Acer TravelMate C200 – jedinečný zážitek s Tablet PC

PRAHA, 17. února 2006. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 4. čtvrtletí roku 2005), představila novou generaci počítačů Tablet PC - řadu TravelMate C200. Zcela nový Tablet PC Acer je vybaven patentovaným posuvným mechanismem, který zajišťuje jedinečnou funkci tohoto počítače.
Acer TravelMate C200 – jedinečný zážitek s Tablet PC

Inovativní posuvný mechanismus počítače C200 umožňuje jedním pohybem změnit notebook na tablet. Systém lze snadno přeměnit tak, že jednoduše nadzdvihnete LCD modul pod úhlem 125° nad povrch klávesnice. Progresivní ergonomické provedení a možnost přeměny počítače Acer C200 na tablet PC jedním pohybem umožňuje na cestách využít veškeré přednosti, které nabízí tento typ osobního počítače.

Počítač řady Acer TravelMate C200 představuje kombinaci efektivního způsobu využívání počítače s progresivním technickým řešením. Notebooky TravelMate C200 jsou založeny na nové platformě Intel “Sonoma”, která spojuje procesor Intel® Pentium M s 2MB cache a 533MHz systémovou sběrnicí s novým čipsetem Mobile Intel® 915PM/GM Express. Notebook, který podporuje systémovou paměť dual-channel DDR2 533 MHz 256/512 MB, jíž lze rozšířit až na 2048 MB, je dodáván s pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 100 GB, který je chráněn funkcí Acer Disk Anti-Shock Protection (DASP). K výbavě všech modelů patří štěrbinová vypalovací mechanika DVD double layer nebo vysouvací mechanika DVD/CD-RW a čtečka typu “4 v 1” pro paměťové karty MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick® a Memory Stick PRO™.

Počítač se vyznačuje 12,1" LCD displejem XGA TFT s vysokým kontrastem a širokým úhlem pohledu, který je optimalizován pro tablet PC s rozlišením 1024 x 768 pixelů a 16,87 miliónů barev. Je vybaven výkonnou grafickou kartou NVIDIA® GeForce™ Go 6200 s technologií TurboCache™ s vyhrazenou 256MB pamětí DDR VRAM, podporou PCI Express™ a Microsoft® DirectX® 9.0 nebo integrovanou grafickou kartou Intel Graphics Media Accelerator 900 s max. 128MB sdílenou pamětí s podporou Microsoft® DirectX® 9.0.

Zcela nový počítač Acer Tablet PC nabízí univerzalitu osobního počítače ve spojení s dokovací stanicí Acer ezDock se sběrnicí PCI Express, která umožňuje připojit až 24 zařízení, a to jak stávajících, tak zařízení budoucí generace. Navíc šachta Acer MediaBay, do níž lze zasunout druhou baterii, optickou mechaniku DVD Dual double-layer nebo pevný disk s kapacitou až 100 GB a která umožňuje výměnu těchto zařízení za provozu, zvyšuje rozšiřitelnost a kapacitu pro ukládání dat. S volitelnou baterií v šachtě Acer MediaBay může počítač TravelMate C200 dosáhnout výjimečné výdrže až 8,5* hodin při provozu na baterie.

Počítače TravelMate C200 jsou vybaveny novým řešením společnosti Acer Empowering. Funkce, jíž lze aktivovat klávesou "Empowering" na klávesnici počítače Acer, umožňuje uživatelům rychle vyvolat často používané funkce a nastavení, a tím zvýšit produktivitu počítače Tablet PC a pracovat s vyšší efektivitou a úspěšností. Technologie Acer Empowering zahrnuje celou řadu utilit, jako např. utility pro šifrování souborů Acer eDataSecurity Management, která zabraňuje nepovolaným osobám v přístupu k souborům, Acer eLock Management, která umožňuje uživatelům zamknout datové, optické a disketové mechaniky heslem, a tedy zabraňuje odcizení dat, pokud zůstane počítač bez dohledu, Acer ePerformance Management, která zkracuje dobu odezvy aplikací, uvolňuje nevyužívanou systémovou paměť a celkově zlepšuje stabilitu systému, Acer eRecovery Management, univerzální utilita nahrazuje disky CD-ROM pro zotavení dodávané výrobcem a rovněž může být využívána jako odolný samostatný manažer pro zálohování a obnovení, Acer eSettings Management nabízí uživatelům úplnou kontrolu nad funkcí jejich systému a umožňuje snadno a pohodlně měnit nastavení a konfiguraci, Acer ePower Management je určen pro volbu jednoho ze čtyř předem nastavených profilů napájení anebo umožňuje vytvořit vlastní přizpůsobené profily, Acer ePresentation Management umožňuje jednoduše zvolit jedno ze dvou nejčastěji používaných rozlišení projektoru jedním stisknutím tlačítka. Připojení k externím výstupním zařízením nebylo nikdy jednodušší!

Počítače řady TravelMate C200 jsou vybaveny novou softwarovou utilitou Acer Soft Button, což je software určený pro uživatele Tabletů PC. Utilita Acer Soft Button je obzvláště užitečná v režimu Tablet, kdy jsou tlačítka pro spouštění aplikací a horké klávesy zakryta, protože umožňuje okamžitě spustit software, internetový prohlížeč a elektronickou poštu, snadno zkonfigurovat systém a rychle a efektivně nastavit volby pro připojení.

Počítače řady TravelMate C200 jsou vybaveny integrovaným faxmodemem V.92 ITU 56Kbit/s,  integrovanou síťovou kartou 10/100/1000 Fast Ethernet a infračerveným rozhraním (FIR). Bezdrátovou připojitelnost zajišťuje čipset pro síťové připojení Intel® PRO/Wireless 2915ABG / 2200BG s podporou dvoupásmového třírežimového standardu IEEE 802.11a/b/g nebo 802.11b/g WiFi Certified™ a pro připojení k osobní síti je určen integrovaný modul Bluetooth®. Všechny modely jsou opatřeny úplným souborem vstupních a výstupních portů, včetně tří portů USB 2.0, portu Fast infrared (FIR) a Firewire IEEE 1394.

Počítače řady TravelMate C200 jsou dodávány s novým operačním systémem Windows® XP Tablet PC Edition který zaručuje bezproblémové používání všech aplikací pro prostředí Windows i dalších aplikací speciálně vyvinutých pro počítače Tablet PC s možností vkládání dat perem i hlasem (pouze anglická verze).

Na notebooky řady Acer TravelMate C200 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka ITW. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.
Dostupný model:
TravelMate C204TMi Intel® Pentium® M 760 (2 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), originální Windows® XP Professional Tablet PC Edition (v anglické verzi), 12,1" XGA TFT, Go6200 256 MB Turbocache, 100 GB HDD, 2x 512 MB DDR2, modem, 10/100/1000 LAN, wireless LAN, Bluetooth, DVD/-RW DL, Stylus pen, čtečka karet 4 v 1 


* Modely s čipsetem Mobile Intel 915GM.


Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Olympiádu sleduje na NBC více lidí na webu než v TV

Témata článku: Microsoft, Windows, Ergonomická klávesnice, Integrovaná čtečka, Systémový disk, Registrovaný uživatel, Double, Nový management, Tablet PC, Paměťová sběrnice, Připojená klávesnice, Shock, Klávesnice k pc, Registrovaná karta, Výměna klávesnice u notebooku, Management, Bezdrátová klávesnice k pc, Memory Stick, Soft, Button, Osobní profil, Sonoma, PC klávesnice


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky