Acer ICONIA: Osobní přístup k osobnímu počítači

Acer ICONIA: Osobní přístup k osobnímu počítači

Není to tak dávno, co se mobilní počítače s dotykovým displejem vyskytovaly jen v science fiction.Nyní společnost Acer představuje zařízení nové koncepce ICONIA - tablet se zcela novými možnostmi, který spojuje univerzalitu zobrazovací plochy běžné velikosti 14” s jedinečným dvoudisplejovým řešením a neobyčejně intuitivním celoplošným vícedotykovým ovládáním, které umožňuje používat všechny prsty.

Pokud hledáte zcela jiné a inovativní řešení osobního počítače, už nemusíte pátrat dál.Acer ICONIA se dvěma vícedotykovými displeji s celoplošným ovládáním nabízí lepší možnosti sledování obsahu a posouvá interakci s tabletem na novou úroveň.

Klepněte pro větší obrázek

Multimédia, zábava, komunikace, surfování na internetu i kancelářské aplikace využívají oba displeje a umožňují uživatelům zvolit optimální nastavení podle způsobu použití. Webové stránky nebo dokumenty jsou zobrazovány na obou displejích, na nichž jsou lépe čitelné. Každý displej lze však využívat k jinému účelu: na horním displeji můžete prohlížet webové stránky a současně na spodním displeji zobrazit oblíbenou složku anebo na horním displeji sledovat video a na spodním prohledávat multimediální knihovnu.

„Pronikli jsme do samé podstaty a vytvořili nabídku snadno ovladatelných zařízení s dotykovou technologií, která zahrnuje smartphony, notebooky, osobní počítače AIO, tablety i náš nejnovější přírůstek, touchbook ICONIA. Tak jednoznačnému zaměření na dotykovou technologii nemůže konkurovat žádný jiný dodavatel osobních počítačů,” prohlásil Jim Wong, vicepresident Acer Inc. a president ITGO. „Spojení procesoru Intel® Core™ i5 s našimi zkušenostmi v oblasti dotykové technologie nám umožňuje zcela změnit způsob používání a dosáhnout mnohem přirozenější interakce s našimi zařízeními.“

„Společnost Intel je hrdá na to, že mohla spolupracovat se skupinou Acer na vývoji prvního vícedotykového notebooku se dvěma displeji s možností ovládání všemi deseti prsty, který poskytuje konečnému uživateli naprosto nové a lákavé možnosti založené na využití procesoru Intel® Core™ i5,” prohlásil Mooly Eden, vicepresident PC Client Group, Intel Corporation.„Spojení přizpůsobitelného a energeticky účinného procesoru Intel® Core™ i5 s touchbookem Acer Iconia nabízí dosud nepředstavitelné a úžasné způsoby interakce a sledování oblíbených videí a filmů i prohlížení fotografií a webových stránek.”

Touchbook ICONIA se skládá ze dvou 14” displejů TFT LCD Acer CineCrystals podsvícením LED diodami, vysokým jasem a rozlišením HD 1366x768, které využívají špičkové technologie podporující vícedotykové ovládání ve všech bodech na displeji. Oba displeje jsou opatřeny neobyčejně tenkým, avšak odolným sklem Gorilla® Glass, které je chrání proti poškrábání a otiskům prstů, usnadňuje čištění a neomezuje funkčnost dotykového displeje.

Klepněte pro větší obrázek

Tablet ICONIA je navržen s ohledem na dosažení optimálního vícedotykového ovládání na celé ploše dvoudisplejového tabletu. Z toho důvodu je vybaven mnoha intuitivními a snadno ovladatelnými funkcemi a aplikacemi, které umožňují dokonale využít neomezené možnosti vícedotykové technologie. Výchozí ovládací prvek určený ke spuštění dotykových funkcí touchbooku ICONIA a dalších ovládacích prvků, jakož i aplikací představuje Acer Ring.

Acer Ring se objeví na displeji, jakmile na něj položíte pět prstů a uděláte chňapavý pohyb rukou. Umožňuje spustit dotykové aplikace přetáčením karet aplikací a poklepáním na příslušnou kartu. Nabízí rovněž rychlý přístup k virtuální klávesnici, editoru gest, správci oken a ovládací konzoli.

Virtuální klávesnici lze spustit pomocí Acer Ring nebo položením obou dlaní na spodní displej. Inteligentní řešení zjistí polohu dlaní uživatele a zobrazí klávesnici. Klávesnice QWERTY s mezinárodní jazykovou podporou má standardní velikost a uživatelé ji mohou používat jako běžnou fyzickou klávesnici. Navíc je vybavena funkcí prediktivního vkládání textu, která usnadňuje psaní běžnou rychlostí a zabraňuje překlepům.Virtuální klávesnice, která je doplněna ukazovacím zařízením a číslicovými klávesami, může být snadno přepnuta do režimu psaní rukou. Všechny tyto funkce jsou zárukou, že vám určitě nebude scházet běžná klávesnice!

Pomocí editoru gest Gesture Editor lze přizpůsobit gesta pro spuštění určitých aplikací, otvírání webových stránek, prohlížení obsahu počítače anebo jeho zamknutí. Editor gest představuje jednoduchý a intuitivní nástroj pro přizpůsobení touchbooku ICONIA svým potřebám.

Správce oken umožňuje uživatelům uspořádat okna různých aplikací na obou dotykových displejích. Okna a aplikace lze přesouvat tak, jak právě potřebujete. Navíc můžete procházet seznam běžících aplikací, měnit velikost oken, přesouvat je na dokovací lištu anebo je zavírat.

Velké množství integrovaných dotykových aplikací, které usnadňují správu obsahu, zjednodušuje ovládání. Kromě dotykových aplikací, které se již staly součástí dotykových zařízení Acer, jako např.TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic a TouchVideo a které rozšiřují možnosti používání gest na displejích při zvětšování, otáčení, obracení, přetáčení a přístupu k multimédiím z rozhraní optimalizovaného pro dotykové ovládání, přináší ICONIA tři nové aplikace - SocialJogger, My Journal a Scrapbook.

SocialJogger umožňuje na jednom místě shromažďovat a sledovat aktualizace na sítích Facebook, YouTube a Flickr a využívá oba displeje – spodní ke kontrole pošty a aktualizaci a horní k vyhledávání či zobrazování obsahu.

MyJournal je určená ke shromažďování webových výstřižků na témata, která vás zajímají.Webové výstřižky jsou dynamicky aktualizovány a zobrazují veškeré nejnovější informace. Mohou být tříděny a zobrazovány tak, jak potřebujete. Jakmile kliknete na webový výstřižek, na horním displeji se objeví celá webová stránka, na níž získáte úplný přístup.

S aplikací Scrapbook je možné na jednom místě výstřižky ukládat, zveřejňovat anebo je jinak zpracovávat, dále zachytávat snímky obrazovky z webu či aplikací a upravovat je nebo k nim přidávat poznámky, vytvářet alba fotografií a opatřit je poznámkami či komentářem anebo výstřižky připojit k prezentacím a dokumentům. Scrapbook bude sledovat vše, co vám připadá zajímavé, zábavné nebo dostatečně hodnotné, abyste to sdíleli s ostatními!

Touchbook Acer ICONIA je osazen procesory řady Intel® Core i5, které nabízejí inteligentní výkon pro multimédia, sociální sítě a další běžně používané aplikace.

Touchbook ICONIAvyužívá nejnovější a nejlepší technologie: může být dodáván s připojením 3G zajišťujícím naprostou nezávislost, je vybaven portem HDMI™ zaručujícím obraz ve vysokém rozlišení a systémem Dolby Home Theater v3, který se vás zmocní jedinečnými zvukovými zážitky.

A výsledek? Vynikající zábava!

ICONIA nabízí zcela nové možnosti využití počítače a dotykového ovládání. Jste na to připraveni?

Další článek: Google Offers: Google podlehl slevovému šílenství

Témata článku: Intel Core I5, Scrapbook, Gorilla, Virtuální klávesnice, Nový způsob, Horní okno, Qwerty klávesnice, Ring, Klávesnice k tabletu, Nejnovější technologie, Gorilla Glass 4, Klávesnice k počítači, Běžný uživatel, Acer Iconia, Displej, Eden, Běžná aplikace, Ovládání, Ovládací aplikace, Core i5, Dotykový displej, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky