Acer představuje notebooky Aspire 5253 s novými procesory AMD Fusion

17. dubna 2011
Google Video definitivně končí
Acer představuje notebooky Aspire 5253 s novými procesory AMD Fusion

Pokud hledáte notebook s vyšším výkonem na práci nebo s jedinečnou grafikou ke sledování oblíbené zábavy ve vysoké kvalitě, nemusíte už hledat dál.Právě nové notebooky Acer Aspire 5253 splní veškeré vaše potřeby!

Notebooky řady Aspire 5253, které jsou navrženy pro vysokou produktivitu, rodinnou zábavu i vzdělání dětí, zajistí při každodenním používání počítače lepší zábavu ve vysokém rozlišení, multitasking a také výraznou úsporu energie.

Klepněte pro větší obrázek

Srdcem těchto laptopů je nový výkonný procesor Accelerated Processing Unit (APU) AMD řady E a technologie VISION společnosti AMD, které umožňují sledovat ve špičkové kvalitě filmy i streamovat videa z internetu ve vysokém rozlišení a vyznačují se dostatečným výkonem na zpracování i těch nejnáročnějších aplikací, grafikou s podporou DirectX® 11 a delší výdrží baterie. Progresívní multitasking, hraní náročných her, míchání hudby a úprava fotografií, jakož i vytváření a stříhání filmů ve vysokém rozlišení dokazují, že s notebooky řady Aspire 5253 dokážete realizovat veškeré své kreativní představy.

Notebooky řady Aspire 5253 jsou dodávány se systémem Clear.fi. Je to nový systém sdílení médií Acer, který vychází z přesvědčení, že je nejjednodušší shromáždit veškerý multimediální obsah do jediného systému se společným rozhraním bez ohledu na to, kde jsou takové soubory fyzicky uloženy. Clear.fi představuje řešení, které nezávisí na platformě. Je plně funkční ihned po vybalení zařízení z přepravního obalu a automaticky zjišťuje přítomnost dalších přístrojů s podporou Clear.fi, které jsou připojeny k moderní bezdrátové síti a umožňují sdílet veškerý uložený digitální obsah s ostatními přístroji s mediálním rozhraním Clear.fi.

Nové počítače této řady jsou nabízeny ve velikostech s úhlopříčkou 39,5 cm (15,6”). Jsou vybaveny displejem Acer CineCrystal s vysokým rozlišením s podsvícením LED diodami, které zaručují dokonale realistický obraz s naprosto zřetelným podáním detailů.Zobrazení ve vysokém rozlišení a s poměrem stran 16:9 umožňuje sledovat na noteboocích řady Aspire 5253 doma i na cestách filmy v kvalitě, nad níž se tají dech.

Nejnovější standard HDMI® je navržený nejen pro sledování zábavy ve vysokém rozlišení na větší ploše, ale také podporuje systémy s rozlišením vyšším než 1080p a navíc je rozšířen o vyhrazený datový kanál. Umožňuje tedy přenášet obraz, zvuk i data jediným kabelem a dokonale využít zařízení s IP adresou.

Výkonné procesory zvýší produktivitu a paměť (až 8GB) zaručuje ultrarychlou odezvu systému i bezproblémový multitasking. Pro ukládání dat jsou určeny pevné disky s velkou kapacitou, které snadno pojmou váš rozrůstající se digitální archív. Navíc čtečka paměťových karet zjednodušuje přenos a sdílení souborů.

Klepněte pro větší obrázek

Několik způsobů připojení usnadňuje přístup k internetu a komunikaci. Acer InviLink 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED® s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp zaručuje spolehlivé bezdrátové spojení, zatímco Gigabit Ethernet zajišťuje ultrarychlé a stabilní pevné připojení. Volitelný modul Bluetooth 3.0 je ideální pro rychlý a bezpečný přenos dat na krátké vzdálenosti. Navíc vestavěnou webovou kameru s vysokým rozlišením Acer Crystal Eye a mikrofon oceníte při živých hovorech s přáteli na celém světě nebo při sestavení obchodních videokonferencí.

Notebooky řady Aspire 5253 se vyznačují účelným profilem zajišťujícím snadnější přepravu. Jsou chráněny proti poškrábání a znečištění otisky prstů povrchovou úpravou s praktickou texturou, která jim dodává přirozený vzhled a je příjemná na dotyk. Notebooky jsou nabízeny ve třech volitelných barevných odstínech - černé Mesh Black, hnědé Mesh Brown a červené Mesh Red. Barevné řešení a povrch plochy pro opření dlaní jsou sladěné s celkovým provedením počítače a potrhují jeho atraktivní vzhled. Klávesnice Acer FineTip zaručuje snadné a rychlé psaní díky velkým klávesám, zatímco vícedotykové ukazovací zařízení umožňuje ovládat notebookybez myši a pohodlně zvětšovat, otáčet, navigovat a prohlížet webové stránky pohybem prstů.

Laptopy jsou šetrné k životnímu prostředí, neboť využívají technologii, materiály a procesy, které splňují platné mezinárodní standardy. Z toho důvodu jsou displeje vybaveny LED lampami, které snižují spotřebu energie a podílejí se na vyšším výkonu, a dále energeticky účinnými procesory, které přispívají k delší výdrži baterie a lepší přenosnosti.

Další článek: Google Video definitivně končí

Témata článku: Notebooky, Vysoké rozlišení, Ip kamery, Brown, Acer Aspire, Funkční klávesa, Krátká vzdálenost, Crystal, Laptop, Výkonná grafika, Notebook Acer, Vysoký obsah, Rozhraní HDMI, Multitasking, Sestavený profil, Barevné sladění, Aspire, Zábava, Řada Aspire, Náročné používání, Dostatečná energie, Vysoká kvalita, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize