Acer představuje technologii Acer ColorBoost pro videoprojektory

Acer představuje technologii Acer ColorBoost pro videoprojektory

PRAHA, 26. června 2007. Společnost Acer, třetí největší prodejce na celosvětovém trhu IT (zdroj: údaje firmy Gartner za 1. čtvrtletí 2007) a přední dodavatel videoprojektorů, dnes oznámila, že její videoprojektory – které jsou  v současné době všechny založeny na technologii DLP – budou v blízké budoucnosti vybaveny vlastní inovativní technologií ColorBoost společnosti Acer.

Acer je první dodavatel videoprojektorů, který nabízí technologii ColorBoost pro zlepšení podání barev u projektorů DLP.

Technologie Acer ColorBoost, která definuje nový standard pro kvalitu obrazu, je založena na optimalizovaném podání barev přizpůsobeném realistickému zobrazení pastelových barev, které jsou používány ve většině aplikací a snímcích.

Acer ColorBoost využívá následující technologie: 

  • optimalizované provedení barevného kolečka
  • nový výkonný algoritmus pro zpracování obrazu
  • progresivní technologie osvětlovací lampy

Šestisegmentové kolečko Acer je tvořeno primárními barevnými segmenty (červeným, zeleným a modrým) a sekundárními barevnými segmenty (zelenomodrým, žlutým a bílým).

Barevné kolečko převádí monochromatický obraz na barevný. Filtruje červenou, zelenou a modrou barvu, jakož i další barvy v závislosti na počtu segmentů barevného kolečka. Šestisegmentové barevné kolečko reprodukuje barvy dvojnásobnou frekvencí v porovnání se tří nebo čtyřsegmentovými kolečky, zajišťuje vyšší sytost barev a zabraňuje vzniku duhového efektu, který působí nepříznivě na diváky citlivé na obnovování barev. 

Přesná synchronizace jedinečného barevného kolečka Acer a barevný DMD engine snižuje úroveň hlučnosti na 24 dBA (v úsporném režimu ).

Technologie Acer ColorBoost využívá nový algoritmus pro šestisegmentová barevná kolečka, který optimalizuje zobrazení pastelových barev a zaručuje přirozenější a realističtější obraz. Funkce nastavení barvy umožňuje uživateli snadno nastavit barevné odstíny, nasycení a světelný tok primárních barev podle svých požadavků. Barevnou teplotu a světelný tok lze zvýšit nebo snížit bez negativního vlivu na přesnost podání obrazu.

Generátor vln, který využívá různé technologie, jako např. Low Pulse, Variable Plateau a Dynamic Dimming, zaručuje optimální modulaci proudu lampy a dosahuje zvýšení světelného toku, kontrastu a barevné hloubky, a tedy i přirozenějšího obrazu.

Nevyužitá část energie lampy může být využita pro zvýšení účinnosti osvětlení přidáním zelenomodrého a žlutého segmentu pro kompenzaci úbytku energie.

Technologie Acer ColorBoost zaručuje takové podání barev, jakého nedosahují žádné běžné projektory. Jasné barvy spolu s vysokým kontrastním poměrem zaručují přesné podání grafiky v živých barvách a přispívají k vyšší účinnosti přednášky a dokonalejšímu  podání detailů, a tedy i k vyšší kvalitě zobrazení.

V souladu s filosofií „odstraňovat bariéry mezi lidmi a technikou” vybavila společnost Acer všechny projektory jedinečnou technologií Acer Empowering, což je výjimečné softwarové řešení, které usnadňuje uživateli snadno spravovat a přizpůsobit všechny výrobky Acer svým požadavkům.

Technologie Acer Projector Empowering je tvořena následujícími moduly:

  • Acer eView Management > zvolí nastavení projektoru podle světelných podmínek a typu obsahu 
  • Acer eTimer Management > poskytuje vizuální nápovědu na obrazovce, která usnadňuje dodržování časového rozvrhu prezentace.
  • Acer eOpening Management > usnadňuje vytvoření přizpůsobitelné uvítací obrazovky.
  • Acer eProjection Management > zaručuje snadné připojení a ovládání projektorů vybavených vestavěným rozhraním Wireless Presentation Gateway.

Témata článku: Projector, Puls, Pulse, Segment, Světelné zdroje, Živý snímek, Projektor, Světelná vlna, Barevný efekt, Zvýšený obsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí