Acer představuje nový Aspire 3020: multimediální notebook pro kancelářské i domácí použití

PRAHA, 23. května 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe*, představila nový, plně vybavený multimediální notebook Acer Aspire 3020 pro kancelářské i domácí použití. Notebooky Acer Aspire 3020, osazené procesory Mobile AMD Sempronä 2800+ nebo 3000+ (25 W), využívají dokonale přednosti technologie AMD PowerNow! a nabízejí dostatečný výkon pro náročné domácí multimediální aplikace a podávají vysoké výkony i při provádění kancelářských aplikací. Notebooky nové řady, vybavené pamětí 512 MB DDR333 s možností rozšíření až na 2 GB, rychlým pevným diskem s kapacitou až 80 GB, vypalovací mechanikou DVD a čtečkou paměťových karet typu “6 v 1”, dokáží splnit jakékoli nároky moderního podnikání.
Acer představuje nový Aspire 3020: multimediální notebook pro kancelářské i domácí použití

Tenký a elegantní notebook Acer Aspire 3020 v provedení “Folio” nabízí jedinečné zážitky při zábavě i při  kancelářské  práci. Jasný 15” (XGA s rozlišením 1024 x 768)  nebo 15.4” (WXGA s rozlišením 1280 x 800) širokoúhlý TFT displej s technologií Acer CrystalBrite je doplněn výkonnou grafickou kartou ATI® MOBILITY™ RADEON™ X600 nebo X700 s externí pamětí 64/128 MB DDR VRAM a podporuje Microsoft® DirectX® 9.0 a ATI Powerplay™ 5.0. 

Notebooky Acer Aspire 3020 určené pro “mobilní” uživatele jsou vybaveny veškerými funkcemi, které zajistí trvalé připojení k internetu, elektronické poště a firemní síti s možností aktivace kdekoli jediným kliknutím díky kartě Wake-on-LAN ready Fast Ethernet s připojením rychlostí 10/100/1000Mbps, integrovanému softwarovému faxmodemu 56Kbps ITU V.92 a bezdrátovému připojení prostřednictvím standardu IEEE 802.11b/g s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp.

Modely Acer TravelMate 3020 jsou vybaveny veškerými vstupními a výstupními porty, včetně jednoho infračerveného (FIR) portu a čtyř USB 2.0 portů, jakož i konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video/TV-out (NTSC/PAL), slotem pro PC Card typu II  a portem Firewire IEEE 1394 s vysokorychlostním přenosem dat pro připojení digitálních periférií.

K výbavě všech modelů patří vypalovací mechanika DVD-Dual layer a čtečka typu “6 v 1” pro paměťové karty MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick®, Memory Stick PRO™, Smart Media (SM) a xD-Picture Card™ .

Notebooky Acer Aspire 3020 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi.

Nové notebooky Aspire 3020 jsou navíc vybaveny jedinečnou sadou programů Acer Arcade, které jsou určeny pro snadné a pohodlné ovládání veškerých multimediálních funkcí při reprodukci videa a zvukových nahrávek, vypalování CD a DVD disků a střihání filmů. Tato sada programů rovněž využívá výjimečné technologie Aspire CinemaVision™ pro optimální reprodukci filmů s poměrem stran 16:9 a 4 : 3 bez zkreslení a Aspire ClearVision™ pro dynamické zvýšení kontrastu a rozlišení i toho nejmenšího detailu.

Notebooky Acer Aspire 3020 jsou dále dodávány s mnoha doplňkovými programy včetně Acer GridVista, který umožňuje dokonale využít celé plochy širokoúhlého displeje, neboť ho rozdělí na jednotlivá okna, progresivního programu Norton Antivirus®, který lze aktualizovat přímo na internetu, Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Acer eManager, OneButton Recovery, Adobe® Reader®, Cyberlink® PowerDVD™  a NTI CD-Maker™.

Na notebooky řady Acer Aspire 3020 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupné modely:

Aspire 3022LMi – 25 990,- Kč**/ 34 190,- Sk**
AMD Sempron™ 2800+ (25W), Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi, 2x 256 MB DDR SDRAM, 15” TFT XGA, ATI X600 64 MB, 60 GB HDD, DVD+/-RW DL, 10/100/1000 LAN, WLAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Aspire 3023WLMi – 29 990,- Kč**/ 39 490,- Sk**
AMD Sempron™ 3000+ (25W), Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi, 2x 256 MB DDR SDRAM, 15,4” TFT WXGA Acer CrystalBrite, ATI X700 128 MB, 80 GB HDD, DVD+/-RW DL, 10/100/1000 LAN, WLAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. Další značky a názvy výrobků jsou obchodní značky a registrované obchodní značky příslušných společností.

* zdroj: údaje IDC pro oblast EMEA za celý rok 2004
** Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Váš názor Další článek: Netcraft nabízí protirhybářské nástroje pro Firefox

Témata článku: Notebooky, SD Card, Aspire, Registrovaná karta, Osobní profil, Powerplay, Doplňková výbava, NTSC, Notebook Acer, Launch, WLAN, Recovery, Tenká verze, Wake, Memory Stick, Cyberlink, Jednotlivá značka, Elektronická verze, Smart Home, Acer Aspire


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky