AcronisR Backup & RecoveryT 11: obnova po havárii a ochrana dat

AcronisR Backup & RecoveryT 11: obnova po havárii a ochrana dat

Společnost Acronis, přední poskytovatel řešení pro snadno použitelnou obnovu po haváriích pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí, dnes oznámila Acronis® Backup & Recovery™ 11. Tento nový produkt usnadní organizacím obnovu a ochranu dat ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích pomocí své etablované technologie diskových obrazů, která je plně integrovaná s účelovou ochranou dat a funkcemi zálohování, jakými jsou katalog a prohledávání.

Na trhu, kde jsou obnovení po havárii a ochrana dat tradičně poskytovány ve dvou samostatných řešeních, společnost Acronis jako první oznámila produkt, který poskytuje dva prvky – souborové zálohování a obnovení na úrovni systému – v jediném, cenově dostupném a snadno použitelném produktu. To umožňuje organizacím zredukovat složitost a taktéž náklady na správu a údržbu softwaru. Acronis Backup & Recovery 11 je integrované řešení pro zálohování a obnovu obrazů disků, souborů a virtuálních počítačů (VM). Podpora pro aplikace Microsoft® Exchange Server a Microsoft SQL Server™ bude k dispozici později.

Nedávný výzkum ukazuje, že průměrná firma používá pro potřeby obnovy po havárii a ochrany dat dvě nebo tři řešení. V průběhu tohoto čtvrtletí bude k dispozici jednotná platforma Acronis Backup & Recovery 11 poskytující centralizované zobrazení dat nezávislé na archivech záloh, která uživatelům umožní kontrolovat data, ať už jsou ve fyzickém, virtuálním nebo cloudovém světě.

„Pro většinu firem stále ještě není snadné kontrolovat, zálohovat a chránit data. Technologie mohou být složité, instalace bolestivé a implementace komplexního plánu obnovy po havárii je pro řadu firem nereálná“, vysvětluje Zdeněk Bínek ze společnosti Zebra systems, s.r.o. „Mnohé podniky hledají technologie, které se snadno používají a spravují, a které vyřeší jejich potřeby v jednom produktu.“

„Používání oddělených řešení může zvyšovat náklady, a navíc integrace mezi technologiemi, a to i od stejného dodavatele, je obtížná. Když doplníte migraci k zálohování ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích uvědomíte si, že IT manažeři dnes spoléhají na příliš složité struktury technologií,“ vysvětluje Jason Donahue, CEO společnosti Acronis. „Prostřednictvím této nové integrované platformy, očekáváme, že firmy využijí zjednodušenou správu a ochranu dat, jakož i možnost vybrat si, co potřebují, když to potřebují.“

Funkce Acronis Backup & Recovery 11 budou zahrnovat:

Pro všechna prostředí:

 • Nové: možnosti ochrany dat – katalog a vyhledávání.
 • Vylepšeno: plány obnovy po havárii – návod pro snadnou obnovu krok za krokem.
 • Nové: fázování a více cílů zálohování – snižuje dlouhodobé náklady na uložení dat pomocí fázování a přidává redundanciumístění zálohy do více cílů, na pásku, na disk a do cloudu.
 • Vylepšeno: podpora pro páskové mechaniky a páskové knihovny.
 • Vylepšené uživatelské rozhraní přináší zjednodušení pracovních postupů.

Pro fyzická prostředí:

 • Nové: schopnost obnovit a migrovat na odlišný hardware pro prostředí Linux.
 • Vylepšeno: lepší výkon deduplikace.

Pro virtuální prostředí:

 • Nové: Zvýšení výkonu umožňuje současné zálohování několika virtuálních počítačů VMware® ESXi a Microsoft Hyper-V®.
 • Nové: jediný agent pro více hostitelů VMware ESXi – zvyšuje účinnost a zjednodušuje správu zálohování prostředí VMware vSphere®.
 • Nové: zálohování bez LAN – snížení zatížení procesoru a sítě.
 • Nové: podpora pro sdílené svazky clusteru (CSV) – pro prostředí Microsoft Hyper-V.

Pro cloudová prostředí:

 • Nové: zvýšené kapacitní možnosti – na základě požadavků zákazníků společnost Acronis zvýšila své kapacity online zálohování. Na rozdíl od jiných řešení Acronis nabízí jednotnou strukturu cen pro cloudové služby a ne ceny za gigabajt.
 • Acronis Backup & Recovery 11 Online Workstation – úložný prostor se zdvojnásobil na maximálně 500 GB.
 • Acronis Backup & Recovery 11 Online Server – úložný prostor se zvýšil o 50% na 1,5 TB.
 • Acronis Backup & Recovery 11 Online for Virtual Machines – zdvojnásobeno na 4TB.

Cena a dostupnost:

Acronis Backup & Recovery 11 bude k dispozici v cenách od 22.384,- Kč na server u obchodních partnerů společnosti Acronis po celém světě. Řešení bude uvedeno na trh na konci2. čtvrtletí. Podpora pro Microsoft Exchange Server a Microsoft SQL Server bude doplněna později.

Nová Miranda IM 0.9.21 vylepšuje podporu Jabberu

Témata článku: Nový typ, Recovery, Snadná obnova, Mnohý výzkum, Jediný cíl, Úložný prostor, Zebra, Snadné řešení, Integrovaná technologie, Acronis, Jediná možnost, Jason, Páska

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší