ADAPTEC OHLÁSIL UVEDENÍ NEJŠIRŠÍ ŘADY ÚLOŽNÝCH ŘEŠENÍ INTERNÍCH SERIAL ATTACHED SCSI (SAS)

Interoperační rodina produktů SAS zahrnuje HBA, RAID ovladače, software pro pokročilou ochranu dat a vložky, které umožňují nasazení řešení SAS.
ADAPTEC OHLÁSIL UVEDENÍ NEJŠIRŠÍ ŘADY ÚLOŽNÝCH ŘEŠENÍ INTERNÍCH SERIAL ATTACHED SCSI (SAS)

Milpitas, Calif., – Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT), vedoucí světová společnost v oblasti úložných řešení dnes oznámila uvedení nejširší řady úložných řešení interních Serial Attached SCSI (SAS) produktů, včetně nového Adaptec SAS Host Bus Adaptor (HBA), dvou Adaptec SAS RAID ovladačů, jednoho určeného pro PCI-X a druhého pror PCIe servery, čtyřzásuvkovou interní úložnou vložku a a softwarový balík Adaptec Advanced Data Protection Suite. Adaptec také ohlásil uvedení dvou SAS subsystémů (viz související zpráva s titulem “Adaptec posiluje externí produktovou řadu uvedením dvou SAS ukládacích subsystémů”). Díky této rozsáhlé produktové řadě SAS je Adaptec prvním výrobcem, který umožňuje tvůrcům systémů a podnikům snadno nasadit různá úložná řešení SAS, jež splňují rozsáhlé nároky na výkon, kapacitu a náklady.

SAS je další generace SCSI rozhraní, která přináší podstatná vylepšení pokud jde o rozšiřitelnost, výkon, spolehlivost a flexibilitu přes paralelní SCSI působením sériové architektury pro transport dat. SAS poskytuje ideální řešení pro podniky s velkými požadavky na úložnou kapacitu,  náročnými transakčními aplikacemi a v prostředích s intenzivní propustností dat. Adaptec byl 20 let průkopníkem a vedoucí společností v oblasti paralelních SCSI, a v současné době prosazuje přechod na SAS s více než 44 000 SAS zařízeními dodanými od ledna 2005 přes OEM partnery zákazníkům. Nyní Adaptec dodává distribučním partnerům nejširší výběr osvědčených produktů SAS.

 „Technologický pokrok vedou firmy, které dokáží vyrábět kvalitní produkty, vzdělávat trh a poskytovat vynikající služby zákazníkům. Adaptec disponuje značnými zkušenostmi průkopníka trhu SCSI a dnešní oznámení nabídky nového portfolia na bázi SAS ještě zdůrazňuje, že Adaptec ve svém oboru oprávněně aspiruje na roli důvěryhodného lídra,” uvedl analytik Enterprise Strategy Group Brian Babineau. „Vzhledem k faktu, že v příštích měsících začnou další prodejci nabízet řadu produktů SAS, očekávám vůdčí aktivitu společnosti Adaptec v oblasti vzájemné operační součinnosti prodejců, což by odpovídalo jejím snahám při zavádění technologie SCSI.”

„Přechod odvětví na SAS je velmi důležité a Adaptec si uvědomoval, že pouhé představení několika produktů by nijak nepomohlo zákazníkům v zavádění této technologie ani ve skutečném pochopení jejích přínosů,” vysvětlil Marc Lowe, viceprezident a generální ředitel skupiny Adaptec Data Protection Solutions. „Nabídnutím řady koncových produktů, které již byly otestovány a prozkoušeny na interoperabilitu, umožňujeme velkododavatelům a prodejcům s přidanou hodnotou získat náskok při dodávání na trh, zatímco koncovým zákazníkům zaručujeme úspěšné první nasazení SAS.”

Řada produktů SAS optimalizovaných pro servery od společnosti Adaptec

            Produktová řada SAS od společnosti Adaptec poskytuje ucelené řešení pro interní i externí ukládání. Interní SAS produkty Adaptec dokáží pracovat v součinnosti s těmi externími (podívejte se na související zprávu Adaptec SAS Subsystems) i s výrobky třetích stran, takže zákazníkům umožňují zprovoznit kompletní a důvěryhodné řešení SAS. Software Adaptec Storage Manager™ navíc zajišťuje zásadní centralizovanou správu, monitoring a možnosti konfiguraci pro veškeré produkty RAID od Adaptecu, aby bylo možné zjednodušit správu podnikových systémů. Řada produktů se skládá z:

Adaptec Serial Attached SCSI 48300 HBA: Konektivita SAS s výhodným poměrem ceny a výkonu, která se hodí ke zvyšování výkonnosti audio/video streamingu a aplikací náročných na vstup či výstup. Adaptec 48300 HBA s nízkým profilem zahrnuje osm 3.0Gb/s SAS či SATA portů konfigurovaných jako jeden x4 interní konektor pro interní disky a jeden x4 externí konektor pro rozšíření JBOD. Renomované Adaptec HostRAID™ poskytuje ochranu dat přes úrovně RAID 0, 1, 10. Ceny produktu začínají na doporučené maloobchodní ceně 360 USD.

Řadiče Adaptec 4800SAS a 4805SAS RAID: Vysoce výkonné osmiportové RAID řadiče pro úložné prostředí SAS, které lze snadno přidat do serveru prostřednictvím slotu rozhraní PCI-X či PCI. Oba podporují disky SAS i SATA a disponují dvěmi interními x4 konektory a externím x4 konektorem pro rozšíření JBOD. Jsou dodávány se 128 MB DDR DRAM s ochranou ECC a standardními úrovněmi RAID 0, 1, 10, 5, 50. Adapted RAID Code (ARC) zajišťuje zvýšenou ochranu dat a jednodušší údržbu zahrnující funkce Hot Swap, Hot Spares, Online RAID Migration, Online Capacity Expansion a Optimized Disk Utilization. Další funkce můžete získat s rozšiřovací sadou Advanced Data Protection Suite. RAID řadiče Adaptec SAS jsou k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 945 USD pro  4800SAS a 995 USD pro 4805SAS.

Adaptec 335SAS Storage Enclosure: Adaptec 335SAS je unikátním zařízením firmy Adaptec, které zajišťuje snadné a bezpečné zavádění SAS do rozličných stávajících serverových prostředí. Jedná se o vysoce spolehlivé, “hot-swappable” 3.5” 4 stupňová interní skříň vhodná pro disky SAS i SATA. Díky správě skříně SES2, aktivnímu chlazení, zvukovému alarmu plus LED indikátoru selhání a tenkému slotu pro CD-ROM poskytuje Adaptec 335SAS optimální výkonnost a spolehlivost. Jediná karta Adaptec SAS či SATA II RAID podporuje až dva enclosures. Doporučená maloobchodní cena se pohybuje na 369 USD.

Advanced Data Protection Suite: Díky tomuto softwarovému vylepšení nabízí řadiče Adaptec RAID nejvyšší úroveň ochrany dat ve svém oboru. Tato sada sestává z pěti unikátních funkcí: Hot Space (RAID-5EE) umožňuje uživatelům distribuovat zbývající diskový prostor napříč polem, aby došlo ke zvýšení výkonnosti. Dual Drive Failure Protection (implementace RAID 6 přihlášená k patentu) poskytuje mimořádné zabezpečení proti ztrátě dat, neboť chrání i proti současnému zhroucení dvou disků. Striped Mirror (RAID-1E) zajišťuje ochranu RAID 1 napříč více než dvěma disky včetně lichého počtu disků pro vyšší výkonnost. Snapshot Backup pomáhá uživatelům při správě dat prostřednictvím načasovaných snímků sloužících k záloze na páskách či discích. Copyback Hot Spare zlepšuje sledování a údržbu prostřednictvím automatické rekonfiguirace diskového kabinetu do původního umístění, jakmile je nahrazen porušený disk. Uživatelé mohou Advanced Data Protection Suite aktivovat pomocí licenčního klíče.

Produkty Adaptec optimalizované pro servery budou dostupné v listopadu prostřednictvím sítě prodejců a online obchodu Adaptec.

Adaptec zajišťuje podpůrný ekosystém pro SAS

Ve snaze zajistit zákazníkům a prodejním partnerům hladký přechod na SAS vytvořil Adaptec infrastrukturu podpůrných programů pro SAS. Tyto programy zahrnují základní průvodce SAS, certifikovaná technická školení, online vzdělávací centrum týkající se SAS, weblog pro odborníky na ukládání, testovací a začátečnické produktové balíčky SAS pro prodejce i koncové uživatele a osvědčenou Adaptec Trusted SAS Compatibility Lab pro testování součinnosti produktů Adaptec a třetích stran několika prodejci. Adaptec vám také nabízí užitečně nástroje zdarma, jako je například návod pro kabeláž “Spojte to správně” a plakát zobrazující náležité použití kabelů SAS. Více informací naleznete na adrese www.adaptec.com/sas.

 

O společnosti Adaptec

Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT) poskytuje kvalitní úložná řešení, která spolehlivě ochrání kritická data a digitální obsah. Softwarová a hardwarová řešení společnosti Adaptec jsou dodávána prostřednictvím nejvýznamnějších OEM a distribučních partnerů. Přinášejí konektivitu uložených dat, jejich ochranu a síťová úložná řešení pro podniky, vládní instituce, malé a střední firmy a jednotlivce po celém světě. Adaptec je členem S&P Small Cap 600 Indexu. Více informací naleznete na adrese: www.adaptec.com.

Témata článku: Software, Raid, Rozsáhlá snaha, Auto

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje