Acer představil notebook řady TravelMate P243

Acer představil notebook řady TravelMate P243

Nový notebook Acer TravelMate P243 byl vyvinut pro potřeby segmentů malých a středně velkých podniků a malých i domácích kanceláří. Splňuje jejich nároky na výkon při multitaskingu, efektivitu i spolehlivost a současně spojuje jedinečnou výbavu s příjemným a praktickým designem. Společnost Acer pečlivě navrhla veškeré detaily, aby mohla uživatelům nabídnout optimální počítač pro domácí využití i na cesty.

Notebook nové řady TravelMate P243 využívá přednosti třetí generace řady procesorů Intel® Core, která zaručuje inteligentní výkon a přizpůsobení nárokům uživatele. Umožňuje mnohem rychleji zpracovávat náročné úlohy a výrazně zvýšit produktivitu při současné úspoře energie. Tyto procesory jsou navrženy pro snadnější vytváření multimédií i pro zábavu.

Při kancelářských pracích se ve stále větší míře využívá grafika a multimédia. Z toho důvodu společnost Acer vyvinula nové modely notebooků TravelMate, které se vyznačují vynikajícím grafickým výkonem, ostřejším a dokonale realistickým obrazem i bohatšími barvami a dále přehrávají video i zvuk ve vysokém rozlišení. V závislosti na modelu mohou být tyto notebooky dodávány s grafickou kartou NVIDIA® GeForce GT 630M, která nabízí nejlepší grafické funkce i dokonale vyvážený výkon na vyžádání a současně podporuje vynikající technologii Microsoft® DirectX® 11 zaměřenou na dosažení nejvyšší produktivity a zlepšení výkonu při multitaskingu.

Klepněte pro větší obrázek

Ochrana majetku uživatele představuje jeden z hlavních cílů společnosti Acer při vývoji nového notebooku pro profesionální použití. Z toho důvodu je notebook TravelMate P243 vybaven spolehlivými bezpečnostními řešeními. Sada nástrojů Acer ProShield Security, která zajišťuje ochranu a snadnou ovladatelnost, je součástí jednotného uživatelského rozhraní.

Sada Acer ProShield vyžaduje autentizaci před zavedením operačního systému (PBA) a zaručuje ochranu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Umožňuje vytvořit vlastní “Osobní bezpečný disk” (PSD), na němž mohou být uloženy a šifrovány veškeré kritické soubory, které jsou tak chráněny proti neoprávněnému použití i v případě odcizení nebo ztráty notebooku. Nepotřebné soubory nebo složky trvale odstraní utilita File Shredder, a tedy je už nelze obnovit. V neposlední řadě je notebook vybaven automatickým řešením, které umožňuje vzdálenou správu prostředků IT i na cestách.

Další stupeň ochrany představuje Acer Backup/eRecovery Manager pro zálohování cenných údajů a mediálních knihoven, který tak chrání vaši investici. Program Acer eRecovery Manager dokáže v případě potřeby obnovit obsah pevného disku. Wake-on-LAN umožňuje počítač zapnout zprávou poslanou prostřednictvím sítě, a tedy nabízí možnosti vzdálené správy.

TravelMate P243 je dále dodáván s řešením Acer Office Manager (AOM), které umožňuje uživatelům ze segmentu malých a středně velkých podniků zavést politiku v oblasti ochrany dat, monitorovat prostředky IT a plánovat údržbu v jediné snadno ovladatelné sadě.

Všechny notebooky Acer, určené k profesionálnímu použití, prošly mnoha testy spolehlivosti. Splňují nejpřísnější kriteria tohoto odvětví a dosahují nejvyšší spolehlivosti. Navíc odpovídají požadavkům Energy Star® 5.0 a EPEAT® Gold, a tedy zaručují úsporu energie a delší životnost baterie.

Belkin chystá router s gigabitovou WiFi

Témata článku: Notebooky, Wake, Notebook Acer, Nejvyšší detail, Profesionální segment, Velká efektivita, Multitasking, Nejvyšší úroveň, Profesionální použití, Malá spolehlivost, Domácí použití, Notebooky malé, Náročné použití, Profesionální notebook, Nejvyšší výkon, Kancelářské potřeby, Nová cesta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší