Acer představuje novou řadu notebooků TravelMate 3300: Veškerý výkon, který potřebujete, neváží víc než 2 kg

PRAHA, 24. listopadu 2005. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje firmy IDC za 3. čtvrtletí 2005), dále rozšířila svou nabídku ultrapřenosných mobilních notebooků o nový počítač TravelMate 3300.
Acer představuje novou řadu notebooků TravelMate 3300: Veškerý výkon, který potřebujete, neváží víc než 2 kg

Acer TravelMate 3300, který představuje výsledek výzkumu a zkušeností získaných s návrhem neobyčejně  výkonných a ultralehkých systémů pro mobilní využití, nabízí ideální spojení velikosti displeje, výkonu, přenosnosti a nezávislosti v provedení, které váží necelé 2 kg.

Nová řada TravelMate 3300 je založena na druhé generaci mobilní technologie Intel® Centrino™, která je tvořena procesory Intel® Pentium® M s nejmodernějším čipsetem Intel® 915GM Express a systémovou sběrnicí 533 MHz.

Kompaktní a plně vybavený počítač TravelMate 3300 s váhou pouhých 1,9 kg nabízí veškeré funkce ve skutečně přenosné velikosti. čtyřhodinová výdrž baterií* zajišťuje dlouhou nezávislost na napájení pracovníkům na cestách.

Acer TravelMate 3300, který má barevný širokoúhlý TFT LCD displej 14,1” WXGA s rozlišením až 1280 x 800 pixelů při zobrazení s poměrem stran 16:10, představuje kompromis mezi ultrapřenosností a produktivitou. Počítač je dodáván s integrovanou 3D grafikou Intel® 915GM s Intel® Graphics Media Accelerator 900, podporou DualView™ a dynamicky přidělovanou videopamětí až 128 MB.

TravelMate 3300 je standardně nabízen s pamětí 512MB DDR II, kterou lze rozšířit až na max. 2048 MB, a pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 120 GB. V závislosti na modelu jsou notebooky řady TravelMate 3300 dodávány s externí mechanikou IEEE 1394
DVD/CD-RW nebo externí vypalovací mechanikou IEEE 1394 DVD-Dual Double Layer a čtečkou paměťových karet typu “5 v 1” pro karty standardů MultiMediaCard (MMC), xD-Picture Card™ (XD), Secure Digital (SD), Memory Stick® a Memory Stick PRO.

Notebooky řady TravelMate 3300 jsou dodávány s komplexním souborem funkcí pro připojení LAN, WLAN, PAN, s integrovaným faxmodemem V.92 56Kbit/s pro vytáčené spojení, integrovanou kartou 10/100/1000 Fast Ethernet pro zajištění ultrarychlého připojení a čipsetem Intel® PRO/Wireless 2200BG s podporou IEEE 802.11b/g a technologií Bluetooth.

Všechny modely jsou vybaveny úplným souborem vstupních a výstupních portů, včetně tří portů USB 2.0, portu Firewire IEEE 1394, rychlého infračerveného portu (FIR) a konektorů pro připojení mikrofonu a sluchátek s podporou S/PDIF.

Nová volitelná dokovací stanice Acer ezDock s rozhraním PCI Express zaručuje dokonalé propojení počítače TravelMate 3300 se stávajícími i budoucími periferními zařízeními bez jakýchkoli problémů s rozhraním.

Počítače TravelMate 3300 jsou vybaveny novým řešením Empowering. Funkce, jíž lze aktivovat klávesou "Empowering", umožňuje uživatelům rychle vyvolat často používané funkce a nastavení, a tím zvýšit produktivitu systému a pracovat s vyšší efektivitou a úspěšností. Technologie  Acer Empowering zahrnuje celou řadu utilit, jako např. utility pro šifrování souborů Acer eDataSecurity Management, která zabraňuje nepovolaným osobám v přístupu k souborům, Acer eLock Management, která umožňuje uživatelům zamknout datové, optické a disketové mechaniky heslem, a tedy zabraňuje odcizení dat, pokud zůstane počítač bez dohledu, Acer ePerformance Management, která zkracuje dobu odezvy aplikací, uvolňuje nevyužívanou systémovou paměť a celkově zlepšuje stabilitu systému, Acer eRecovery Management, univerzální utilita nahrazuje disky pro zotavení poskytnuté výrobcem a rovněž může být využívána jako odolný samostatný manažer pro zálohování a obnovení; Acer eSettings Management nabízí uživatelům úplnou kontrolu nad funkcí jejich systému a umožňuje snadno a pohodlně měnit nastavení a konfiguraci, Acer ePower Management je určen pro volbu jednoho ze čtyř předem nastavených profilů napájení anebo umožňuje vytvořit vlastní přizpůsobené profily, Acer ePresentation Management umožňuje jednoduše zvolit jedno ze dvou nejčastěji používaných rozlišení projektoru jedním stisknutím tlačítka. Připojení k externím výstupním zařízením nebylo nikdy jednodušší!

Notebooky TravelMate 3300 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi a Acer GridVista. Program Acer GridVista umožňuje současně zobrazit na displeji čtyři okna a v každém okně spustit jinou aplikaci.

Na notebooky řady Acer TravelMate 3300 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.


*Modely se šestičlánkovou baterií.

 

 

Dostupný model:

TravelMate 3304WXMi – 42 990 Kč/56 390 Sk bez DPH

Procesor Intel® Pentium® M 760 (2,0 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Professional Edition (v české verzi), 14,1“ TFT WXGA, 100 GB HDD, 2x 512 MB DDRII SDRAM, externí DVD-RW DL, GLAN & Wireless LAN, modem 56 k, Bluetooth, čtečka karet 5 v 1

Témata článku: Microsoft, Notebooky, Light, Memory Stick, SD Card

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí