ADAPTEC UPEVŇUJE POSTAVENÍ V OBLASTI SOFTWAROVÉ OCHRANY DAT U NABÍZENÝCH PRODUKTŮ SERIAL ATTACHED SCSI (SAS) A SERIAL ATA II (SATA II)

MILPITAS, Kalif. – 26. ledna, 2006 – Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT), přední poskytovatel zařízení v oblasti úložných řešení, dnes uvedl, že všechny produkty na bázi ovladačů RAID SAS a SATA II IOP se staly novým standardem díky čtyřem unikátním vlastnostem pokročilé ochrany dat: spolehlivá technologie RAID 6, vícenásobná podpora diskových polí, software pro správu diskových polí, přinášející vyšší efektivnost, dostupnost, výkon a vylepšená obnova dat. Spolu s využitím nových softwarových prvků mohou nyní RAID ovladače Adaptec SAS a SATA II zajistit vyšší úroveň ochrany dat a vylepšené zotavení diskového pole vinou neočekávaného zhroucení.
ADAPTEC UPEVŇUJE POSTAVENÍ V OBLASTI SOFTWAROVÉ OCHRANY DAT U NABÍZENÝCH PRODUKTŮ SERIAL ATTACHED SCSI (SAS) A SERIAL ATA II (SATA II)

Společnosti vyžadují spolehlivé ukládání kriticky důležitých dat na serverech či externích polích, která budou bezpečně uložená a nepřetržitě dostupná bez ohledu na kompromitující výkon serverů nebo výkon sítě. Spolu s předním výrobcem RAID ovladačů, společností Adaptec, mohou zákazníci využívat nejpokročilejší běžně dostupný software ke zvýšené ochraně kritických dat spolu se schopností tyto datové soubory v reálném čase obnovit a uvést systému do původního provozu. Na základě poptávky po bezpečné ochraně dat, zotavení vinou neočekávaného zhroucení a úložného výkonu, představil Adaptec v říjnu 2005 pro své zákazníky Adaptec Advanced Data Protection Suite. Jedná se o řešení pro zákazníky, kteří požadují v současnosti tu nejmocnější dostupnou datovou ochranu. Advanced Data Protection Suite je standardem napříč kompletním portfoliem rodiny RAID ovladačů od Adaptecu SAS a SATA II IOP: 

  • Dual Drive Failure Protection poskytuje mimořádné zabezpeční proti ztrátě dat, neboť chrání proti zhroucení dvou disků.
  • Hot Space (RAID 5EE) umožňuje uživatelům distribuovat zbývající diskový prostor napříč polem, aby došlo ke zvýšení výkonnosti.
  • Striped Mirror (RAID 1E) zajišťuje ochranu RAID 1 napříč více než dvěma disky včetně lichého počtu disků pro vyšší výkonnost.
  • Copyback Hot Spare vylepšuje vyhledávání dat na diskových polích a její případnou obnovitelnost. Dovoluje administrátorům stanovit fyzické umístění disku.

“OEM a systémoví integrátoři hledají cesty, jak čelit nárokům na rostoucí úroveň datové dostupnosti z řad podniků všech velikostí. Na základě budoucího vývoje obchodu s daty se očekává nárůst uživatelů, kteří budou požadovat datové služby,” řekl Ian Eigenbrod, senior research analyst IDC. “Společnostem jako Adaptec se podařilo prosadit standard s pokročilou ochranou dat, a zároveň zajistit dostupnost funkcí v rámci kompletní řady SAS a SATA RAID ovladačů, které zákazníkům přinesou vyšší úroveň bezpečnosti dat dostupnou na trhu.”

“Adaptec je předním výrobcem na trhu v oblasti se SCSI rozhraním. Zákazníci jsou si vědomi, že pod značkou Adaptec najdou jistotu, že jejich data jsou v bezpečí,” říká Tim Connolly, marketingový vice-president společnosti Adaptec. “Upevňujeme své prvenství v nové generaci SCSI rozhraní díky pokročilým vlastnostem datové ochrany, která se za posledních deset měsíců posílila na předních místech v prodeji serverů. Přinášíme standard na všech SAS RAID ovladačích stejně jako na SATA II RAID ovladačích.”

Vedle uvedených vlastností zvýšené ochrany mohou využít funkce Snapshot Backup, který pomáhá uživatelů při správě dat prostřednictvím načasovaného snímaní a vytváření kopií diskových polí na discích a páskách za účelem zálohování dat a obnovení vinou neočekávaného zhroucení. Vlastnosti Snapshot Backup jsou rovněž nezanedbatelné v běžném průmyslovém nasazení a dostupné od ledna 2006 jako upgradovaný softwarový klíč. 
 
Cena a dostupnost
Tyto pokročilé nástroje ochrany dat jsou dostupné jak pro čtyřportový Serial ATA II RAID 2420SA ovladač, osmiportový Adaptec Serial ATA II RAID 2820SA ovladač, tak i pro osmiporotový PCIe ovladač Adaptec Serial Attached SCSI RAID 4800SAS. Zákazníci, kteří si již pořídili výše zmíněné SAS a SATA II RAID produkty mohou snadno upgradovat ovladače novými funkcemi bez dodatečných poplatků za stažení a bezplatný upgrade firmwaru na: http://www.adaptec.com/support

O společnosti Adaptec
Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT) poskytuje kvalitní úložná řešení, která spolehlivě ochrání kritická data a digitální obsah. Softwarová a hardwarová řešení společnosti Adaptec jsou dodávána prostřednictvím nejvýznamnějších OEM (Original Equipment Manufactures) a distribučních partnerů. Přinášejí konektivitu uložených dat, jejich ochranu a síťová úložná řešení pro podniky, vládní instituce, malé a střední firmy a jednotlivce po celém světě. Adaptec je členem S&P Small Cap 600 Indexu. Více informací naleznete na adrese: www.adaptec.com.

Váš názor Další článek: Ke stažení: freeware pro práci s PDF

Témata článku: Software, Ochrana, Uložená data, Raid, Ovladač, Serial, Mirror, Original, Kompletní řešení, Dostupné funkce, Dodatečná data

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší