Acer představuje řadu TravelMate™ 4400

PRAHA, 6. června 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe*, představila novou řadu Acer TravelMate™ 4400. Tato řada je určena pro profesionální uživatele i uživatele z malých, středně velkých a velkých podniků, kteří potřebují elegantní a výkonný multimediální notebook s nejmodernější 64-bitovou mobilní technologií, vynikající grafikou, snadnou připojitelností v jakémkoli prostředí a dlouhou výdrží při provozu na baterie.
Acer představuje řadu TravelMate™ 4400

Počítače TravelMate 4400 využívají novou mobilní  technologii AMD Turion™ 64 s podporou technologie AMD PowerNow!™, která přispívá k delší výdrži při provozu na baterie, a technologii HyperTransport™ pro zajištění nejrychlejší komunikace mezi díly počítače.

Kromě standardní operační paměti 256/512 MB DDR 333, jíž lze rozšířit až na 2,0 GB, a pevného disku ATA 100 jsou notebooky řady TravelMate 4400 vybaveny novým systémovým čipsetem ATI® MOBILITY™ RADEON® XPRESS 200 se sdílenou pamětí 64 MB. Vybrané modely mohou být rovněž dodávány s výkonným grafickým čipsetem ATI® MOBILITY™ RADEON™ X700 s 64 MB externí DDR VRAM pamětí. Jasný 15“ TFT LCD displej  s 16,7 milióny barev má rozlišení 1024x768.

Notebooky řady TravelMate 4400 podporují funkci DualView™, která umožňuje současně používat externí monitor, a dále Microsoft® DirectX® 9.0,  ATI Powerplay™ 5.0, S-Video (NTSC/PAL) out a hardwarovou podporu MPEG-2/DVD. Audiosystém kompatibilní s MS Sound™ je doplněn integrovanými reproduktory a mikrofonem.

Technologie AMD PowerNow!™ zaručuje výdrž baterie 3,5 hodiny u všech modelů TravelMate 4400 se sdílenou grafikou ATI® MOBILITY™ RADEON® XPRESS 200 nebo 3 hodiny u modelů s grafickým čipsetem ATI® MOBILITY™ RADEON™ X700, která usnadňuje používání počítače kdekoli a kdykoli.

TravelMate 4400 lze využít nejen pro kancelářské multimediální aplikace, ale také pro neobyčejně kvalitní domácí zábavu. Mechanika pro vypalování CD a DVD disků ve spojení s porty S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a Firewire 1394 umožňuje sledovat filmy ve vysoké kvalitě přímo na kompatibilním televizoru anebo přenést či nahrát ve zlomku času velké uložené soubory DVD.

Počítač TravelMate 4400 nabízí celou řadu funkcí zajišťujících široké možnosti připojitelnosti k webovým a mailovým serverům prostřednictvím integrovaného faxmodemu V.92 56Kbit/s, pevného připojení integrovanou kartou Gigabit Ethernet i bezdrátového připojením IEEE 802.11b/g. Bezdrátová technologie Acer SignalUp zaručuje stabilní bezdrátový příjem.

K výbavě všech modelů patří kombinovaná mechanika DVD/CD-RW nebo DVD-SuperMulti double layer, která je umístěna v šachtě AcerMedia Bay (s možností výměny za provozu), a čtečka “6 v 1” pro paměťové karty Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), Smart Media (SM), xD, Memory Stick a Memory Stick Pro.

Modely Acer TravelMate 4400 jsou vybaveny veškerými vstupními a výstupními porty, včetně jednoho infračerveného (FIR) portu a čtyř USB 2.0 portů, konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video port (NTSC/PAL) a slotem PCMCIA CardBus typu II. Pro snadné připojení multimediálních periferních zařízení a rychlý přenos dat je určen port Firewire IEEE 1394.

Nová volitelná dokovací stanice Acer ezDock s rozhraním PCI Express zaručuje dokonalé propojení počítače TravelMate 4400 se stávajícími i budoucími periferními zařízeními bez jakýchkoli problémů s rozhraním.

Notebooky TravelMate 4400 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi a diskem CD-ROM pro zotavení systému. Doplňkový software zahrnuje Adobe Reader™, Norton AntiVirus® pro ochranu systému, CyberLink® PowerDVD® a NTI CD Maker™. Nová sada programů Acer eManager (ePresentation, eSetting a eRecovery) umožňuje rychlý a intuitivní přístup k velkému množství utilit pro ovládání notebooku.

Na notebooky řady Acer TravelMate 4400 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupné modely:

TravelMate 4401LCi – 23 990,- Kč**/ 31 490,- Sk**
AMD Turion ML28 (1,60 GHz), Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi, 256 MB DDR SDRAM, 15” TFT XGA, 40 GB HDD, DVD/CD-RW, 10/100/1000 LAN, WLAN, modem, čtečka karet 6 v 1

TravelMate 4401LMi – 28 990,- Kč**/ 38 090,- Sk**
AMD Turion ML28 (1,60 GHz), Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi, 2x 256 MB DDR SDRAM, 15” TFT XGA, ATI X700 64 MB, 60 GB HDD, DVD-RW Super Multi DL, 10/100/1000 LAN, WLAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

* zdroj: konečné údaje IDC EMEA za 1. čtvrtletí 2005
** Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Váš názor Další článek: IBM představí architekturu procesoru Cell

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Integrovaná technologie, Dokonalé rozhraní, Memory Stick, Powerplay, Cyberlink, NTSC, Standardní gigabit, Televizory smart, Integrovaná čtečka, Doplňková výbava, WLAN


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky