Acer představuje technologii Acer ColorBoost pro videoprojektory

Acer představuje technologii Acer ColorBoost pro videoprojektory

PRAHA, 26. června 2007. Společnost Acer, třetí největší prodejce na celosvětovém trhu IT (zdroj: údaje firmy Gartner za 1. čtvrtletí 2007) a přední dodavatel videoprojektorů, dnes oznámila, že její videoprojektory – které jsou  v současné době všechny založeny na technologii DLP – budou v blízké budoucnosti vybaveny vlastní inovativní technologií ColorBoost společnosti Acer.

Acer je první dodavatel videoprojektorů, který nabízí technologii ColorBoost pro zlepšení podání barev u projektorů DLP.

Technologie Acer ColorBoost, která definuje nový standard pro kvalitu obrazu, je založena na optimalizovaném podání barev přizpůsobeném realistickému zobrazení pastelových barev, které jsou používány ve většině aplikací a snímcích.

Acer ColorBoost využívá následující technologie: 

  • optimalizované provedení barevného kolečka
  • nový výkonný algoritmus pro zpracování obrazu
  • progresivní technologie osvětlovací lampy

Šestisegmentové kolečko Acer je tvořeno primárními barevnými segmenty (červeným, zeleným a modrým) a sekundárními barevnými segmenty (zelenomodrým, žlutým a bílým).

Barevné kolečko převádí monochromatický obraz na barevný. Filtruje červenou, zelenou a modrou barvu, jakož i další barvy v závislosti na počtu segmentů barevného kolečka. Šestisegmentové barevné kolečko reprodukuje barvy dvojnásobnou frekvencí v porovnání se tří nebo čtyřsegmentovými kolečky, zajišťuje vyšší sytost barev a zabraňuje vzniku duhového efektu, který působí nepříznivě na diváky citlivé na obnovování barev. 

Přesná synchronizace jedinečného barevného kolečka Acer a barevný DMD engine snižuje úroveň hlučnosti na 24 dBA (v úsporném režimu ).

Technologie Acer ColorBoost využívá nový algoritmus pro šestisegmentová barevná kolečka, který optimalizuje zobrazení pastelových barev a zaručuje přirozenější a realističtější obraz. Funkce nastavení barvy umožňuje uživateli snadno nastavit barevné odstíny, nasycení a světelný tok primárních barev podle svých požadavků. Barevnou teplotu a světelný tok lze zvýšit nebo snížit bez negativního vlivu na přesnost podání obrazu.

Generátor vln, který využívá různé technologie, jako např. Low Pulse, Variable Plateau a Dynamic Dimming, zaručuje optimální modulaci proudu lampy a dosahuje zvýšení světelného toku, kontrastu a barevné hloubky, a tedy i přirozenějšího obrazu.

Nevyužitá část energie lampy může být využita pro zvýšení účinnosti osvětlení přidáním zelenomodrého a žlutého segmentu pro kompenzaci úbytku energie.

Technologie Acer ColorBoost zaručuje takové podání barev, jakého nedosahují žádné běžné projektory. Jasné barvy spolu s vysokým kontrastním poměrem zaručují přesné podání grafiky v živých barvách a přispívají k vyšší účinnosti přednášky a dokonalejšímu  podání detailů, a tedy i k vyšší kvalitě zobrazení.

V souladu s filosofií „odstraňovat bariéry mezi lidmi a technikou” vybavila společnost Acer všechny projektory jedinečnou technologií Acer Empowering, což je výjimečné softwarové řešení, které usnadňuje uživateli snadno spravovat a přizpůsobit všechny výrobky Acer svým požadavkům.

Technologie Acer Projector Empowering je tvořena následujícími moduly:

  • Acer eView Management > zvolí nastavení projektoru podle světelných podmínek a typu obsahu 
  • Acer eTimer Management > poskytuje vizuální nápovědu na obrazovce, která usnadňuje dodržování časového rozvrhu prezentace.
  • Acer eOpening Management > usnadňuje vytvoření přizpůsobitelné uvítací obrazovky.
  • Acer eProjection Management > zaručuje snadné připojení a ovládání projektorů vybavených vestavěným rozhraním Wireless Presentation Gateway.
Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Světelná vlna, Segment, Projector, Živý snímek, Pulse, Barevný efekt, Světelné zdroje, Puls, Zvýšený obsah, Projektor


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 120

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu