Acer dosahuje vynikajících výsledků v prodeji zařízení PDA na evropském trhu

PRAHA, 23. června 2005. Společnost Acer, přední prodejce notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: IDC EMEA za 1. čtvrtletí 2005), vstoupila nedávno na trh PDA. V krátké době dosáhla vynikajících výsledků a zařadila se okamžitě na třetí místo za dva nejvýznamnější hráče v tomto segmentu v Evropě.
Acer dosahuje vynikajících výsledků v prodeji zařízení PDA na evropském trhu

Podle nejnovějších údajů analytické firmy Canalys se společnosti Acer podařilo v průběhu několika málo měsíců dosáhnout třetího místa v Evropě a získat podíl na trhu 13 %.

Společnost Acer dále pronikla mezi první tři prodejce v 10 evropských zemích a obsadila první místo v Rakousku. Ve Španělsku, Itálii, Portugalsku, Dánsku, Nizozemí a v zemích východní Evropy získala společnost Acer druhé místo a dále třetí místo ve Švédsku, Švýcarsku a Francii.

Přístroje PDA (osobní digitální asistent) společnosti Acer jsou nabízeny ve dvou řadách. Model Acer n35 Enhanced Navigator je tenké a kompaktní zařízení PDA s integrovaným dvanáctikanálovým přijímačem. Tento model je určený pro profesionální uživatele, kteří požadují úplný navigační systém s multimediálními funkcemi a funkcemi PIM (správa osobních informací). Nový Acer n35 Enhanced Navigator je úplný satelitní navigační systém, který je dodáván s držákem a nabíječkou do auta, jakož i paměťovou kartou SD s kapacitou 256 MB, na níž jsou předinstalovány mapy a software Destinator 3 Personal Navigation System. Dodávaný software je již předem registrovaný, a tedy Acer n35 Enhanced Navigator představuje dokonale připravený systém na klíč, který umožňuje používat veškeré funkce od prvního okamžiku, kdy ho zapnete.
 
PDA Acer řady n50 a n50 Premium jsou komplexní mobilní osobní digitální asistenti, ideální pro profesionální uživatele s vysokými nároky. Nový Acer n50, duální bezdrátový PDA s neuvěřitelným výkonem a stylem, představuje spojení nejvyšší mobility s integrovanými bezdrátovými technologiemi WLAN a Bluetooth a navíc umožňuje dosahovat nejvyšší produktivity díky integrovanému souboru softwarových aplikací – a to vše při hmotnosti pouhých 150 gramů. Acer n50 s integrovaným připojením k bezdrátové lokální síti IEEE 802.11b nabízí duální bezdrátové spojení, které zprostředkuje uživatelům přístup k firemní síti a internetu všude, kde se právě nacházejí, anebo mohou využít integrované infračervené rozhraní a rozhraní 1.2 Bluetooth, které představuje ideální způsob pro okamžité sdílení dat se všemi mobilními zařízeními.  Potřebný výkon zajišťuje procesor Intel s frekvencí 312 až 520 MHz, interní paměť 64 MB ROM, jíž jsou vybaveny oba modely, a paměť RAM s velikostí 64 až 128 MB.

Vynikající výsledky, jichž společnost dosáhla v segmentu PDA, jsou podpořeny rovněž trvalým růstem prodejů i v dalších segmentech na evropském trhu, jako např. v segmentech notebooků a LCD monitorů, v nichž si společnost Acer udržuje vedoucí postavení již několik let.

„Komplexní marketinková strategie společnosti Acer založená na nepřímém prodeji nám připravila podmínky pro vynikající výsledky dosažené při vstupu na trh PDA,” prohlásil Simon Hall, Acer Europe Business Unit Manager. “Náš osvědčený prodejní kanál představuje vhodný způsob, jak nabízet naše výrobky konečným uživatelům naprosto profesionálním a odborným způsobem. Tato přidaná hodnota je založena na komplexním vybavení a spolehlivosti, jakož i propracovaném designu  našich výrobkových řad.“

Vzhledem k dosaženým vynikajícím výsledkům hodlá společnost Acer v průběhu roku 2005 nabídnout nové modely, a tedy zkompletovat současnou nabídku výrobků.

Váš názor Další článek: Doména vlastahorvath.cz v aukci na prodej

Témata článku: Software, Profesionální segment, Bezdrátová nabíječka, Simon, Satelitní karty, Satelitní přijímače, Mobilní nabíječka, Prodejní výsledek, Asistent, Digitální asistent, Nová nabíječka, Nejvyšší výkon, Hall, Osobní klíč, Navigační software, Navigator, První funkce


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky