Acer představuje dva bezdrátové výkonné kapesní počítače: Acer n50 a n50 Premium

PRAHA, 20. dubna 2005. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: předběžné údaje firmy IDC za 4. čtvrtletí 2004), doplnila nabídku kapesních počítačů o nové modely Acer n50 a n50 Premium, opravdové mobilní osobní digitální asistenty pro náročné profesionální uživatele.
Acer představuje dva bezdrátové výkonné kapesní počítače: Acer n50 a n50 Premium

Nový Acer n50, který váží pouhých 150 g, je vysoce výkonný a elegantní osobní digitální asistent vybavený pro duální bezdrátové spojení nejrozšířenějšími integrovanými technologiemi WLAN a Bluetooth. Představuje spojení optimální přenosnosti s nejdůležitějšími integrovanými bezdrátovými technologiemi a navíc umožňuje dosáhnout nejvyšší produktivity pomocí sady předinstalovaných softwarových aplikací.

Acer n50 je vybaven funkcemi pro duální bezdrátovou komunikaci prostřednictvím integrované bezdrátové lokální sítě IEEE 802.11b pro připojení k firemní síti i k internetu, a dále infračerveným rozhraním a rozhraním Bluetooth 1.2, které je ideální pro jednoduchou  výměnu dat se všemi mobilními zařízeními. 

Pro zvýšení produktivity při práci v kanceláři je určen software Microsoft ActiveSync,  který synchronizuje data mezi PDA a počítačem pro snadnou správu informací.

Acer n50 je vybaven operačním systémem Microsoft® Windows Mobile® 2003 Pocket PC Premium Second Edition, který přináší mnoho technických novinek, jako např. bezdrátové zabezpečení s nativní podporou Wi-Fi Protected Access (WPA), zdokonalený webový prohlížeč s novým režimem pro zobrazení na šířku, program pro obrázkové prezentace Pocket Slide Show, který umožňuje jednoduše připojit Acer n50 k projektoru, a dále utility pro zálohování a obnovu dat pro uložení důležitých informací na externí systém.

Acer n50 nabízí větší kapacitu pro ukládání dat a programů díky jedinečnému kombinovanému využití kapacity paměti – systémové paměti 64 MB (n50) resp. 128 MB (n50 Premium) a 64MB flash ROM  - i díky dvěma rozšiřujícím slotům pro karty Compact Flash typ II a Secure Digital.  Sloty umožňují používat nejrůznější typy přídavných karet, např. s funkcí GPS nebo digitálního fotoaparátu.

Acer n50 je vybaven rozhraním USB Host 1.1, které umožňuje připojit běžná zařízení s rozhraním USB, jako např. čtečky paměťových karet a USB klíče.

Nepřehlédnutelné, matně stříbrné provedení napovídá, že počítač Acer n50 je dokonalý společník pro zaměstnané profesionální uživatele. Transflektivní 3.5” TFT LCD barevný displej zajišťuje ostré a pružné zobrazení, které je ideální pro prohlížení webových stránek a přenosných prezentací.

Integrovaný mikrofon a reproduktory spolu s funkcí WLAN napovídají, že Acer n50 je dokonalá platforma pro hospodárnou internetovou telefonii.

Acer n50 se vyznačuje snadnou obsluhou. Je vybaven intuitivním ovládáním se čtyřmi spouštěcími tlačítky, ovladačem pro pohyb v pěti směrech, který je podobný joystiku, a tlačítkem pro soft reset.

Vynikající výkon zajišťuje použití mobilního procesoru Intel® PXA272 (s frekvencí 312 MHz v typu n50 resp. 520 MHz v typu n50 Premium) s technologií Intel® XScale®, která optimalizuje spotřebu, avšak nikoli na úkor výkonu: Acer n50 má až osmihodinovou výdrž při provozu na baterie, a tedy umožňuje uživatelům cestovat a pracovat nezávisle na napájení ze sítě.

Na českém a slovenském trhu je dostupný základní model PDA Acer n50 za cenu 7 990,- Kč*/10 090,- Sk* a Acer n50 Premium s rychlejším procesorem, větší pamětí a synchronizační kolébkou za 9 990,- Kč*/ 12 890,- Sk*.

Standardní záruka činí 2 roky (v prvním roce lze využít mezinárodní záruku).

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. Další značky a názvy výrobků jsou obchodní značky a registrované obchodní značky příslušných společností.

Váš názor Další článek: Kancelářský balík od Microsoftu za dvanáct set a aplikace OneNote 2003

Témata článku: Microsoft, Premium, WLAN, Osobní klíč, Zobrazená data, Registrovaná karta, Digitální asistent, Slide, Dokonalé rozhraní, Registrovaný uživatel, Wi-fi a Bluetooth, Domácí asistent, Osobní profil, Snadná obnova


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu