Acronis Backup & Recovery 10 usnadňuje obnovu po ztrátě dat ve virtuálních prostředích

Acronis Backup & Recovery 10 usnadňuje obnovu po ztrátě dat ve virtuálních prostředích

Acronis dnes uvolňuje Acronis Backup & Recovery 10, portfolio produktů pro obnovu po ztrátě dat, které kombinuje deduplikaci dat, vylepšenou podporu virtuálních prostředí a centralizovanou správu založenou na špičkových technologiích diskového imagingu a obnovy na holé železo. Produktová řada je dostupná u prodejců v celé České republice a na Slovensku.

Acronis Backup & Recovery 10 je další generací programů Acronis True Image. Nabízí deduplikaci dat, což je technologie, která může pomocí eliminace kopií záloh nadbytečných dat snížit požadavky na úložiště až o 90%. Doposud ale byla tato technologie vzhledem k vysokým nákladům vyhrazena pouze pro větší organizace. Acronis Backup & Recovery 10 nabízí cenově nejvýhodnějšířešení softwarové deduplikace a to bez nutnosti dokupovat další hardware.

Acronis Backup & Recovery 10 umožňuje zálohovat a obnovovat jakékoliv servery a pracovní stanice s operačními systémy Microsoft nebo Linux do plně funkčního stavu před jejich selháním. Záloha zahrnuje celý pevný disk včetně operačního systému, jednotlivých aplikací, aktualizací, nastavení a dat. Nové vlastnosti Acronis Backup & Recovery 10 tak umožňují malým, středním a velkým organizacím jednoduše automatizovat procesy zálohování a obnovy ve skutečných a virtuálních prostředích včetně možnosti migrace z fyzického do virtuálního prostředí v jediném řešení.

Acronis Backup & Recovery 10 podporuje virtuální prostředíVMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xensource a Parallels. Produkt zahrnuje nového agenta zálohování založeného na hostiteli virtuálního stroje (VM), který umožňuje obnovovat a zálohovat živé VM prostřednictvím VMware ESX a Microsoft Hyper-V API, a to bez instalace klienta do každého VM.

Acronis Backup & Recovery 10 zahrnuje centralizovanou správu založenou na politikách pro ditribuované IT systémy a infrastruktury, čímž dokáže šetřit čas i personál. Řešení je možné nasadit až na tisíce strojů. To administrátorům dovoluje snadno navrhovat a spravovat globální strategie zálohování a přizpůsobovat se růstu podniku.

Jak uvedl Dave Russell, viceprezident výzkumu společnosti Gartner Inc.: "Zákazníci v IT nyní požadují, aby řešení zálohování a obnovy poskytovaly hodnotu, která přináší vyšší efektivitu, lepší ovladatelnost a škálovatelnost. Společným jmenovatelem je to, že organizace, a to bez ohledu na jejich velikost usilují o co největší účinek svých technologických iniciativ. Budou požadovat takové důležité funkce jako je: možnost používat jeden produkt pro virtuální i fyzické prostředí, deduplikace dat pro rychlejší a efektivnější zálohování a možnost ovládat veškeré zálohovací procesy z jediné konzole.”

Jason Donahue, prezident a generální ředitel společnosti Acronis, uvedl: “Společnost Acronis rozšířila své zaměření na trhu, aby lépe reagovala na potřeby velkých organizací a zároveň poskytovala dosud nebývalé vlastnosti a funkce pro malé a středně velké podniky. Acronis přejmenoval celou produktovou řadu, aby zdůraznil, že Acronis Backup & Recovery 10 přináší podstatně větší možnosti než naše již úspěšná rodina produktů Acronis True Image. Zároveň Acronis zůstává nejsnadněji použitelnou aplikací pro zálohování a obnovu."

Malé a středně velké firmy mohou nyní využívat služeb podnikové třídy za velmi přijatelné ceny, ve snadno použitelném produktu pro zálohování a obnovu kritických dat na nebo z disku, ftp, optických a páskových zařízení. Obnovu celého systému, PC, pracovní stanice nebo serveru je možné provést během několika minut, nikoliv hodin nebo dnů.

V době, kdy organizace snižují výdaje na hardware, Acronis umožňuje administrátorům využít stávajících platforem bez dalších investic. S doplňkem Acronis Backup & Recovery 10 Universal Restore lze systémy obnovit na rozdílný hardware, což eliminuje nutnost pořizovat si totožný náhradní hardware.

Acronis Backup & Recovery 10 poskytuje:

Ceny a dostupnost

Acronis Backup & Recovery 10 je nyní k dispozici v anglickém jazyce u prodejců Acronis v České republice a na Slovensku. Česká verze bude uvedena na trh v září tohoto roku. Doporučené ceny produktů se pohybují od 1 568 Kč u samostatné pracovní stanice až do 25 172 Kč pro verzi Advanced serveru, který zahrnuje možnost centralizované správy. Cena doplňku Acronis Backup & Recovery 10 Deduplication se pohybuje v rozsahu od 616 Kč u pracovních stanic až po 5 320 Kč u serverů. Podnikové produkty Acronis zahrnují jeden rok prioritní podpory Acronis Advantage Premier - 24x7x365.

Další článek: EK navrhne jednotná evropská pravidla pro legální stahování

Témata článku: Společný jmenovatel, Celý stroj, Jason, Malý stroj, Acronis, Premier, Celá organizace, Jediná možnost, Snadná obnova, Acronis True Image, Recovery, Malé úložiště, Rozdílná velikost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší