Acer Aspire TimelineX – další generace

Acer Aspire TimelineX – další generace

Společnost Acer znovu posunula možnosti mobilních počítačů na nejzazší mez se svou řadou notebooků, které vyvolávají obdiv. Zcela nová řada Aspire TimelineX navazuje na úspěchy předcházející generace a nabízí bezkonkurenční výkon, pohodlí, připojitelnost a výdrž baterie.

Nová generace Acer Aspire TimelineX je jedinečná v mnoha ohledech a překvapí vás ultratenkým a promyšleným designem, výkonným procesorem, grafikou, progresívní zvukovou technologií i snadnou připojitelností. První, co vás upoutá, je však nový hliníkový kryt v odstínu Cobalt Blue, který ve spojení se stříbrným profilem vytváří futuristický efekt. K minimalistickému a ultrastylovému vzhledu a účinku přispívají rovněž čisté linie, geometrické tvary a hladké úhly.

Na jednotném vzhledu se podílí také vícedotykové ukazovací zařízení ve stejné barvě, jakou má víko a plocha pro opření dlaní. Ukazovací zařízení je poněkud zapuštěno, a tedy je lze snadno najít. Výrazně tvarovaný závěs tvoří nepřehlédnutelný vizuální prvek. Klávesnice typu „chiclet“ je uložena ve stříbrném panelu, který působí vkusně a přehledně a navíc usnadňuje čištění.

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky Aspire TimelineX dokázaly běžně pracovat déle než osm hodin. Nová generace posouvá výdrž o další krok aprodlužuje ji o 25 % až na 10 hodin, což představuje možnost pracovat a bavit se celý den na jediné nabití. Baterie má navíc i neobyčejně dlouhou životnost.

Zatímco kapacita běžné baterie začíná klesat na 80 % již po cca 300 nabíjecích cyklech, nová baterie Acer s dlouhou životností si uchová 80% kapacitu déle než 1000 cyklů. To znamená až čtyři roky používání a méně časté výměny baterií, a tedy i nižší spotřeba energie a menší nároky na využívání zdrojů. Vestavěná baterie umožňuje také dosáhnout tenčího a čistšího designu a zabraňuje náhodnému uvolnění v průběhu používání.

Notebooky řady Aspire TimelineX jsou vybaveny LED diodou pro jednoduchou signalizaci stavu baterie, která různými barvami upozorňuje na vybitou, středně nabitou i zcela nabitou baterii, je-li notebook připojen k elektrické síti nebo je odpojen.

Notebooky řady Aspire TimelineX jsou vybaveny novými funkcemi pro úsporu energie včetně úsporného režimu optické mechaniky, který přispívá k prodloužení výdrže baterie, a tedy poskytuje více času na práci i na zábavu.

Notebooky řady Acer Aspire TimelineX jsou založeny na procesorech druhé generace Intel® Core, které spojují vysoký výkon s nízkou spotřebou a úžasnou grafikou. Usnadňují zpracování médií, a tedy umožňují rychlejší stříhání a sdílení videí, přehrávání videí ve vysokém rozlišení se špičkovou kvalitou obrazu a zprostředkují jedinečné zážitky ze hry. Laptopy Aspire TimelineX jsou nabízeny také s vyhrazenou grafikou NVIDIA® GeForce®, která zaručuje špičkový výkon při hraní her a vynikající kvalitu obrazu s úžasnými 3D vizuálními efekty, realistickým osvětlením a dokonale živým podáním. Notebooky řady Aspire TimelineX s pevným diskem s kapacitou až 750 GB splňují nároky i multimediálních nadšenců.Zcela nové modely TimelineX mohou být alternativně vybaveny pevným diskem SSD s neobyčejně krátkou dobou zavádění operačního systému i aplikací.

Ještě intenzivnější zážitky z médií zprostředkuje port HDMI®, který umožňuje sledovat zábavu ve vysokém rozlišení na velkoplošné televizní obrazovce. Volitelný port USB 3.0 přenáší data mezi počítačem a externími zařízeními až 10x rychleji než rozhraní předcházejícího standardu. Úžasné zážitky ze zábavy ještě dále zesiluje realistický a živý zvuk technologie Dolby® Home Theater® v4, která zajišťuje nejvyšší hlasitost zvuku bez zkreslení a zřetelné dialogy v reproduktorech osobního počítače, sluchátkách i reproduktorech domácího kina.

Notebooky řady Aspire TimelineX, jíž tvoří kompaktní model 3830T s úhlopříčkou 34 cm (13.3"), neobyčejně elegantní model 4830T s displejem 35,5 cm (14.0") a model 5830T s úhlopříčkou 39,5 cm (15.6"), jsou vybaveny tenkým displejem Acer CineCrystal s podsvícením LED diodami s poměrem stran 16:9 a vysokým rozlišením 1366 x 768. Tyto displeje reprodukují dokonale ostrý obraz, a tedy umožňují i na cestách sledovat filmy ve vysokém rozlišení v kvalitě, nad níž se tají dech.

Moderní technologie pro připojení k bezdrátové a pevné síti počítačů řady Aspire TimelineX zajišťují snadný přístup k internetu:Wi-Fi CERTIFIED®, Gigabit Ethernet a volitelné rozhraní Bluetooth®. Nová webová kamera s rozlišením 1,3 MP vám umožňuje zůstat ve styku s přáteli i obchodními partnery prostřednictvím videochatování ve vysokém rozlišení. Dále nabízí i vyšší kvalitu obrazu při nedostatečném osvětlení a možnost natáčet vynikající videa v kvalitě HD 720p se zvukem, která můžete sdílet v sociálních sítích.

Počítač Aspire TimelineX umožňuje také nabíjet smartphone nebo jiná USB zařízení, aniž je nutné ho zapínat. S laptopem jako nabíjecí stanicí lze cestovat nalehko, protože si nemusíte s sebou brát různé síťové adaptéry. Je šikovnější, než byste od laptopu očekávali. Můžete dokonce připojit headset smartphonu ke combo audiojacku a poslouchat i hovořit.

Notebooky řady Aspire TimelineX předčí veškerá očekávání a dosahují nejzazších mezí v každém směru – a to vše při tloušťce pouhý jeden palec.

Další článek: Legendární Angry Birds si teď můžete zahrát i v prohlížeči

Témata článku: Čistá energie, Rozhraní HDMI, Vysoké rozlišení, Čistý design, Aspire, Laptop, Televizní grafika, Kvalita obrazu, Televizní sluchátka, Dlouhá životnost, Vysoká kapacita, Vysoká kvalita, Bluetooth Headset, Výměna klávesnice u notebooku, Home Design, Řada Aspire, Zvukový profil, Živé video, Nová generace, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 27

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč