Acer posiluje své vedoucí postavení v prodeji LCD monitorů v západní Evropě

PRAHA, 5.prosince 2005. V průběhu třetího čtvrtletí roku 2005 společnost Acer potvrdila a dále posílila postavení na evropském trhu LCD monitorů. Podle nejnovějších údajů firmy Bryan Norris Associates o prodeji “značkových výrobků” na evropském trhu společnost Acer dále zvýšila prodej LCD monitorů a posílila své vedoucí postavení podílem na trhu 19,1 %.
Acer posiluje své vedoucí postavení v prodeji LCD monitorů v západní Evropě

V rámci celé Evropy se společnost Acer stala nejúspěšnějším prodejcem značkových LCD monitorů v devíti zemích: v České republice, Finsku, Francii, Holandsku, Itálii, Rakousku, Slovensku, Španělsku, Švýcarsku. Dále obsadila druhé místo v Belgii, Bosně-Hercegovině, Německu, Maďarsku, Švédsku, Velké Británii a drží si uspokojivé třetí místo v Dánsku, Norsku, Portugalsku a Rusku.

Ve třetím čtvrtletí roku 2005 se společnosti Acer podařilo nejen upevnit první místo, ale navíc předstihla konkurenci o 4 %.

 

Je třeba zvlášť vyzdvihnout Francii a Rusko, které v průběhu jediného čtvrtletí dosáhly vynikajících výsledků. Společnost Acer Francie nejen potvrdila první místo, ale navíc zvýšila svůj podíl na trhu o 6 %, který nyní činí 25,4 %, což je o 10 procentních bodů více než podíl druhého největšího dodavatele. Společnost Acer Rusko zvýšila podíl na trhu o více než 8 procentních bodů ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2005.}

 

“Správnost našeho záměru odstraňovat bariéry mezi technikou a lidmi jasně potvrzují tyto výjimečně pozitivní výsledky, které dokazují, že uživatelé oceňují nabídku LCD monitorů Acer," uvedl Oliver Ahrens Product Business Manager, Acer Monitor Division. “Spolehlivost,  inovace a důmyslná konstrukce představují základní prvky, které ve spojení se „správně načasovaným uvedením na trh“ a schopností výzkumného a vývojového oddělení pečlivě analyzovat trendy a předvídat nároky uživatelů při zavádění technicky progresivních výrobků na trh, vždy odlišovaly naši strategii a naše řady výrobků.“

 

Řady monitorů Prestige a Gamers nabízejí inovativní technologii Acer CrystalBrite, založenou na využití velmi tenké a průzračné fólie, jíž je potažen LCD panel. Tato fólie zlepšuje účinnost filtrování a zrychluje reprodukci obrazu. Technologie Acer CrystalBrite zaručuje nejlepší vizuální zážitek, neboť zabraňuje rozptylu okolního i vyzařovaného světla.

 

LCD monitory Acer získaly významná ocenění včetně prestižní ceny “iF Design Award 2005” (International Forum Design), která byla udělena modelu Acer AL2032wm. Tato cena je považována za jednu z nejvýznamnějších v oblasti designu na světě.

 

Nejdůležitější událostí roku 2005 se stalo zahájení prodeje úplné řady monitorů LCD Ferrari, která představuje výsledek spolupráce společnosti Acer a maranellského závodního týmu. LCD monitory Ferrari s úhlopříčkou 17”, 19” a 20” se širokoúhlým displejem se vyznačují elegancí a propracovaným designem, využitím jedinečných materiálů a progresivních technologií, jako např. Acer CrystalBrite.

 

Význam, který společnost Acer přikládá segmentu LCD monitorů, potvrzuje průběžná modernizace jednotlivých řad výrobků, jejímž výsledkem je úplná nabídka vysoce kvalitních, ergonomických, spolehlivých a elegantních modelů s úhlopříčkou 15 až 24", včetně širokoúhlých monitorů.

 

Na všechny LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka.

 

 

Výsledky společnosti Acer v prodeji LCD monitorů za 3. čtvrtletí 2005*

Přehled

 

ZEMĚ

UMÍSTĚNÍ

PODÍL NA TRHU v %

 

 

 

ITÁLIE

 1

34,8%

ŠVÝCARSKO

 1

34,6%

ČESKÁ REPUBLIKA

 1

26,9%

FINSKO

 1

26,5%

FRANCIE

 1

25,4%

ŠPANĚLSKO

 1

23,2%

NIZOZEMÍ

 1

22,1%

RAKOUSKO

 1

20,1%

SLOVENSKO

 1

17,4%

 

 

 

Bosna-Hercegovina

 2

25,3%

MAĎARSKO

 2

22,4%

BELGIE

 2

18,6%

ŠVÉDSKO

 2

14,1%

NĚMECKO

 2

13,4%

VELKÁ BRITÁNIE

 2

10,8%

 

 

 

PORTUGALSKO

 3

19,7%

RUSKO

 3

17,7%

NORSKO

 3

15,0%

DÁNSKO

 3

12,7%

 

*Zdroj: Bryan Norris Associates, 2005

 

 

Acer – profil společnosti

Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

 

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Chyby v zaúčtování software mohou firmám způsobit problémy

Témata článku: Microsoft, Centrum, Top 5, Nejúspěšnější čtvrtletí, Prestige, Závodní tým, Centra, Center, Garamond

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší