Acer představuje řadu TravelMate™ 4650

PRAHA, 5. května 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA*, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe, představila novou řadu notebooků Acer TravelMate™ 4650. Tyto počítače využívají zcela novou platformu Intel “Sonoma” a jsou navrženy především pro profesionální uživatele z malých, středně velkých a velkých podniků, kteří potřebují mobilní náhradu kancelářského stolního počítače s možností snadného připojení volitelné dokovací stanice.
Acer představuje řadu TravelMate™ 4650

Acer TravelMate 4650 je tenký a elegantní notebook, který mohou profesionální uživatelé z malých, středně velkých a velkých podniků použít jako náhradu stolního počítače. TravelMate 4650 byl navržen s jediným záměrem – zvýšit efektivitu mobilní práce. Spojení špičkové technologie, vynikající výdrže baterií a komplexního souboru komunikačních funkcí a připojitelnosti tedy umožňuje dosáhnout ještě vyššího výkonu, mobility a univerzálnosti.

Notebooky řady TravelMate 4650 jsou osazeny nejnovějšími procesory Intel® Pentium® M,  hlavní sběrnicí 533 MHz a čipsetem Intel® 915GM/PM Express v závislosti na modelu. Ke standardní výbavě počítače patří operační paměť 512/1024 MB dual-channel  DDR II, jíž lze rozšířit až na  2 GB, a pevný disk ATA 100 s minimální kapacitou 60 GB.

Všechny modely jsou standardně dodávány s vypalovací mechanikou DVD/CD-RW nebo DVD-Dual double layer v šachtě AcerMedia Bay, a tedy je lze měnit za provozu, a dále se čtečkou paměťových karet typu “6 v 1” pro karty MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick, Memory Stick Pro, Smart Media (SM) a xD-Picture Card™.

TravelMate 4650 je vybaven jasným displejem 15” SXGA+ s rozlišením 1400x1050 a 16,7 milióny barev. Notebook je osazen čipsetem Intel® 915GM s integrovanou grafikou 3D PCI-Express s technologií Intel® Graphics Accelerator Media 900 se sdílenou pamětí VRAM až 128 MB nebo NVIDIA® GeForce˙ Go 6600  s externí pamětí 64 MB DDR VRAM. V obou případech je zajištěna podpora Microsoft® DirectX® 9.0, DualView™, S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a hardwarová podpora MPEG-2/DVD. Audiosystém kompatibilní s MS Sound™ je doplněn integrovanými reproduktory a mikrofonem.

Počítač TravelMate 4650 nabízí celou řadu funkcí zajišťujících pružné připojení k webovým a poštovním serverům prostřednictvím integrovaného faxmodemu V.92 56Kbit/s, pevného připojení integrovanou kartou 10/100/1000 Fast Ethernet i bezdrátového připojení IEEE 802.11b/g s podporou čipsetu Intel® PRO/Wireless 2200BG a spojení Bluetooth.

Modely Acer TravelMate 4650 jsou vybaveny veškerými vstupními a výstupními porty, včetně jednoho infračerveného (FIR) portu a čtyř USB 2.0 portů, jakož i konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video port (NTSC/PAL) a slotem PC Card typu II. Pro snadné připojení multimediálních periferních zařízení a rychlý přenos dat je určen port Firewire IEEE 1394.

Nová volitelná dokovací stanice Acer ezDock s rozhraním PCI Express zaručuje dokonalé propojení počítače TravelMate 4650 se stávajícími i budoucími periferními zařízeními bez jakýchkoli problémů s rozhraním.

Notebooky řady TravelMate 4650, které jsou vhodné pro použití v kanceláři i na cestách, umožňují rychlý a efektivní přístup k internetu či firemní síti a zvládnou stejně dobře jakékoli pracovní úkoly.

Notebooky TravelMate 4650 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi a diskem CD-ROM pro zotavení systému. Doplňkový software zahrnuje Adobe Acrobat® Reader™, Norton AntiVirus® pro ochranu systému, CyberLink® PowerDVD® a NTI CD Maker™. Nová sada programů Acer eManager (ePresentation, eSetting, ePowerManagement a eRecovery) umožňuje rychlý a intuitivní přístup k velkému množství utilit pro ovládání notebooku.

Na notebooky řady Acer TravelMate 4650 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupný model:

TravelMate 4651LMi – 36 990 Kč**/ 48 690 Sk**
Procesor Intel Pentium M 730 (1,60 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Professional Edition (v české verzi), 15" SXGA+ TFT, GeForce Go 6600, 512 (2x 256) MB DDRII, 80 GB HDD, DVD-RW SuperMulti DL, 10/100/1000 LAN a wireless LAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: Firefox obsahuje dvě extrémně kritické chyby

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Rychlé spojení, Integrovaná čtečka, Cyberlink, Rychlé připojení, Dokovací konektor, Dokonalé rozhraní, Velká efektivita, Doplňková výbava, Notebook Acer, NTSC, Osobní profil, SD Card, Memory Stick, Rychlý port


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky