Acer získal čtyři významná ocenění iF 2014 za produktový design

Acer získal čtyři významná ocenění  iF 2014 za produktový design

Společnost Acer získala čtyři ocenění 2014 iF Product Design Awards. Ocenění iF pořádá již 61. rokem International Forum Design v Německu a logo iF se na celém světě stalo synonymem pro vynikající design

Čtyři produkty od Aceru − notebook Aspire R7, chytrý telefon Liquid Z5, notebook TravelMate P645 a projektor K137 byly vybrány padesáti odborníky na design z celého světa z 3 249 položek v 17 kategoriích. Tito vítězové budou oficiálně oceněni 28. února na veletrhu BMW World v Mnichově v Německu.

Při výběru těchto vítězů byla brána v úvahu vskutku puntičkářská konstrukční kritéria − celková kvalita konstrukce a povrchů, výběr materiálů, úroveň inovace, dopad na životní prostředí, funkcionalita nebo také univerzálnost designu.

Marketingový ředitel společnosti Acer, Michael Birkin, řekl: „Jak u hardwaru, tak i u softwaru jsme se intenzivně zaměřili na estetický design i použitelnost, aby byly naše produkty více elegantní a přátelské než kdy jindy. Ocenění za design udělená mezinárodní porotou, která pochází z různých oborů a není omezena jen na IT průmysl, jsou významným uznáním a odměnou za naše úsilí v těchto oblastech.“

Vítězné produkty a kategorie:

Acer Aspire R7 (kategorie Počítače) − notebook, který je se svým 15,6" dotykovým Full HD displejem navržen pro ovládání dotyky i pro psaní na klávesnici. Díky revolučnímu pantu Ezel™ je možné posunout displej blíže k uživateli, přitom je zachována stabilita různých poloh, které lze měnit velmi snadno pouze jednou rukou. Díky přemístění klávesnice a optimálnímu odporu, který pant klade při ovládání dotyky, je kombinace psaní na klávesnici a dotykového ovládání intuitivnější a přirozenější, a přitom zcela bezproblémové. Inovovaný model Acer Aspire R7-572 je vybaven aktivním dotykovým perem Acer Active Pen a celou řadou dotykových aplikací Acer Touch Tools, které dělají z ovládání dotyky jedinečný zážitek.

První generace Acer Aspire R7 již získala celou řadu ocenění, mezi které patří Red Dot, CES Innovations za design a inženýrství, Computex Design and Innovation nebo Taiwan Excellence.

Klepněte pro větší obrázek

Acer Liquid Z5 (kategorie Telekomunikace) − moderní smartphone s výbornou ergonomií, velkým 5" displejem s poměrem stran 16:9 a předním reproduktorem s vyladěným DTS zvukem pro bohatší podání zvuku. Díky tomu je tento chytrý telefon ideální pro prohlížení webových stránek, pro komunikaci na sociálních sítích, sdílení fotek a videí i pro zábavu. Prvotřídní konstrukce přináší minimalistické křivky pro snadné uchopení do jedné ruky, telefon má tloušťku jen 8,8 mm a je dodáván v barevném provedení Essential White nebo Gentle Grey. Multifunkční tlačítko AcerRAPID™ přináší jednoduché ovládání telefonu pouze jednou rukou. Umožňuje uživatelům telefon odemknout či probudit, aktivovat 5Mpx fotoaparát s automatickým ostřením, spustit vybrané aplikace z výchozí obrazovky nebo přijmout telefonní hovor − to vše jednoduchým kliknutím.

Acer TravelMate P645 (kategorie Počítače) − ideální obchodní partner. Díky matně černému povrchu a robustnosti, která je dána použitím uhlíkových vláken a slitiny hořčíku a hliníku, se tento notebook výborně hodí do podnikatelského prostředí. Velkou zásluhu na vyšší produktivitě má také 14" Full HD IPS displej a nejnovější technologie včetně NFC, hlasových příkazům a Wi-Fi připojení se standardem 802.11ac. Integrovaný snímač otisků prstů spárovaný s čipem TPM (Trusted Platform Module 1.2) zabezpečuje systém proti neoprávněnému přístupu. Lehká konstrukce, dlouhá výdrž na baterii a řada vylepšení pro zvýšení odolnosti přináší uživateli absolutní klid na cestách. Volitelná dokovací stanice s širokou škálou portů zase poskytuje snadnou rozšiřitelnost prostřednictvím jednoho spolehlivého propojení.

Projektor Acer K137 (kategorie Audio/Video) − tento vysoce kvalitní projektor "vše v jednom" je dostatečně malý na to, aby se vešel do jakékoli tašky, takže si jej může uživatel vzít kamkoli s sebou. Projektor má zabudovány výkonné reproduktory, není tedy zapotřebí připojovat externí. LED lampa poskytuje jas 700 lumenů a díky softwaru pro úsporu energie je optimalizována spotřeba projektoru. S tímto přístrojem mohou uživatelé nechat svůj počítač doma − dokáže promítat obsah přímo z vložené paměťové karty. Funkce okamžitého zapnutí/vypnutí zase šetří čas a díky portu MHL™ lze s projektorem promítat obsah z chytrého telefonu, zatímco se tento telefon bude nabíjet. 

Témata článku: Acer Active, Acer Liquid, Liquid, Grey, Okamžité vypnutí, Řada Aspire, Panty, Essential, Chytrá LED, Chytrý reproduktor, Jednoduchá konstrukce, Uhlíkové vlákno, Taiwan

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji