Acer WP100 - bezdrátové řešení propojení notebooků a projektorů

PRAHA, 21. listopadu 2005. Společnost Acer vynakládá již mnoho let velké úsilí a značné prostředky na výzkum a vývoj řešení, která by poskytla zákazníkům nejlepší nástroje, jež by jim umožnily zůstat v centru dění bez omezení daných tradičními způsoby spojení. Výsledkem těchto snah je komplexní a promyšlená řada výrobků, které jsou navrženy se zvláštním důrazem na snadné používání. Známá a uživatelsky příjemná rozhraní výrazně usnadňují přechod na nová zařízení bez nároků na změnu zvyků a pracovních postupů a nabízejí jednoduchý přístup k informacím kdykoli a kdekoli.
Acer WP100 - bezdrátové řešení propojení notebooků a projektorů

Společnost Acer, která zaujímá přední postavení na trhu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) v prodeji notebooků, rovněž nabízí široký sortiment elegantních a kompaktních projektorů, které tvoří doplněk výrobků pro mobilní použití. Nabídku projektorů Acer tvoří řady Professional, Value, Travel a Video, založené na využití nejmodernější mobilní technologie a technologie DLP™, která zaručuje neobyčejně snadnou přenosnost, a tedy splňují nároky segmentu malých a domácích kanceláří i malých a středně velkých firem.

V souladu se zásadou odstraňovat bariéry mezi lidmi a technikou uvedla společnost Acer na trh zařízení Acer WP100, které umožňuje pružně využívat projektory Acer na jednáních, prezentacích, videoprojekcích i jiných akcích. Nové zařízení Acer WP100 propojí bezdrátově notebooky a projektory prostřednictvím bezdrátového LAN protokolu integrovaného 802.11g modulu. Zařízení Acer WP100, které se vyznačuje jednoduchou a snadnou obsluhou, nevyžaduje instalaci softwaru z instalačního disku CD-ROM.

Zařízení Acer WP100, které se připojuje ke konektoru DVI (nebo ke konektoru VGA pomocí adaptéru DVI-VGA, který je součástí prodejního balení) na zadní části projektoru, umožňuje nejen propojit projektory a notebooky bez použití kabelů, ale rovněž zajišťuje bezdrátové připojení k internetu nebo firemní síti.  Rozlišení až 1280 x 1024 se 16bitovou barevnou hloubkou zaručuje ostrý obraz. Audio a DVI porty dokazují, že se jedná o neobyčejně flexibilní, komplexně vybavené zařízení špičkové technické úrovně, které je vybaveno i funkcí dálkového ovládání.

Bezdrátové řešení Acer WP100 pro propojení notebooků a projektorů dokonale doplňuje nejmodernější funkce technologie Empowering, které umožňují uživatelům snadno vyvolat nejčastěji používané aplikace a nastavení. V závislosti na modelu jsou projektory Acer vybaveny praktickou utilitou Acer eView Management pro ukládání a vytváření profilů prohlížečů na základě preferencí a podle různých typů médií a scénářů, jednoduchou utilitou Acer eView Management pro přizpůsobení spouštěcí obrazovky a obrazovky v pohotovostním režimu, která se objeví, kdykoli je projektor zapnutý a nepřijímá vstupní signál, a dále utilitou Acer eTimer Management, která zobrazuje hodiny a časovač.

Jednoduchá obsluha, elegantní provedení a vysoká produktivita jsou charakteristické přednosti nového zařízení Acer WP100, které splňuje požadavky profesionálních uživatelů, manažerů a ředitelů s vysokými nároky na flexibilní, technicky progresivní a spolehlivé projekční systémy, jež by byly neustále při ruce.

Krátký přehled vlastností hardware:

  • Integrované bezdrátové připojení 802.11g k místní síti
  • Připojení k rozhraní DVI na projektoru a napájení prostřednictvím DVI
  • Adaptér DVI – VGA pro připojení k rozhraní VGA projektoru
  • Rozlišení až 1280 x 1024 s 16bitovou barevnou hloubkou
  • 1x port WAN, který zprostředkuje přednášejícímu přístup k internetu
  • 1x audio výstup
  • 1x stavová LED dioda (pohotovostní režim/připojeno)
  • 1x tlačítko pro vyvolání původního nastavení z výroby

Acer WP100 bude v prodeji za 5 990 Kč/ 7 390 Sk bez DPH.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: První velké studio licencovalo obsah pro P2P síť

Témata článku: Notebooky, Travel, Vysoký prodej, Osobní profil, Domácí použití, Projektor, Domácí projektor, Praktický život

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší