Acer Aspire TimelineX – další generace

Acer Aspire TimelineX – další generace

Společnost Acer znovu posunula možnosti mobilních počítačů na nejzazší mez se svou řadou notebooků, které vyvolávají obdiv. Zcela nová řada Aspire TimelineX navazuje na úspěchy předcházející generace a nabízí bezkonkurenční výkon, pohodlí, připojitelnost a výdrž baterie.

Nová generace Acer Aspire TimelineX je jedinečná v mnoha ohledech a překvapí vás ultratenkým a promyšleným designem, výkonným procesorem, grafikou, progresívní zvukovou technologií i snadnou připojitelností. První, co vás upoutá, je však nový hliníkový kryt v odstínu Cobalt Blue, který ve spojení se stříbrným profilem vytváří futuristický efekt. K minimalistickému a ultrastylovému vzhledu a účinku přispívají rovněž čisté linie, geometrické tvary a hladké úhly.

Na jednotném vzhledu se podílí také vícedotykové ukazovací zařízení ve stejné barvě, jakou má víko a plocha pro opření dlaní. Ukazovací zařízení je poněkud zapuštěno, a tedy je lze snadno najít. Výrazně tvarovaný závěs tvoří nepřehlédnutelný vizuální prvek. Klávesnice typu „chiclet“ je uložena ve stříbrném panelu, který působí vkusně a přehledně a navíc usnadňuje čištění.

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky Aspire TimelineX dokázaly běžně pracovat déle než osm hodin. Nová generace posouvá výdrž o další krok aprodlužuje ji o 25 % až na 10 hodin, což představuje možnost pracovat a bavit se celý den na jediné nabití. Baterie má navíc i neobyčejně dlouhou životnost.

Zatímco kapacita běžné baterie začíná klesat na 80 % již po cca 300 nabíjecích cyklech, nová baterie Acer s dlouhou životností si uchová 80% kapacitu déle než 1000 cyklů. To znamená až čtyři roky používání a méně časté výměny baterií, a tedy i nižší spotřeba energie a menší nároky na využívání zdrojů. Vestavěná baterie umožňuje také dosáhnout tenčího a čistšího designu a zabraňuje náhodnému uvolnění v průběhu používání.

Notebooky řady Aspire TimelineX jsou vybaveny LED diodou pro jednoduchou signalizaci stavu baterie, která různými barvami upozorňuje na vybitou, středně nabitou i zcela nabitou baterii, je-li notebook připojen k elektrické síti nebo je odpojen.

Notebooky řady Aspire TimelineX jsou vybaveny novými funkcemi pro úsporu energie včetně úsporného režimu optické mechaniky, který přispívá k prodloužení výdrže baterie, a tedy poskytuje více času na práci i na zábavu.

Notebooky řady Acer Aspire TimelineX jsou založeny na procesorech druhé generace Intel® Core, které spojují vysoký výkon s nízkou spotřebou a úžasnou grafikou. Usnadňují zpracování médií, a tedy umožňují rychlejší stříhání a sdílení videí, přehrávání videí ve vysokém rozlišení se špičkovou kvalitou obrazu a zprostředkují jedinečné zážitky ze hry. Laptopy Aspire TimelineX jsou nabízeny také s vyhrazenou grafikou NVIDIA® GeForce®, která zaručuje špičkový výkon při hraní her a vynikající kvalitu obrazu s úžasnými 3D vizuálními efekty, realistickým osvětlením a dokonale živým podáním. Notebooky řady Aspire TimelineX s pevným diskem s kapacitou až 750 GB splňují nároky i multimediálních nadšenců.Zcela nové modely TimelineX mohou být alternativně vybaveny pevným diskem SSD s neobyčejně krátkou dobou zavádění operačního systému i aplikací.

Ještě intenzivnější zážitky z médií zprostředkuje port HDMI®, který umožňuje sledovat zábavu ve vysokém rozlišení na velkoplošné televizní obrazovce. Volitelný port USB 3.0 přenáší data mezi počítačem a externími zařízeními až 10x rychleji než rozhraní předcházejícího standardu. Úžasné zážitky ze zábavy ještě dále zesiluje realistický a živý zvuk technologie Dolby® Home Theater® v4, která zajišťuje nejvyšší hlasitost zvuku bez zkreslení a zřetelné dialogy v reproduktorech osobního počítače, sluchátkách i reproduktorech domácího kina.

Notebooky řady Aspire TimelineX, jíž tvoří kompaktní model 3830T s úhlopříčkou 34 cm (13.3"), neobyčejně elegantní model 4830T s displejem 35,5 cm (14.0") a model 5830T s úhlopříčkou 39,5 cm (15.6"), jsou vybaveny tenkým displejem Acer CineCrystal s podsvícením LED diodami s poměrem stran 16:9 a vysokým rozlišením 1366 x 768. Tyto displeje reprodukují dokonale ostrý obraz, a tedy umožňují i na cestách sledovat filmy ve vysokém rozlišení v kvalitě, nad níž se tají dech.

Moderní technologie pro připojení k bezdrátové a pevné síti počítačů řady Aspire TimelineX zajišťují snadný přístup k internetu:Wi-Fi CERTIFIED®, Gigabit Ethernet a volitelné rozhraní Bluetooth®. Nová webová kamera s rozlišením 1,3 MP vám umožňuje zůstat ve styku s přáteli i obchodními partnery prostřednictvím videochatování ve vysokém rozlišení. Dále nabízí i vyšší kvalitu obrazu při nedostatečném osvětlení a možnost natáčet vynikající videa v kvalitě HD 720p se zvukem, která můžete sdílet v sociálních sítích.

Počítač Aspire TimelineX umožňuje také nabíjet smartphone nebo jiná USB zařízení, aniž je nutné ho zapínat. S laptopem jako nabíjecí stanicí lze cestovat nalehko, protože si nemusíte s sebou brát různé síťové adaptéry. Je šikovnější, než byste od laptopu očekávali. Můžete dokonce připojit headset smartphonu ke combo audiojacku a poslouchat i hovořit.

Notebooky řady Aspire TimelineX předčí veškerá očekávání a dosahují nejzazších mezí v každém směru – a to vše při tloušťce pouhý jeden palec.

Další článek: Legendární Angry Birds si teď můžete zahrát i v prohlížeči

Témata článku: Home Design, Nová generace, Výměna klávesnice u notebooku, Laptop, Kvalita obrazu, Zvukový profil, Čistý design, Čistá energie, Televizní grafika, Aspire, Vysoké rozlišení, Televizní sluchátka, Vysoká kvalita, Řada Aspire, Rozhraní HDMI, Živé video, Vysoká kapacita, Bluetooth Headset, Dlouhá životnost, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch