Acer vykazuje velké zvýšení celkového prodeje osobních počítačů: celosvětový nárůst 45,5 %

PRAHA, 10. května 2006. V průběhu prvního čtvrtletí 2006 zaznamenal celosvětový celkový prodej osobních počítačů nárůst 13,1 % ve srovnání se stejným obdobím 2005. Pozitivní vývoj v této oblasti byl vyvolán výjimečnými úspěchy na rozvojových trzích a rostoucí poptávkou.
Acer vykazuje velké zvýšení celkového prodeje osobních počítačů: celosvětový nárůst 45,5 %

V těchto podmínkách společnost Acer předhonila své konkurenty a vykázala nárůst 45,5 % v průběhu 1. čtvrtletí, což představuje trojnásobné zvýšení v porovnání s vývojem na trhu.

 

“Údaje za první čtvrtletí tohoto roku jasně ukazují růst IT trhu, prohlásil Gianfranco Lanci, president Acer Inc. „Největší zájem se projevuje ve spotřebním segmentu a v rozvíjejících se ekonomikách.”

 

Společnost Acer, posílena úspěchem promyšlené strategie založené na výjimečném nepřímém prodeji a spolupráci s partnery zapojenými do prodejních kanálů, jakož i na marketinkových aktivitách, reagovala rychle na signály trhu a na potřeby zákazníků a nabídla široký sortiment výrobků a služeb, který dokáže uspokojit jakékoli požadavky.

 

“Jsme potěšení výsledky za první čtvrtletí,” pokračoval Gianfranco Lanci. “Naše strategie, která spočívá se stanovení cílů na základě odhadu a uspokojování potřeb trhu výrobky s vysokým výkonem a službami, které zjednodušují používání osobních počítačů díky zdokonalenému intuitivnímu ovládání, prokázala svou správnost skutečně vynikajícími výsledky. Technologie Empowering,  nové projekty pro domácí zábavu a integrovaná bezdrátová připojitelnost již nejsou nic nedosažitelného, nýbrž realita, která se vyvíjí a vyžaduje průběžnou modernizaci. Naše výzkumná a vývojová střediska přinášejí nepřetržitý proud inovací, jejichž účelem je přiblížit techniku uživateli."

 

Společnost Acer bude nadále přidělovat zdroje všem těmto segmentům a zeměpisným oblastem, v nichž dochází k největším růstům, přičemž současně pozorně sleduje ty sektory, v nichž opakovaně potvrzuje a posiluje své vedoucí postavení.

 

 

 

Acer – profil společnosti

Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2005 jsou odhadovány na 9,7 miliard USD. Další informace naleznete na internetové adrese www.acer.com

 

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

 

 

Váš názor | GeForce 7300GT příští týden v obchodech

Témata článku: Microsoft, Licencovaný signál

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší