Acer představuje novou řadu Aspire 5020

PRAHA, 12. května 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe*, dnes představila notebooky nové řady Acer Aspire 5020, určené pro profesionální uživatele z malých a domácích kanceláří i soukromé uživatele, kteří potřebují elegantní a výkonný multimediální notebook s nejmodernější 64-bitovou mobilní technologií, vynikající grafikou, snadnou připojitelností v jakémkoli prostředí a dlouhou výdrží při provozu na baterie.
Acer představuje novou řadu Aspire 5020

Modely Acer Aspire 5020 se vyznačují dokonalou rovnováhou mezi výkonem, hmotností,  dlouhou výdrží baterie i dokonalejším zabezpečením a dále nabízejí kompatibilitu s nejnovějšími grafickými čipy a bezdrátovými řešeními. Jsou založeny na inovativní technologii AMD Turion™ 64 Mobile s podporou technologie AMD PowerNow!™, zaručující delší výdrž baterie, a technologii HyperTransport™, která zajišťuje nejrychlejší komunikaci mezi jednotlivými díly počítače, a tedy nabízí naprosto bezkonkurenční rychlost a reakci na požadavek uživatele ve zlomku sekundy.

Kromě technologie AMD Turion™ 64 Mobile, která je základem vynikajícího výkonu, jsou počítače řady Aspire 5020 rovněž vybaveny novým systémovým čipsetem ATI Mobility RADEON® XPRESS 200 a jasným 15,4” širokoúhlým displejem TFT (WXGA s rozlišením  1280 x 800) s technologií Acer CrystalBrite, výkonnou grafickou kartou ATI® MOBILITY™ RADEON™ X600 nebo X700 s externí pamětí 64/128 MB DDR VRAM, jakož i podporou Microsoft® DirectX® 9.0 a ATI Powerplay™ 5.0. 

Aspire 5020 lze využít nejen pro kancelářské multimediální aplikace, ale také pro kvalitní domácí zábavu. Video-CD a vypalovací mechanika DVD ve spojení s porty S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a Firewire 1394 umožňují sledovat filmy ve vysoké kvalitě přímo na kompatibilním televizoru a přenášet nebo nahrávat velké uložené soubory DVD ve zlomku času. 

Notebooky nové řady Aspire 5020 ukazují, že připojitelnost už nemůže být snadnější - pro domácí využití je určen integrovaný softwarový faxmodem 56K ITU V.92, integrovaná síťová karta Wake-on-LAN Gigabit pro připojení v kanceláři k rychlé pevné lokální síti 10/100/1000Mbps a pro bezdrátové připojení v přístupových místech neboli “Hot Spots” integrovaná minikarta PCI IEEE 802.11b/g s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp.

Acer Aspire 5020 je standardně dodáván s operační pamětí 512 MB DDR333, jíž lze rozšířit až  na 2048 MB, pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 80 GB, vypalovací mechanikou DVD-RW Dual double layer a čtečkou paměťových karet typu “6 v 1” pro Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), Smart Media (SM), xD, Memory Stick a Memory Stick Pro. Výkonná 60W Li-ion baterie zaručuje výdrž až 3 hodiny při práci na cestách.

Notebooky Acer Aspire 5020 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi a dále s jedinečným programem Acer Arcade, který umožňuje snadno spravovat veškeré multimediální funkce určené pro reprodukci zvuku, vypalování CD / DVD disků i střih filmů. Tato sada programů rovněž využívá výjimečné technologie Aspire CinemaVision™ pro optimální reprodukci filmů s poměrem stran 16:9 bez zkreslení a Aspire ClearVision™ pro dynamické zvýšení kontrastu a rozlišení i toho nejmenšího detailu.

Notebooky Acer Aspire 5020 jsou rovněž dodávány s mnoha doplňkovými programy, jako např. Acer GridVista, který umožňuje dokonale využít celou plochu širokoúhlého displeje, neboť ho rozdělí na jednotlivá okna, progresivní program Norton Antivirus®  s možností aktualizace přímo z internetu, a dále Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Acer eManager, OneButton Recovery, Adobe® Reader® a NTI CD-Maker™.

Na notebooky řady Acer Aspire 5020 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupný model: Aspire 5024WLMi – 34 990,- Kč**/ 45 890,- Sk**, Procesor AMD Turion ML34 (35W), Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi, 15,4" WXGA Acer CrystalBrite TFT, ATI® X700 128 MB, 512 (2x 256) MB DDR, 80 GB HDD, DVD+/-RW DL, LAN a wireless LAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

* zdroj: údaje IDC pro oblast EMEA za celý rok 2004
** Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Váš názor Další článek: Update: Microsoft pozastavil soutěž Gatekeeper kvůli technickým problémům

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Memory Stick, Launch, Osobní profil, Televizory smart, Rychlý střih, NTSC, Dlouhá záruka, Wake, Domácí střih, Powerplay, Recovery, Smart Home, Aspire, Integrovaná čtečka, Acer Aspire, Integrovaná technologie, Nejmenší plocha, Řada Aspire


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky