Acer představuje novou řadu Aspire 5030

6. prosince 2005
Spustili jsme online chat
PRAHA, 6. prosince 2005. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: konečné údaje IDC EMEA za 3. čtvrtletí 2005), představila nový notebook řady Acer Aspire 5030, určený pro profesionální uživatele ze segmentu domácích a malých kanceláří i pro domácí uživatele, kteří potřebují mobilní osobní počítač s velkým výkonem pro multimedia a vysokou kvalitou přehrávání multimédií. Tento kompaktní a univerzální počítač je vybaven nejmodernější 64bitovou technologií AMD, vynikající grafikou a dokonalým zvukem.
Acer představuje novou řadu Aspire 5030

Nejmodernější technologie

Elegantní a kompaktní provedení Folio skrývá vysoký výkon. Počítač Acer Aspire 5030 je založen na mobilní technologii AMD Turion 64 Mobile s podporou technologie AMD PowerNow!, která přispívá k delší výdrži při provozu na baterie, a technologie HyperTransport pro zajištění nejrychlejší komunikace mezi díly počítače. Tím je dosažena bezkonkurenční rychlost a schopnost reagovat ve zlomku sekundy na požadavky uživatele.

 

Zvuk a obraz

Výjimečný Aspire 5030, kompatibilní se zvukem S/PDIF, Sound Blaster Pro a Intel,  se vyznačuje vynikající kvalitou zvuku, která zaručuje úžasný multimediální zážitek. Grafická část počítače je vybavena 3D grafickou kartou ATI RADEON® Xpress 200M  a až 128MB sdílenou pamětí VRAM. Počítače této řady rovněž podporují Microsoft® DirectX® 9.0 a ATI Powerplay5.0.  Grafická karta ATI RADEON® Xpress 200M je dále vybavena inovativní technologií HyperMemory, která umožňuje použít integrovanou paměť s menší kapacitou bez negativního vlivu na celkový výkon.

 

Aspire 5030 nabízí jedinečný zážitek při sledování domácí zábavy v neobyčejně vysoké kvalitě. Mechanika pro vypalování CD a DVD disků ve spojení s porty S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a Firewire 1394 umožňuje sledovat filmy ve velmi vysoké kvalitě přímo na kompatibilním televizoru anebo přenést či nahrát ve zlomku času velké uložené soubory DVD.

 

Kompaktnost

Kompaktní počítač Aspire 5030, který váží pouhých 2,38 kg, je vybaven jasným širokoúhlým 14.1” TFT displejem (WXGA s rozlišením 1280 x 800) s technologií Acer CrystalBrite, což je   lesklý povlak, který zabraňuje rozptylu světla a zajišťuje vynikající kontrastní poměr, intenzivní sytost barev a ostrý obraz. Aspire 5030 je rovněž dodáván se softwarovým nástrojem pro dokonalé využití širokoúhlého formátu: Acer GridVista podporuje současné používání více oken na displeji, který je rozdělen na tři části, a tedy umožňuje pracovat na počítači s nejvyšší efektivitou.

 

Připojitelnost

Acer Aspire 5030 nabízí široké možnosti připojení. Snadné připojení doma je zajištěno integrovaným softwarovým modemem 56K ITU V.92 data/fax  a v kanceláři rychlým pevným připojením k lokální síti 10/100 Mbps prostřednictvím integrované síťové karty  Wake-on-LAN Gigabit. Integrovaná mini PCI karta IEEE 802.11b/g podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp  na místech s přístupovými body.

 

Notebook Aspire 5030, který je vybaven systémovou pamětí 512/1024MB DDR, jíž lze rozšířit  až na  2048 MB, a pevným diskem ATA/100 HDD s kapacitou až 100 GB, je dodáván se zabudovanou optickou vypalovací mechanikou DVD-Dual double layer a čtečkou paměťových karet typu “5  v 1”, která podporuje   karty Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), xD-Picture Card, Memory Stick a Memory Stick Pro.

 

Všechny notebooky Acer Aspire 5030 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition a dále jedinečnou sadou programů Acer Arcade, která umožňuje snadno a pohodlně spravovat veškeré multimediální funkce určené pro reprodukci zvuku, vypalování CD / DVD disků i střih filmů. Tato sada programů rovněž využívá výjimečné technologie Aspire CinemaVisionpro optimální reprodukci filmů s poměrem stran 16:9 bez zkreslení a Aspire ClearVision pro dynamické zvýšení kontrastu a rozlišení i toho nejmenšího detailu.

 

Notebooky Acer Aspire 5030 jsou rovněž dodávány s mnoha doplňkovými programy včetně software Norton Antivirus®, který lze aktualizovat přímo na internetu, Acer Launch Manager, Acer eManager (ePresentation, eRecovery a eSettings),  Adobe® Reader® a NTI CD-Maker.


Na notebooky řady Acer Aspire 5030 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.


 Dostupný model:

 

Aspire 5032WXMi – 26 990 Kč/ 35 390 Sk bez DPH

AMD Turion™ ML30, Microsoft® Windows® XP Home Edition (v české verzi), 2x 256 MB DDR SDRAM, 14,1” TFT WXGA Acer CrystalBrite, ATI X200, 80 GB HDD, DVD+/-RW DL, LAN, WLAN, modem, čtečka karet 5 v 1

 

Acer – profil společnosti

Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

 

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Spustili jsme online chat

Témata článku: Microsoft, Hudba, filmy, seriály, Domácí střih, Výjimečný zážitek, Aspire, Powerplay, Registrovaná karta, Acer Aspire, Wake

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší