Acer obsadil třetí místo v celosvětovém prodeji osobních počítačů

PRAHA, 23. května 2007. Údaje nedávno zveřejněné analytickou firmou Gartner ukazují, že v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku společnost Acer obsadila třetí místo v celosvětovém prodeji osobních počítačů. Tento úspěch je založen na exponenciálním růstu prodejů ve všech oblastech a umožnil společnosti Acer získat 6,8 % podíl na celosvětovém trhu.
Acer obsadil třetí místo v celosvětovém prodeji osobních počítačů

Podle předběžných údajů společnosti Gartner za první čtvrtletí roku 2007 zaznamenal celosvětový prodej počítačů nárůst 8,9 % ve srovnání s rokem 2006. Za těchto podmínek se společnosti Acer podařilo dosáhnout neuvěřitelného meziročního nárůstu 46,1 %, což představuje pětinásobek celosvětového nárůstu a nejvyšší tempo růstu ze všech pěti největších světových dodavatelů na trhu IT.¨

"Představili jsme dva výrazné designy notebooků, které splňují rozdílné nároky a očekávání spotřebitelů a profesionálních uživatelů," prohlásil Gianfranco Lanci, president Acer Inc. "Design průmyslových výrobků odráží postavení značky společnosti a její vlastnosti. Je to nezbytný předpoklad pro zajištění konkurenceschopnosti výrobců osobních počítačů, protože to jsou jasné a hmatatelné prostředky komunikace mezí hardware a zákazníky. Pro společnost Acer představuje design důležitý způsob sdělení hodnot značky: Okamžitá použitelnost a kvalita nových notebooků vyjadřují přístup společnosti Acer k vývoji nových výrobků, které jsou navrženy s nejvyšší péčí a inovativním přístupem a vyznačují se snadnou obsluhou a spolehlivostí."

Společnost Acer posílila své vedoucí postaveni v prodeji notebooků v oblasti EMEA: obsadila první místo ve Španělsku, Itálii, Francii, Rusku, České republice, Polsku a Švýcarsku a druhé místo v Německu, Nizozemí, Rakousku, Belgii, Dánsku, Řecku a Jižní Africe.

V prvním čtvrtletí roku 2007 si společnost Acer upevnila první místo v Rusku a v České republice v prodeji klientských počítačů, čímž znovu prokázala strategický význam rozvíjejících se trhů pro trvalý růst: V Rusku činí podíl na trhu 10,8 % a meziroční nárůst neuvěřitelných 172 % a v České republice bylo dosaženo 15,4% podílu na trhu a meziročního nárůstu 27,3 %. V prodeji notebooků potvrdila společnost Acer Russia první místo s podílem na trhu 28,6 % (meziroční nárůst 157,2 %). Také v České republice obsadila společnost Acer první místo v prodeji notebooků s podílem na trhu 28,6 % a meziročním nárůstem 49,4 %.

"Nový design notebooků Acer propůjčuje výrobkům jasnou identitu a odlišuje řady počítačů pro spotřebitele od počítačů pro profesionální uživatele,“ dodal Lanci. "Odpovídá to i nové organizační struktuře společnosti Acer, v jejímž rámci byly vytvořeny divize spotřebitelských počítačů a divize profesionálních počítačů. Vytvoření nezaměnitelného vzhledu představuje důležitý krok k jasnému rozlišení obou tržních segmentů prostřednictvím výrobků. Přesně definovaný soubor vlastností designu a stylu umožní v budoucnosti daleko efektivněji zprostředkovat hodnotu mobilních výrobků společnosti."

Váš názor Další článek: Radeon HD 2900 XT od Asusu: s vodníkem přímo od výrobce

Témata článku: Hardware, Švýcarsko, Nezbytný údaj, Výrobek, Předběžný design, Profesionální notebook, Český trh, Notebook Acer, Profesionální segment, První společnost, Nový design

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší