Adobe a AvantGo přicházejí se snadnějším řešením pro mobilní zařízení

Rozšíření GoLive 5.0 umožní internetovým návrhářům snadno vytvářet kanály AvantGo pro mobilní zařízení
Adobe a AvantGo přicházejí se snadnějším řešením pro mobilní zařízení
Seybold San Francisko, (28. srpna 2000) (Nasdaq: ADBE) – Společnosti Adobe Systems a AvantGo, Inc. ohlásily spolupráci, která umožní dále rozšířit software Adobe GoLive 5.0 do oblasti mobilních internetových aplikací. S použitím vývojové sady Adobe GoLive 5.0 Software Development Kit (SDK) vyvíjí AvantGo rozšíření k AdobeGoLive 5.0, které usnadní vývojářům webu vytváření kanálů AvantGo pro kapesní počítače (PDA) a telefony s přístupem na Internet.

Prostřednictvím Adobe GoLive 5.0 SDK je GoLive 5.0 plně rozšiřitelnou a upravitelnou aplikací. GoLive SDK těží ze začlenění JavaScript editoru přímo do programu GoLive, který tak poskytuje integrované vývojové prostředí pro rozšíření a přizpůsobení GoLive.

„Díky rozšiřitelnosti GoLive 5.0 mohou zainteresovaní vývojáři z dalších firem aplikaci snadno přizpůsobit a rozšířit,“ řekl Hank Skorny, ředitel pro internetovou strategii a aliance, Adobe. „Se softwarem AvantGo, který se rychle stává standardem pro přístup na mobilní zařízení, si mohou být vývojáři používající GoLive 5.0 jisti, že jejich práce pro tradiční uspořádání webu bude využitelná a dostupná na nejpopulárnějších mobilních zařízeních a mobilních telefonech.“

„AvantGo umožňuje uživatelům mobilních zařízení přístup k informacím, které chtějí a potřebují,“ řekl Mike Aufricht, generální ředitel AvantGo Mobile Internet. „Adobe na celém světě nabízí nástroje pro tvorbu obsahu internetových stránek a nyní bude možné s GoLive využít ty samé nástroje pro převedení obsahu Internetu pro mobilní využití tak, aby byla uspokojena prudce rostoucí poptávka po dalších kanálech.”

S použitím bezdrátového připojení v reálném čase nebo pomocí synchronizace přes stolní PC mohou uživatelé mobilní internetové služby AvantGo™ přistupovat na Internet přímo ze svých mobilních zařízení nebo si mohou vybrat z více než 400 kanálů, které byly optimalizovány pro mobilní zařízení. Optimalizované kanály zahrnují zprávy, ceny akcií, letové řády, seznamy filmů, testy restaurací, mapy, počasí a mnoho dalšího od značkových poskytovatelů obsahu a online společností.

Adobe GoLive 5.0

Adobe GoLive 5.0 obsahuje více než 100 nových funkcí, které vylepšují spolupráci mezi programátory a grafiky, zvyšují produktivitu a zjednodušují vytváření a správu dynamických webových stránek. S kitem SDK a podporou JavaScriptu je GoLive 5.0 ideální platformou pro zákazníky, integrátory a vývojáře umožňující další vývoj webových aplikací. Dynamické vazby (Dynamic Link) v Adobe GoLive 5.0 dovolují uživatelům bezproblémově propojovat a dodávat obsah z libovolné databáze podporující ODBC nebo OLE. Součástí Adobe Web Collection je Adobe GoLive 5.0, který je těsně integrovaný s programy Adobe Photoshop®, Adobe Illustrator®, Adobe LiveMotion™, Adobe After Effects® a Adobe Premiere®.

O společnosti AvantGo

AvantGo poskytuje software a služby pro mobilní infrastrukturu, která rozšiřuje internetové a podnikové aplikace ze stolních počítačů i na kapesní přístroje a telefony podporující Internet. Software a služby od AvantGo v sobě spojují internetové, bezdrátové a mobilní technologie. Softwarové produkty AvantGo Enterprise umožňují přístup ke kritickým informacím a aplikacím z mobilních zařízení a tím urychlují tok informací mezi společnostmi a jejich mobilními zaměstnanci, zákazníky, dodavateli a obchodními partnery. Služba AvantGo Mobile Internet umožňuje poskytovatelům obsahu a online společnostem rozšířit okruh jejich uživatelů, pomáhá dosáhnout opakovaného využití služby a zvýšení věrnosti zákazníků. Služba AMI poskytuje spotřebitelům interaktivní a personalizovaný internetový obsah a webové aplikace na mobilních zařízení z více než 400 zdrojů obsahu.

O Adobe Systems

Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982 vytváří softwarová řešení vyznamenaná řadou ocenění pro publikování na Internetu a tiskem. Její nástroje pro grafiku, zobrazování, dynamická média a tvorbu umožňují zákazníkům vytvářet, publikovat a distribuovat vizuálně bohatý obsah pro různé druhy médií. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. Adobe je třetí největší softwarovou společností se sídlem v USA s ročními příjmy přes jednu miliardu dolarů.

Váš názor Další článek: Altavista propouští 25 % zaměstnanců

Témata článku: Software, Internet, Integrovaný editor, Mobilní zařízení, After Effects, Adobe Premiere, Online kanál, Adobe Illustrator, Adobe After Effects


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky