Adobe a Microsoft ohlásily rozšíření podpory pro Windows Media

16. dubna 2002
Volný a Pandora v novém
Windows Media Audio a Video 8 a také „Corona” byly předvedeny v Adobe Premiere a After Effects
Adobe a Microsoft ohlásily rozšíření podpory pro Windows Media

Las Vegas, (8. dubna 2002) – Společnosti Adobe Systems a Microsoft Corp. na konferenci NAB 2002 (National Association of Broadcasters) ohlásily, že Adobe rozšiřuje svou podporu pro Microsoft® Windows Media™ ve svých produktech Premiere® a After Effects®. Adobe bude podporovat příští verzi technologie Microsoftu Windows Media s kódovým názvem “Corona” po jejím uvedení na trh plánovaném na tento rok. Společnost Adobe předvedla praktické ukázky této rozšířené podpory pro Windows Media, včetně technologie “Corona”, v Adobe Premiere a After Effects.

 

„Technologie Microsoft Windows Media Audio a Video a zejména ‘Corona‘ podstatně vylepšují celkovou práci s videem na stolních počítačích,” řekl Bryan Lamkin, viceprezident pro grafiku v Adobe.  „Pracujeme na tom, aby naši zákazníci mohli ukládat soubory v tomto významném formátu přímo z aplikací Adobe. To umožní zákazníkům optimalizovat produkci digitálních médií a otevře nové příležitosti, například práci s Windows Media ve vysokém rozlišení na stolním počítači.”

 

„Rozšířená podpora Adobe pro formát Windows Media usnadní autorům obsahu plné využití nárůstu kvality, který nabízí Corona,” řekl Will Poole, viceprezident pro Windows Digital Media společnosti Microsoft. „V kombinaci s průkopnickými nástroji pro digitální úpravy od Adobe to bude fantastické řešení, které bude jednak vytvářet digitální média v nejlepší kvalitě při minimálních velikostech souborů, a také bude mít propracované ovládání v celém procesu tvorby, které naši zákazníci vyžadují.”

 

Windows Media „Corona”, založená na inovacích kodeků Windows Media Audio a Video pozvedne kompresi médií na novou úroveň, zavedením dvou nových kodeků profesionální úrovně pro video a audio. Nová verze kodeku pro Windows Media Video je schopna produkovat video se standardním rozlišením (SD) v DVD kvalitě při polovičním až dokonce třetinovém množství dat než srovnatelná komprese MPEG-2, v závislosti na obsahu. To umožní uložit až několikrát více videa v SD kvalitě na jedno DVD. Další výhodou je 20 procentní nárůst výkonu v porovnání s předcházející verzí a možnost vytvářet video s vysokým rozlišením (HD) 720p při polovičních velikostech souborů než má dnešní DVD pro přehrávání na PC. Nový Windows Media Audio Professional (WMA Pro) je prvním kodekem, který umožní webový přenos 6 kanálového surround zvuku s plným spektrem a rozlišením (24-bitové/96 kHz vzorkování). Tato vylepšení podstatně zlepší kvalitu vysílaného videa a umožní produkci videa s vysokým rozlišením na stolním počítači. Adobe Premiere i After Effects, budou podporovat technologii „Corona” od společnosti Microsoft, jakmile bude k dispozici v průběhu tohoto roku, pomocí nových zásuvných modulů.

 

Na konferenci NAB2002 byl také poprvé předveden nový zásuvný modul Power Pack pro Adobe After Effects se schopností zakódovat soubory Windows Media Audio a Video 8 přímo v programu After Effects. Toto vylepšení pracovního postupu dovolí uživatelům zrychlit produkci pro digitální média, protože již nebude třeba používat samostatné kódovací aplikace. Na NAB2002 se také předvádí vyspělý kodér pro Windows Media Audio a Video 8, klíčová součást příští verze programu Adobe Premiere.

 

O Windows Media

Windows Media je vedoucí platforma pro digitální média, poskytující nesrovnatelnou kvalitu zvuku a videa pro zákazníky, poskytovatele obsahu a řešení, vývojáře softwaru a podniky. Windows Media nabízí jediné integrované řešení správy digitálních práv v oboru a podle testů nezávislých laboratoří nejlépe rozšířitelnou a nejspolehlivější technologii pro streaming. Technologie Windows Media zahrnuje Windows Media Player pro konečné uživatele, Windows Media Services pro servery, Windows Media Tools pro vytváření obsahu a Windows Media Software Development Kit (SDK) pro vývojáře softwaru. Windows Media Player, dostupný v 26 jazycích, je nejrychleji se rozvíjející a v současnosti nejrozšířenější přehrávač médií. Další informace o Windows Media lze najít na http://www.microsoft.com/windowsmedia/.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (NASDAQ: MSFT), založena v roce 1975, je vedoucím světovým dodavatelem softwaru, služeb a internetových technologiích pro osobní a podnikové využití. Společnost nabízí širokou řadu produktů a služeb, usnadňující lidem práci pomocí skvělého softwaru – kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení.

 

O Adobe Systems

Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982 vytváří softwarová řešení pro síťové publikování (Network Publishing) na Internetu, v tisku, prostřednictvím videosnímků a také bezdrátových přenosů a širokopásmových aplikací. Její nástroje pro grafiku, zobrazování, dynamická média a tvorbu umožňují zákazníkům vytvářet, spravovat a distribuovat vizuálně bohatý, spolehlivý obsah. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. Adobe je druhou největší softwarovou společností se sídlem v USA s ročními příjmy více než 1,2 miliardy dolarů.

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Michal Metlička                                                           Barbora Spěváková

Adobe Systems                                                           Herald Communications

mmetlick@adobe.com                                                  spevakova@herald-pr.cz

Tel: 02/2423 2650

                                                                                  Fax: 02/2423 2653

                                                                                  Politických vězňů 14

                                                                                  110 00 Praha 1

 

Váš názor Další článek: Volný a Pandora v novém

Témata článku: Windows, Corona, Pool, Adobe After Effects, Adobe Premiere, After Effects


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky