Actebis Computer, s.r.o. využívá plně bezcelní zónu a spojil síly s největším polským IT distributorem

Praha 10.10.2005 – IT distributor, společnost Actebis Computer, s.r.o. prolomila hranice, šetří náklady, zrušila sklad v Česku a má ambice posunout se mezi první tři IT distributory.
Actebis Computer, s.r.o. využívá plně bezcelní zónu a spojil síly s největším polským IT distributorem

Společnost Actebis Computer, s.r.o. začala naplno využívat možností Evropské unie. 1.října 2005 spojila oficiálně své síly se svou sesterskou firmou a zároveň největším polským IT distributorem, společností ABC Data. K tomuto datu zrušila svůj sklad 1200 m2, ze kterého zásobovala do minulého týdne dealery v celé České republice. Od 1. října je v provozu nový sklad v Polsku nedaleko českých hranic o velikosti 7 800 m2  doplňkově i sklad ve Varšavě o velikosti 12 000m2)., který zásobuje jih Polska, celou Českou republiku a od počátku roku 2006 přibude i Slovensko.

 

Společnost Actebis se zároveň stěhuje v rámci jedné budovy do kanceláří bez skladových prostor a posiluje svůj prodejní tým. Z pohledu zákazníků se nic nemění. Jedinou novou věcí z pohledu zvenčí je nové internetové rozhraní, které plní funkci i zásadně inovovaného a modernizovaného on-line prodejního systému. Tento systém je plně převzatým a lokalizovaným know-how společnosti ABC Data. Celý systém se v průběhu měsíců října a listopadu bude pečlivě dolaďovat

 

ABC Data je distributor spadající do Skupiny Actebis Group, která čítá 12 poboček ve 12 zemích. Na polském trhu měla společnost během roku 2004 obrat přibližně 300 000 000 EUR. Úspěch ABC Data jde ruku v ruce právě se zmiňovaným jedinečným softwarovým systémem dealerského prodeje přes Internet, který zprostředkovává zákazníkům celou řadu možností, které jsou běžně dostupné jen prostřednictvím osobního kontaktu s prodejcem distributora. Systém mimo jiné sleduje obrat, četnost nákupů a celou obchodní historii jednotlivých dealerů a na základě těchto informací nabízí okamžité dostupné slevy, nebo nabízí snadnou implementaci konkrétních prodejních a marketingových akcí pro různé skupiny zákazníků. Přes tento prodejní kanál je v současnosti v Polsku realizováno 93% všech objednávek a 85% celkového obratu.

 

Spojení dvou sesterských firem rozšiřuje zásadním způsobem potenciál distribučních možností Actebisu. Zásadně se rozšiřuje sortiment nabízený společností Actebis, zvyšuje se momentální dostupnost zboží i cenová konkurenceschopnost celého portfolia. Do nabídky postupně přibyde většina z přibližně 100 značek, na které má společnost ABC Data oficiálné distributorský kontrakt. Mezi tyto značky patří například Canon, Samsung a LG monitory. U značek, které měl Actebis Computer, s.r.o. v nabídce dosud jako sub-distributor, očekává společnost vzhledem k novým podmínkám nákupu zásadní posílení pozice. To se týká například výrobků Microsoft, Hewlett Packard či Fujitsu-Siemens, Intel či Epson.

 

Od spojení si Actebis Computer, s.r.o. slibuje rozšíření počtu aktivních odběratelů, zvýšení realizovaného obratu i zisku a posun na žebříčku českých distributorů mezi první tři během následujících 3 let.

 

O společnosti: Actebis Holding GmbH byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 12 evropských zemích a s obratem 3,54 miliardy EUR za rok 2004, desítkami distribučních smluv a více než 2200 zaměstnanci patří ke skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer, s.r.o., založena v roce 1998. V roce 2004 realizovala česká pobočka obrat ve výši 860MKč. Od 1.10.2005 česká pobočka úzce spolupracuje s polskou pobočkou, která je zároveň největším polským distributorem IT, firmou ABC Data. Se společností ABC Data sdílí společný sklad. Společnost ABC Data realizovala v průběhu roku 2004 Nyní společnost Actebis Computer, s.r.o. nabízí  zákazníkům portfolio produktů značek : 3Com, Acer, Alps, AMD, APC, ASRock, ASUS, AVG-Grisoft, Canon, Certance, Creative Labs, Daewoo Corporation, D-Link, Edimax, Epson, FSC, Full, Gigabyte, Hewlett Packard, Hitachi, Hyunday, Chinony, Intel, Kensington, Kingston, LG, Lite-On, Logicech, Maxtor, Mefistech, Microsoft, Modecom, Mustek, NEC, OKI, Orion, Pervasive, Philips, Samsung, Sapphire, Seagate, SMC Network, Spire, Symantec, Toshiba a Transcend.

Váš názor Další článek: Microsoft se distancuje od XP SP3 preview, nedoporučuje instalaci

Témata článku: Microsoft, Alps, Celá společnost, Největší nákup, Daewoo, Orion, Epson Stylus, Abc, Samsung Lite, Dealer


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 111

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu