Acer představuje monitor AL1951D s 2ms odezvou a nový širokoúhlý monitor AL2051W 20”– ideální pro hráče, milovníky médií a domácí uživatele hi-tech zařízení

PRAHA, 9. února 2006. Společnost Acer nadále pokračuje ve vývoji převratných LCD displejů se záměrem ještě více si upevnit vedoucí postavení na západoevropském a východoevropském trhu. Podle nejnovějších údajů firmy Bryan Norris Associates o prodeji “značkových výrobků” na evropském trhu společnost Acer dále zvyšuje prodej LCD monitorů a upevnila si vedoucí postavení podílem 19,1 % na západoevropském trhu.
Acer představuje monitor AL1951D s 2ms odezvou a nový širokoúhlý monitor AL2051W 20”– ideální pro hráče, milovníky médií a domácí uživatele hi-tech zařízení

V rámci celé Evropy je Acer nejúspěšnější prodejce značkových LCD monitorů v devíti zemích: v Rakousku, České republice, Španělsku, Finsku, Francii, Itálii, Holandsku, Švýcarsku a na Slovensku. Dále obsadila druhé místo v Německu, Belgii, Švédsku, Velké Británii, Bosně-Hercegovině a Maďarsku a drží si uspokojivé třetí místo v Dánsku, Norsku, Portugalsku a Rusku.

Společnost Acer chce pokračovat ve svém úspěšném tažení a hodlá uspokojovat stále rostoucí nároky uživatelů trvalým zlepšováním prodejního programu, nabídkou progresivních TFT technologií, inovativních designů a vynikající ergonomie.

Řada Acer Gamers nabízí nejnovější funkce, jako např. LCD technologii CrystralBrite, nejkratší dobu odezvy, digitální rozhraní (DVI) a elegantní provedení. Nový devatenáctipalcový multimediální displej AL1951Ds s dobou odezvy 2 ms splňuje vysoké nároky, které klade na monitory nejen malá publikační činnost, ale i hi-tech hráči a milovníci médií.

Na základě úspěchu, s nímž se setkala nová řada monitorů Gamers se společnost Acer rozhodla, že ještě zvýší rychlost zobrazováni pro hraní her a práci s mediálními aplikacemi, a uvedla na trh provedení AL1951Ds s dobou odezvy 2 ms. Tento elegantní model se vyznačuje stylovým provedením a kultivovaným, jedinečným tenkým dvoubarevným stříbrnočerným rámečkem. Elegantní monitory AL1951Ds mají stojan s porty digitálního a analogového rozhraní a prostorem pro snadné uložení kabelů.

Při vývoji monitorů AL1951Ds byly využity veškeré nejdůležitější technologie, jež vyžadují aplikace náročné na grafiku, jako např. herní konzole, akční filmy či živé sportovní přenosy, při nichž najde uplatnění svítivost 300 cd/m2 a vysoký kontrastní poměr 700 : 1, zaručující ostrý, čistý a neobyčejně jasný obraz.

Moderní, univerzální provedení s integrovaným digitálním rozhraním (DVI) a vynikající technologií panelu Acer dokazují, že nový displej AL1951Ds se hodí k jakémukoli zařízení v obývacím pokoji i v kanceláři a je vhodný pro práci, média i zábavu. Monitory řady Acer Gamers představují ideální řešení pro pracovníky v oblasti malé publikační činnosti, hráče a domácí příznivce hi-tech, kteří dokáží ocenit styl a snahu o nejvyšší grafický výkon.

Monitor Acer AL1951Ds byl nominován na cenu IF (International Forum) za design za rok 2006. Značka iF vynikajícího designu představuje symbol špičkové kvality a za uplynulých pět desetiletí se stala soutěží, která určuje trendy v oblasti designu.

Společnost Acer rovněž představila nový širokoúhlý 20” monitor AL2051W s technologií CrystalBrite, DVI, úhly pohledu 176°,  kontrastem 800: 1 a dobou odezvy 8 ms, který zajišťuje dokonalé zobrazení multimédií a dokumentů. Dvacetipalcový širokoúhlý displej splňuje nejvyšší nároky na výkon, které klade na monitory nejen malá publikační činnost, ale i  hi-tech hráči a milovníci médií.

Acer AL2051W nabízí jedinečné rozlišení širokoúhlého monitoru 1680 x 1050 a zobrazení s poměrem stran 16:10 pro zábavu v pohodlí domácího kina a hraní her i pro mediální profesionální uživatele, kteří potřebují zobrazit více než dvě stránky A4 najednou nebo další menu on-screen. Tento monitor je vybaven progresivní technologií panelu CrystalBrite a digitálním připojením (DVI), které zaručuje jedinečný obraz, ostré detaily a přirozené, syté barvy.

Acer AL2051W má stejný moderní a čistý design typu „vše v jednom“ jako AL1951Ds. Představuje ideální řešení pro pracovníky v oblasti malé publikační činnosti, hráče a domácí příznivce hi-tech, kteří potřebují nejvyšší grafický výkon.

Řada LCD displejů Acer “Gamers Line” je tvořena kromě modelů AL1951Ds a AL2051W ještě čtyřmi dalšími modely - od 17” modelů Acer AL1751As a Acer AL1751Cs s dobou odezvy 8 ms resp. 4 ms po 19” modely Acer AL 1951As a Acer AL1951Cs s dobou odezvy 8 ms resp. 4 ms.

Na LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka typu mail-in.


Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Témata článku: Malá hra, Moderní technologie, Dokonalé rozhraní, Nejkratší doba, Moderní oblast, Živý pohled, Analogové rozhraní, Nejvyšší výkon, Ideální poměr, Lcd herní konzole, Akční film, Širokoúhlý monitor, Odezva, Ideální řešení, Osobní profil, Obývací pokoj, Čistý design, Nový pracovník

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje