Acer se připojuje ke sdružení Electronics Industry Citizenship Coalition

4. července 2008
GeForce 9800 GT na fotografii
Acer se připojuje ke sdružení Electronics Industry Citizenship Coalition

Firma Acer oznámila, že byla schválena její žádost o členství ve sdružení Electronic Industry Citizenship Coalition (EICC), která dokazuje, jaký význam přikládá strukturované podpoře společnosti a politice zaměstnanosti.

Ve své žádosti o členství zaslané sdružení EICC uvedl Jim Wong, Senior Corporate vicepresident a president IT Products Global Operation společnosti Acer, že “jako významný celosvětový dodavatel v oblasti IT se Acer řídí zásadami firemní společenské odpovědnosti. Jsme přesvědčeni, že budete souhlasit, že podpora firemní společenské odpovědnosti ze strany firmy Acer je v souladu s vizí a cíli EICC.”

Představení vize a poslání EICC

Vize: Uplatňováním vysokých standardů můžeme vytvořit lepší sociální, ekonomické a ekologické podmínky pro všechny, kdo jsou zapojeni do řetězců dodavatelů elektroniky a ICT. K tomu patří rovněž vyšší efektivita a produktivita zaměřená na prospěch zákazníků a dodavatelů, lepší podmínky pro pracující, ekonomický rozvoj a čistší životní prostředí v obcích.

Poslání: Prosadit tyto cíle prostřednictvím jednotného přístupu k uplatňování pravidel chování EICC. Tento přístup odstraní souběžné provádění stejných činností, zaměří úsilí na pozitivní společenské a ekologické změny, posílí schopnosti dodavatelského řetězce v oblasti sociální odpovědnosti a zavede proces pro zajištění zpětné odezvy účastníků.

Acer se zavazuje, že bude postupně přizpůsobovat vlastní činnosti pravidlům EICC a bude rovněž vyžadovat, aby tak učinili i dodavatelé první úrovně. Podle možností bude společnost Acer usilovat o praktické využívání přístupu a nástrojů EICC v souladu se společnými cíli tohoto odvětví.

Společnost Acer je tedy plně odhodlána aktivně spolupracovat s ostatními členy EICC a svými dodavateli na uplatnění vize a poslání sdružení EICC. Acer hodlá pravidelně informovat o pokroku, který učiní při zavádění programu EICC a vytváření lepších sociálních, ekonomických a ekologických podmínek pro zákazníky, dodavatele, zaměstnance a všechny své investory.

Pravidla EICC uvádějí přehled nejlepších postupů, které přijali a zavedli někteří z předních světových výrobců značkové elektroniky a jejich dodavatelé. Cílem je zlepšit podmínky v řetězci dodavatelů elektroniky. Pravidla chování jsou výsledkem spolupráce mnoha účastníků tohoto procesu a jsou rovněž založena na mezinárodně uznávaných normách. Navštivte internetové stránky na adrese www.eicc.info.

 

Váš názor Další článek: GeForce 9800 GT na fotografii

Témata článku: Dodavatel, Praktická elektronika, Praktická elektronika 2016

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší