Acer posiluje své vedoucí postavení v prodeji LCD monitorů

28. listopadu 2005
Google testuje službu click-to-call
PRAHA, 28. listopadu 2005. V průběhu třetího čtvrtletí roku 2005 společnost Acer potvrdila a dále posílila vedoucí postavení na evropském trhu LCD monitorů. Podle nejnovějších údajů společnosti Bryan Norris Associates o prodeji “značkových výrobků” na evropském trhu společnost Acer dále zvyšuje prodej LCD monitorů a upevnila si vedoucí postavení podílem na trhu 19,1 %.
Acer posiluje své vedoucí postavení v prodeji LCD monitorů

V rámci celé Evropy je Acer nejúspěšnější značkou LCD monitorů v devíti zemích: v České republice, Finsku, Francii, Holandsku, Itálii, Rakousku, Slovensku, Španělsku a Švýcarsku. Dále obsadila druhé místo v Belgii, Bosně-Hercegovině, Maďarsku, Německu, Švédsku a Velké Británii a drží si uspokojivé třetí místo v Dánsku, Norsku, Portugalsku a Rusku.

 

Ve třetím čtvrtletí 2005 si společnost Acer upevnila první místo v prodeji LCD monitorů v západní Evropě o další procentní bod a tím zvýšila svůj náskok před konkurencí o čtyři body.

 

Společnost Acer Česká republika dosáhla vynikajících výsledků ve třetím čtvrtletí 2005: upevnila si první místo v segmentu LCD monitorů s 26,9% podílem na trhu a tím zcela jednoznačně předstihla své konkurenty.

 

“Správnost našeho záměru odstraňovat bariéry mezi technikou a lidmi jasně potvrzují tyto výjimečně pozitivní výsledky, které dokazují, že uživatelé oceňují nabídku LCD monitorů Acer," uvedl Tomáš Čech, Country Manager pro Česko, Slovensko a Polsko. “Spolehlivost, inovace a důmyslná konstrukce představují základní prvky, které ve spojení se „správným načasováním uvedení na trh“ a schopností výzkumného a vývojového oddělení pečlivě analyzovat trendy a předvídat nároky uživatelů při zavádění technicky progresivních výrobků na trh, vždy odlišovaly naši strategii a naše řady výrobků.“

 

LCD monitory Acer získaly významná ocenění včetně prestižní ceny “iF Design Award 2005” (International Forum Design), která byla udělena modelu Acer AL2032wm. Tato cena je považována za jednu z nejvýznamnějších v oblasti designu na světě.

 

Nejdůležitější událostí roku 2005 se stalo zahájení prodeje úplné řady monitorů LCD Ferrari, která představuje výsledek spolupráce společnosti Acer a maranellského závodního týmu. LCD monitory Ferrari s úhlopříčkou 17”, 19” a 20” se širokoúhlým displejem se vyznačují elegancí a propracovaným designem, využitím jedinečných materiálů a progresivních technologií, jako např. Acer CrystalBrite.

 

Význam, který společnost Acer přikládá segmentu LCD monitorů, potvrzuje průběžná modernizace jednotlivých řad výrobků, jejíž výsledkem je úplná nabídka vysoce kvalitních, ergonomických, spolehlivých a elegantních modelů s úhlopříčkou 15 až 20", včetně širokoúhlých monitorů.

 

Na všechny LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka.

Témata článku: Širokoúhlý monitor, Závodní tým, Nejúspěšnější čtvrtletí, Ferrari

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje