobe® Illustrator® 9.0 - významný upgrade softwaru, který se stal standardem pro vytváření vektorových grafik pro Internet a tisk. Adobe Illustrator 9.0 dále vylepšuje integrovanou sadu webových produktů společnosti tím, že poskytuje grafickým profesionálům výkonné nástroje pro vytváření a optimalizaci webových grafik. Převratné možnosti průhlednosti objektů navíc uživatelům dovolují dosáhnout výsledků, které byly dříve nedostupné v jakékoliv softwarové aplikaci.

Charlie Townes, hlavní digitální grafik u Capps Digital, přední firmy v elektronickém designu a službách pro marketingové a reklamní klienty po celém světě, spoléhá na novou verzi Adobe Illustratoru jako na klíčovou součást návrhářských nástrojů firmy. „Opravdu si myslím, že tato verze je revoluční – jak pro Web, tak pro tisk. Využití režimů překrývání, průhlednosti a efektů z Photoshopu je úžasné. Seděl jsem u svého počítače a byl jsem příjemně překvapený, když jsem si uvědomil tvůrčí sílu, kterou dá Illustrator 9.0 grafikům.“

Vynikající webové grafiky
Pro společnosti využívající Internet pro podnikání je Adobe Illustrator 9.0 nepostradatelnou softwarovou aplikací pro vytváření komplikovaných, interaktivních internetových stránek, které zaujmou zákazníky a podporují nárůst počtu přístupů na stránky. Profesionální grafici mohou snadno transformovat plně editovatelné kresby na velmi kvalitní kompaktní vektorové, rastrové nebo animované webové grafiky s použitím dobře známých nástrojů a uživatelského rozhraní Adobe. V novém režimu Pixel Preview (Náhled obrazových bodů) si lze snadno prohlédnout, jak budou vektorové grafiky vypadat rastrované v internetovém prohlížeči. Pomocí zabudované podpory pro formáty Flash (.swf) a SVG (Scalable Vector Graphics) konsorcia W3C mohou grafici produkovat menší, univerzálnější vektorové soubory, které se rychleji načítají a přesněji se zobrazují. Adobe Illustrator 9.0 je také těsněji integrovaný s rodinou profesionálních aplikací Adobe včetně Adobe GoLive™, Adobe LiveMotion™ a Adobe Photoshop® 5.5.

Průkopnická technologie průhlednosti
Nové možnosti práce s průhledností v Adobe Illustratoru 9.0 jsou nejvýkonnější ve srovnání se všemi ostatními vektorovými ilustračními programy a zaručeně se vytisknou s výbornými výsledky a minimálním úsilím. Uživatelé mohou rychle aplikovat širokou řadu různých efektů průhlednosti na libovolný objekt včetně rastrových obrazů a textu, takže se zviditelní pod nimi ležící objekty.

Významné vylepšení produktivity
Adobe Illustrator 9.0 obsahuje desítky nových funkcí, které grafikům pomohou pracovat rychleji a efektivněji. Jsou mezi nimi například efekty objektů, grafické styly a vylepšení v práci s vrstvami, které grafikům dovolí průběžně editovat bez modifikování originální kresby.

Bezproblémová integrace s produkty Adobe
Adobe Illustrator 9.0 je integrovaný s rodinou profesionálních grafických programů od Adobe pro Internet, tisk a dynamická média včetně programů Adobe GoLive, Adobe LiveMotion, Adobe Photoshop, Adobe InDesign™, Adobe Premiere™ a Adobe After Effects®.

Cena a dostupnost
Adobe Illustrator 9.0 bude k dispozici za odhadovanou koncovou cenu 19 920 Kč ve druhém čtvrtletí 2000. Současní uživatelé programu Adobe Illustrator mohou upgradovat za odhadovanou koncovou cenu 6 990 Kč

Sada programů Adobe Web Collection 2.0, obsahující Adobe Illustrator 9.0, Adobe LiveMotion 1.0, Adobe GoLive 5.0 a Adobe Photoshop 5.5, bude k dispozici ve druhém čtvrtletí 2000. Adobe Illustrator je také obsažen v sadách programů Adobe Design Collection, Adobe Dynamic Media Collection a Adobe Publishing Collection.

O Adobe Systems
Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982 vytváří softwarová řešení vyznamenaná řadou ocenění pro publikování na Internetu a tiskem. Její nástroje pro grafiku, zobrazování, dynamická média a tvorbu umožňují zákazníkům vytvářet, publikovat a distribuovat vizuálně bohatý obsah pro různé druhy médií. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. Adobe je čtvrtá největší softwarová společnost se sídlem v USA s ročními příjmy přes jednu miliardu dolarů.
Váš názor Další článek: Týden: čerstvé Celerony, další free operační systém…

Témata článku: After Effects, Adobe After Effects, Grafický objekt, Adobe Illustrator, Významná cena, Grafický efekt, Indesign, Web Design, Profesionální grafik, Adobe Premiere, Charlie, Vector, Nepostradatelná funkce, Grafika, Grafik


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky